WhatsApp yerine kullanılabilecek uygulamalar

WhatsApp yerine kullanılabilecek uygulamalar

Malum WhatsApp yeni güncellemesiyle çokça tepki çekti. İstediği izinler nedeniyle insanlar WhatsApp’a karşı kuşkuyla yaklaşmaya başladı ve alternatif uygulamalara yönelmeyi düşünüyorlar. Peki, WhatsApp yerine kullanılabilecek uygulamalar hangileridir? İşte WhatsApp’a alternatif uygulamalar.

Viber

Birçok kişinin kullandığı bir diğer uygulama da Viber. WhatsApp’ın en büyük rakibi. Aynı özellikleri kendisinde bulabilirsiniz. Ayrıca gizli Sohbet özelliği ile belirli sohbetleri gizleme özelliği sunuyor.

BiP

Bütün operatörlerden indirip kullanabileceğiniz bir uygulama BiP. Telefonunuz kapalı bile olsa bilgisayardan iletişime geçmeye devam edebilirsiniz.

WeChat

Çin’in kendi mesajlaşma uygulaması olan WeChat, Çin’de en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması. WhatsApp’a benzer bir uygulama kendisi.

Wire

Wire’ın en büyük artısı mesajlaşmak için numaranızı vermenizin gerekmemesidir. E-posta ile de uygulamaya kaydolabiliyorsunuz. Ayrıca sizinle iletişime geçmek için karşı taraf sizden izin almak zorunda. Böylece gereksiz insanlarla muhatap olmuyorsunuz.

Signal

Elon Musk’ın sözleri sonrası gündeme geldi Signal. Güvenilir olması en büyük artısı. Görüntülü ve sesli konuşma imkanı veriyor.

Skype

Ücretsiz olması, çoklu sohbete imkan vermesi en büyük avantajı. Bilgisayar ve mobil araçlarda kullanabiliyorsunuz.

Telegram

WhatsApp’a alternatif ilk sırada yer alıyor kendisi. Ücretsiz olması en büyük avantajı. Tablet, bilgisayar ve telefonda kolayca kullanabilirsiniz.

Line

WhatsApp’a alternatif bir başka uygulama da LINE. Sticker kullanabiliyorsunuz LINE’da.

Google Hangouts

Birçok telefonda mevcut ancak çok az kişinin kendisinden haberi var. GoogleHangouts 10 kişiye kadar görüntülü arama yapmaya izin veriyor.

KakaoTalk

Sadece mesajlaşmanın ötesinde canlı yayın da açılabiliyor KakaoTalk’ta.  Ayrıca çeşitli filtreler de mevcut uygulamada.

Kik

Telefon numarası olmadan mesajlaşabileceğiniz başka bir uygulama da Kik.

ICQ

Kendisi bir döneme damga vurmuş efsane uygulama. Telefonlarda kullanabileceğiniz şekilde yeniden bizlerle.

Microsoft Teams

Çoklu görüntülü ve mesajlaşmaya imkan veriyor.