Türk Dizi Tarihinin En Entrikacı 18 Kadın Karakterleri

Kavga, polemik, basitlik, skandal. Artık ne ararsanız… Dizilerin entrika kraliçelerini hep birlikte hatırlayalım…

1. Yasemin – Kara Melek

Yasemin-Kara Melek: Çok eskide kaldı ama her şey onunla başladı. Türk toplumuna fettan kadın nasıl olurmuş ilk o gösterdi. Sayesinde entrikanın dibini sıyırmıştık!

Çok eskide kaldı ama her şey onunla başladı. Türk toplumuna fettan kadın nasıl olurmuş ilk o gösterdi. Sayesinde entrikanın dibini görmüş olduk!

2. Hürrem Sultan – Muhteşem Yüzyıl

Hürrem Sultan-Muhteşem Yüzyıl: Bakın bu kadın yüzünden Osmanlı duraklama dönemine girdi. Ne hırsmış, ne iktidar sevdasıymış arkadaş. Sorsan her şey çocukları için. Yok yaaaa..

Bakın bu kadın yüzünden Osmanlı duraklama dönemine girdi. Ne hırsmış, ne iktidar sevdasıymış arkadaş.

3. Mukaddes – Fatmagül’ün Suçu Ne?

Mukaddes-Fatmagül'ün Suçu Ne?: Kimse onu gerçek adı ile tanımaz. Her zaman aklından fitne fesat geçen, çıkarcının ve bencilin önde gideni olan Fatmagül'ün cadı yengesidir o.

Kimse onu gerçek adı ile tanımaz. Her zaman aklından fitne fesat geçen, çıkarcının ve bencilin önde gideni olan Fatmagül’ün cadı yengesidir o.

4. Merve Aksak – Ufak Tefek Cinayetler

Merve Aksak-Ufak Tefek Cinayetler: Bakın entrika konusunda o bir marka. Cheesecake yaparken bu kadar hain planlar kurabilen başka bir ruh hastası tanıdınız mı siz?

Bakın entrika konusunda o bir marka. Cheesecake yaparken bu kadar hain planlar kurabilen başka bir ruh hastası tanıdınız mı siz?

5. Cahide – Cesur ve Güzel

Cahide-Cesur ve Güzel: Baş belası bir yenge daha! Aşırı hırslı ve sınır tanımaz cinsten. Tam bir evlerden ırak olsun modeli.

Baş belası bir yenge daha! Aşırı hırslı ve sınır tanımaz cinsten. Tam bir evlerden ırak olsun modeli.

6. Ender – Yasak Elma

Ender-Yasak Elma: Kod adı entrika. Şimdi öyle bir kadın düşünün ki; şu anda evli olan eski kocasıyla yatağa girip 2 gün sonra başka bir adamla evlenebilir. Neden, çünkü o Ender!

Kod adı entrika. Şimdi öyle bir kadın düşünün ki; şu anda evli olan eski kocasıyla yatağa girip 2 gün sonra başka bir adamla evlenebilir. Neden, çünkü o Ender!

7. Eyşan – Ezel

Yılan soyunun kraliçesi! Efsunuyla avını pençesine düşürür ve en beklenmedik anda alçakça hamlesini yapar.

8. Ferhunde – Yaprak Dökümü

Olmaz olasıca bir gelindir. Baba ile oğulun arasını açar, kocasının arkasından iş çevirir. Yahu bu kadın kaynanasını araba ile ezmeye kalktı be!

9. Şirin – Kadın

Böyle bunu gördüğün yerde var ya saçını başını yolup etlerini lime lime edeceksin. Ekranların en rahatsız edici, en itici, insanı çileden çıkaran karakterlerden biri.

10. İpek – İstanbullu Gelin

İpek-İstanbullu Gelin: Yazık, sen Faruk beklerken Fikret bul sonra da millete dünyayı dar et. Sonradan biraz toparlasan da yaptıkların unutulacak gibi değildi canım.

Yazık, sen Faruk beklerken Fikret bul sonra da millete dünyayı dar et. Sonradan biraz toparlasan da yaptıkların unutulacak gibi değildi canım.

11. Neriman – Kiralık Aşk

Neriman-Kiralık Aşk: Sevimli olanları da var tabii. Tatlı dilli, esprili ama bir o kadar da Sinsirella!

Sevimli olanları da var tabii. Tatlı dilli, esprili ama bir o kadar da Sinsirella!

12. Pembe – Cennet Mahallesi

Pembe-Cennet Mahallesi: Hiç kimsenin entrikalarını seninki kadar kahkaha atarak izlemedik. Sultan ve Ferhat ne çekti senden be!

Hiç kimsenin entrikalarını seninki kadar kahkaha atarak izlemedik. Sultan ve Ferhat ne çekti senden be!

13. Yıldız – Yasak Elma

Bu da içlerinde en şapşik olanı. Ama ne yaptı ne etti gecekondudan yalıya transfer oldu.

14. Mukaddes – Aşk Yeniden

Şekercizadelerin yüz karası. Açgözlü, görgüsüz ve bir o kadar da çatlak. Ne yapsa ayağına dolandı.

15. Şeniz – Zalim İstanbul

Şeniz-Zalim İstanbul: Dominant mı dominant, her şeyi kontrol altında tutmaya çalışan bir prestij delisi. Şımarık oğlu pardon prensi için her şeyi yapar bu kadın.

Dominant mı dominant, her şeyi kontrol altında tutmaya çalışan bir prestij delisi. Şımarık oğlu pardon prensi için her şeyi yapar bu kadın.

16. Carolin – Öyle Bir Geçer Zaman Ki

Carolin-Öyle Bir Geçer Zaman Ki: Seni de unutmadık cadaloz Carolin. Bu listeye girmekten kurtulamazsın. Mis gibi aileyi yıkmak için elinden geleni ardına koymadın. Puuu!

Seni de unutmadık cadaloz Carolin. Bu listeye girmekten kurtulamazsın. Mis gibi aileyi yıkmak için elinden geleni ardına koymadın.

17. Fazilet – Fazilet Hanım’ın Kızları

Fazilet-Fazilet Hanım'ın Kızları: Kızlarının güzelliğini nimet bilip bunu paraya çevirmek isteyen bir anne. Az mı dolap çevirdi bu açgözlü, hırslı kadın!

Kızlarının güzelliğini nimet bilip bunu paraya çevirmek isteyen bir anne. Az mı dolap çevirdi bu açgözlü, hırslı kadın!

18. Sude – Medcezir

Sude-Medcezir: Gecekonduda Asude, villada Sude. Bu da paraya, lükse ve prestije tapan bir yılan. Statüsünü korumak için -hamile kalmak da dahil- her şeyi yapabilecek bir femme-fatale.

Gecekonduda Asude, villada Sude. Bu da paraya, lükse ve prestije tapan bir yılan. Statüsünü korumak için -hamile kalmak da dahil- her şeyi yapabilecek bir femme-fatale.