Türkiye’nin En İyi 23 Kamp Alanı

Sizin için tatil; doğa ile iç içe olmak yani kamp yapmaksa bu yazımızı notlarınız arasına ekleyebilirsiniz. Bu yazımızda belki daha önce gittiğiniz belki de sadece duyup hiç görmediğiniz kamp alanlarından bahsedeceğiz.

Siz de çadırınızı yanınıza alıp veya karavanınıza atlayıp doğanın sesini dinlemek için kamp hayalleri kuruyorsanız eğer, yazımızı okuduktan sonra hemen harekete geçebilirsiniz. İşte Türkiye’nin en iyi 23 kamp alanı

1. Hızır Kamp

Kazdağları, Çanakkale – Balıkesir

Hızır Kamp, kitlesi, tesisi, işletmecileri, doğası, her şeyi ile güzel bir kamp alanı. Konaklama fiyatlarına kahvaltı ve akşam yemeği dahil ve yemekler müthiş leziz. Kenarından teraslar yaparak akan, çivi gibi suyu ile insana zindelik veren bir nehir var. Mayonuzu unutmayın. Kendi çadırınızda, taş veya ahşap evlerde ve ağaç evlerde olmak üzere 3 çeşit konaklama opsiyonunuz var. Rezervasyonsuz müşteri kabul etmiyorlar.

Konum için tıklayın.

2. Sugar Beach

Ölüdeniz, Muğla

Sugar Beach, bungalow tarzı ağaç evlerin bulunduğu bir glamping. Fiyatlara açık büfe sabah kahvaltısı, klima, plajdaki şezlong ve şemsiye kullanımı, internet gibi hizmetler dahil.

Konum için tıklayın.

3. Akyaka Orman Kampı

Akyaka, Muğla

Akyaka Orman Kampı, çadır ve karavan kampı yapacaklar için Akyaka’dan ideal bir opsiyon. Kafa dinleyebileceğiniz, gerçekten ormanın içinde huzur verici bir kamp yeri. Manzarası harika. Çamaşırhane, bulaşıkhane, mutfak, Duş, WC, elektrik gibi hizmetler var. Ormanın içinde olduğundan ateş yakılamıyor.

Konum için tıklayın.

4. Yedigöller

Bolu

Yedigöller Milli Parkı’nda büfe, restoran gibi olanaklar yok. Bu nedenle hazırlıklı gelmek gerekiyor. Sadece piknikçiler için tahta masalar var. Su, WC, aydınlatma var. Açık ateş yakılamıyor fakat alanda taştan yapılma ateş yakma bölümleri mevcut.

Ayrıca buraya yakın Abant Gölü çevresinde, Örmeci Yaylası Kamp Alanı ve Sinekli Yayla Kamp Alanı da var. Buralar çok daha bakir, daha az turistik kamp alanları.

Konum için tıklayın.

5. Çubuk Orman Kampı

Marmaris, Muğla

İnbükü’nden birkaç kilometre mesafedeki Çubucak Orman Kampı da tartışmasız en güzel kamp alanlarından biri. Devlet işletmesi olduğu için fiyatları da uygun. Karavan veya çadır kampına uygun bir yer. Kamp alanında İnternet, WC, duş, bulaşıkhane, yiyecek yerleri ve market gibi olanaklar var.

Konum için tıklayın.

6. Ada Camping

Cunda Adası, Ayvalık

Ada Camping, Milli Park’ın içinde, tüm Cunda’da denizin en temiz olduğu yerde konuşlanmış. Tesis bölgedeki en güzel denize giriş noktasında. İster çadır ya da karavan kampı yapıyorsunuz, isterseniz ahşap ev tarzı odalarında konaklayabiliyorsunuz. Bir de çekme karavandan dönüştürülmüş odalar var.

Konum için tıklayın.

7. Kabak Koyu

Fethiye, Muğla

Coastline at Mediterranean sea near Fethiye Kabak Turkey.

Kabak Koyu’nda kamping adına çok fazla seçenek var. Burasını sadece kampa ayrılmış bir koy olarak da düşünebilirsiniz. Büyük işletmeler yok. Genelde bungalov ve çadır kampı seçenekleri var. Ender de olsa butik otel tarzında işletmeler var fakat onlar da doğal dokuya uyum sağlıyor. Bütçenize göre dilediğiniz kampta kalabilirsiniz.

Konum için tıklayın.

8. Balık Gölü

Şavşat, Artvin

Aslında Balık Gölü, Karagöller gibi Artvin’in çok da turistik yerlerinden biri değil. Bu nedenle de kamp kurmak için en güzel yer. Kamp yapacaksanız mutlaka mutfak alışverişinizi Şavşat’ta halledin.

Konum için tıklayın.

9. Borçka Karagöl

Artvin

Artvin’in en meşhur kamping noktası Borçka Karagöl. Bu gölün kenarında çadır kampı kurmak, değil Artvin’in tüm Türkiye’nin en güzel kamp deneyimlerinden biri.

Konum için tıklayın.

10. Şavşat Karagöl

Artvin

Şavşat Karagöl’de hem kamp yapılabiliyor, hem de konaklama için küçük bir işletme ve bungalov evler var. Tek dezavantajı çadırınızı gölün hemen kıyısına atamıyor oluşunuz. Gölün etrafından yol dolaştığından anca yolun yanındaki araziye çadır kurabiliyorsunuz.

Konum için tıklayın.

11. Rido Camp

Geyikbayırı, Antalya

Rido Camping, tırmanma alanları ve plajı olan bir yer. Yürüyüş yapabilir, kahvaltı veya akşam yemeğini gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz. Antalya’ya yaklaşık 20 km uzakta. Wifi, duş, çamaşırhane ve gitar var.

Konum için tıklayın.

12. JoSiTo

Geyikbayırı, Antalya

Geyikbayırı’ndan bir diğer seçenek de üç Alman tarafından işletilen JoSiTo Guesthouse and Camp. Geyikbayırı dünyanın her yerinden gelen kaya tırmanışı tutkunlarını ağırlayan bir yer olduğundan burası bölgedeki en çok tercih edilen yerlerden.

Konum için tıklayın.

13. Gargara Doğal Tatil Kampı

Assos, Çanakkale

Assos Gargara Doğal Tatil Kampı, doğayla tam anlamıyla iç içe huzurlu bir yer. Denizi pırıl pırıl, çadırları da çok güzel. Kampın geneli çok temiz ve yemekler de lezzetli. Terasında oturmak keyifli.

Konum için tıklayın.

14. Aladağlar Camping Bungalov

Niğde

Aladağlar Camping Bungalov, oldukça gelişmiş bir kamp alanı. Bungalovlarda konaklayabiliyorsunuz ve kafesi de var. Buraya yakın gidebileceğiniz yerler ve yapabileceğiniz aktivitelerin hepsi sitede çok güzel anlatılmış trekking, dağ tırmanışı gibi.. İsterseniz sertifikalı rehber bile ayarlayabiliyorlar.

Konum için tıklayın.

15. Kerpe – Kefken

Kumcağız, Kocaeli

Kerpe, Kefken ve Kumcağız sahilleri İstanbul ve İzmit’ten gelen kampçıların sıkça tercih ettiği yerlerden. Genelde insanlar tesis aramadan, müsait gördükleri bir deniz manzarasına kamp kuruyorlar.

Konum için tıklayın.

16. Kelebekler Vadisi

Fethiye

Kelebekler Vadisi, Türkiye’deki en özel yerlerden biri. Bir tarafı sarp kayalarla bir tarafı ise denizle çevrili alanda yapay ve betonarme hiçbir yapıya izin yok. Sadece ahşap bungalov işletmelerin ve çadır kampı kurabileceğiniz yerlerin olduğu, ulaşımı ise sadece deniz yolu ile sağlayabildiğiniz cennetten çıkma bir koy. İsmini de bu özel coğrafyayı kendine ev olarak benimseyen kelebeklerden alıyor.

Konum için tıklayın.

17. Yenice Ormanları

Karabük

Eğriova Göleti çevresi çadır kampına çok elverişli. Tabi herhangi bir işletme ve tesis olanağı yok. Tamamen doğayla baş başa kalıyorsunuz ve aklınızda bulusun Eğriova tarafı çevre illere göre çok daha serin. Mutlaka uyku tulumu, battaniye ve sizi sıcak tutacak kıyafetler götürün. Bunun dışında yanınıza kalacağınız süre boyunca yetecek kadar su ve yiyecek de götürmeniz gerek çünkü maalesef içme suyu bile bulabileceğiniz bir yer yok.

Bu civarda diğer kamp alanları: Şekermeşe, Darıyazısı ve Sorgun Yaylası.

Konum için tıklayın.

18. Torkul Gölü

Düzce

Sazlıkları ve nilüferleriyle şirin doğal bir göl. Düzce şehir merkezine yaklaşık 28 kilometre mesafede. Burada bir kamp tesisi yok, yiyeceğinizi, içeceğinizi ve kamp araç gereçlerinizi yanınızda getirin çünkü alacak bir yer bulamazsınız. Alışveriş yapabileceğiniz en yakın köyler Uğurlu Köyü ve Beyköy, Torkul Göleti’nden 22 kilometre civarı mesafedeler.

Konum için tıklayın.

19. Kabatepe Orman Kampı

Kumtepe Mevkii, Çanakkale

Kabatepe Orman Kampı, Kabatepe’nin en gelişmiş ve kampa uygun kamp alanı. Marketi, lokantası falan da var ama sitesinde geçici olarak kapalı olduğu yazıyor.

Konum için tıklayın.

20. Kapıdağ Yarımadası

Erdek, Balıkesir

Kapıdağ Kamping, bol gölgeli, ağaçlıklı bir kamp alanı. Denizi ve plajı çok güzel. Duş ve tuvaletleri kullanma olanağınız var. Kamp içinde bir cafe var ve fiyatlar oldukça uygun.

Konum için tıklayın.

21. Gökçetepe

Keşan, Edirne

Gökçetepe Tabiat Parkı, İstanbul’a yakınlığı dolayısıyla çoğu zaman kalabalık olan bir park. Kafa dinlemek ve doğayla iç içe vakit geçirmek, denize girmek için harika bir yer olsa da dediğimiz gibi hafta içi gitmekte fayda var. Sahilde kafeterya ve market var ama o markette aradığınız her şeyi bulmak zor. Kamp alanının girişindeki market de anlık ihtiyaçlarınız için gitmek açısından biraz uzak kalıyor.

Konum için tıklayın.

22. Dedegöl Dağı

Isparta

Burası da çok doğal ve değiştirilmemiş bir alan. Çadırınızı çayır çimen istediğiniz gibi kurabilirsiniz ama çeşmeye yakın kurmanızda fayda var. Doğa yürüyüşçülerin ve dağcıların çok tercih ettiği bir yer.

Konum için tıklayın.

23. Gito Yaylası

Çamlıhemşin, Rize

Pek el değmemiş bir yayla olduğu için kamp yaparken su veya yiyecek alabileceğiniz, tuvalete girebileceğiniz bir yer yok. Tamamen doğal bir ortama hazır olun yani. Yemeğinizi, suyunuzu ve kamp için gerekli olabilecek malzemeleriniz dikkatlice hazırlayın eksik bir şeyi tamamlama şansı bulmanız zor.

Konum için tıklayın.