Ted Bundy’nin Kurbanları Üzerinde Uyguladığı 11 Kan Dondurucu Yöntem

Ted Bundy insanlık tarihinin gördüğü en soğukkanlı ve vahşi seri katillerden biri, sayısı tam bilinmese de 30-40 arasında kurbanı olduğu düşünülen Bundy’nin onlara uyguladığı vahşetin ise sınırı yok!

Seri katiller ve işledikleri kan dondurucu suçların şoke edici detayları söz konusu olduğunda çok az hasta ruhlu ve sapık Ted Bundy ile kıyaslanabilir. Dışarıdan bakıldığında son derece normal, başarılı ve sosyal biri olarak görülen Bundy’nin içinde karşı konulamaz, vahşi ve saf bir kötülük yatıyordu ki bu onu insanlık tarihinin gördüğü en korkunç ve tehlikeli seri katillerden biri yapmaya yeterdi.

Ted Bundy son derece efendi bir hukuk öğrencisiydi, birçok kız arkadaşı vardı, Washington Eyaleti Cumhuriyetçi Parti’nin bir üyesiydi ve intihar önleme yardım hattında çalışıyordu. İnsanları manipüle etme konusunda bir uzman olan Bundy deyim yerindeyse etrafındaki herkesi aptal yerine koymayı çok iyi biliyordu. Tutuklanmasının ardından iki defa firar etmiş ve idam sırasında beklerken son derece ustaca hesaplanmış bilgiler vererek infazını geciktirmeyi başarmıştı. İnsanlar Ted Bundy’yi çekici, yakışıklı ve hatta hassas biri olarak tanımlıyor, ancak bütün bunlar gerçeklerin yanından dahi geçmiyor.

1. Ted Bundy kadınları metal çubuklarla dövüyor ve yabancı cisim kullanarak cinsel saldırıda bulunuyordu.

Ted Bundy her zaman kadınlara gizlice yaklaşmak için fırsat kollayan bir katil değildi. Aslına bakılırsa kadınlara tecavüz edip öldürmek için evlere ve yurt odalarına zorla giriyordu. 4 Ocak 1974 tarihinde Bundy, 18 yaşındaki öğrencinin bodrum katındaki yatak odasına zorla girmiş, onu kendi karyolasından çıkardığı metal bir çubukla dövmüş ve ardından tecavüz etmişti.

Bunlar yetmezmiş gibi genç kıza bir spekulum (vajina genişletme aleti) ile cinsel saldırıda bulunmuş ve onu kan gölünün ortasında bırakıp gitmişti. Kurbanı hayatta kalmayı başardı, ancak yurt arkadaşları onu bulduklarında komadaydı. Hayatının geri kalanında kalıcı beyin hasarıyla yaşadı.

2. Ted Bundy sadece yetişkin kadınlara saldırmadı, tecavüz edip öldürdüğü kurbanları arasında çocuklar da vardı.

9 Şubat 1978’de, Lake City, Florida’da Ted Bundy, Kimberly Leach adında 12 yaşındaki bir kız çocuğunu kaçırdı, tecavüz etti ve öldürdü. Ardından küçük çocuğun cansız bedenini bir domuz ahırına atarak şehirden ayrıldı.

Bundy ayrıca Pocatello lisesine giden 12 yaşındaki Lynette Dawn Culver’i kandırarak okulundan aldı. Daha sonra onu kaldığı otel odasına götürdü ve tecavüz ettikten sonra boğarak öldürdü. Ardından bedenini Pocatello Nehri’ne attı.

3. Ted Bundy bir nekrofildi.

1980’lerde Ted Bundy sapkınlıklarını tüm detaylarıyla Stephen Michaud ve Hugh Aynesworth’a anlatana kadar bu yönü bilinmiyordu. Kadınlara tecavüz edip öldürdükten sonra geceyi onların cansız bedenleriyle geçirdiğini itiraf etti. Kurbanlarının cansız bedenleriyle cinsel ilişkiye giriyor ve bedenleri tamamen çürüyene veya vahşi hayvanlar onları parçalayana kadar sık sık ziyaret edip cinsel ilişkiye girmeye devam ediyordu.

Bundy 12 kurbanının kafasını saklamıştı. Onları demir testeresiyle vücutlarından ayırdıktan sonra saçlarını yıkamış, yüzlerine makyaj yapmış ve onlarla cinsel temasta bulunmuştu.

4. Ted Bundy kurbanlarının etlerini yiyordu.

Bundy için her şey kontrol ile ilgiliydi. Onu bütün bunları yapmaya iten şeyin şehvet, nefret veya intikam duygusu olmadığını iddia etti. Kendi ifadesine göre kurbanlarından etkileniyor ve onlara sahip olmayı istiyordu. Bundy için tecavüz yeterli değildi, onlara tam manasıyla sahip olmak için onları öldürmeliydi. Öyle ki bazı cinayetlerinde kurbanlarından parçalar yiyordu, böylece kurbanları onun bir parçası haline geliyordu.

5. Bundy kız yurdunda kalan 4 kadına vahşice saldırdı.

Ocak 1978’de hapisten kaçmasının ve Florida’ya gelmesinin ardından Ted Bundy, Florida Eyalet Üniversitesi’nin kampüsünde bulunan Chi Omega kulüp evine zorla girdi ve 20 dakika içinde vahşi bir tecavüz ve cinayetler serisi gerçekleştirdi.

21 yaşındaki Margaret Bowman’ı bir odun parçasıyla öldüresiye dövdü, ardından bir çorapla boğarak öldürdü. Daha sonra 20 yaşındaki Lisa Levy’yi dövdü ve boğdu. Bir şişeyle cinsel saldırıda bulunduğu kızın meme uçlarından birini kesti ve kalçalarında derin kesikler açtı.

Daha sonra kulüp evinden çıkarken karşılaştığı Karen Chandler ve Kathy Kleiner ismindeki diğer iki kızı da dövdü. Kızları öyle kötü dövmüştü ki çeneleri kırılmış, dişleri dökülmüş ve vücutlarında derin kesikler oluşmuştu. Birkaç blok ötede bir başka öğrenci evine zorla girdi ve burada da Cheryl Thomas isimli öğrenciyi sopayla dövdü.

6. Kurbanlarından anılar toplardı, buna çeşitli vücut parçaları dahil.

Tutuklanmasının ardından Ted Bundy’nin dairesindeki bir dolap içerisinde gizlenmiş kurbanlarına ait Polaroid fotoğraflar sakladığı ortaya çıktı. Ancak bazen tek bir fotoğraf yeterli olmuyordu, kurbanlarından aldığı kafalar ve çeşitli vücut parçalarını da saklıyordu.

Kurbanlarından neden böyle şeyler aldığı sorulduğunda Bundy: “Bir şey doğru yapmak için çok çalıştığınızda, onu unutmak istemiyorsunuz” diye cevap vermişti.

7. Bundy sıklıkla kurbanlarını ısırıyordu.

Bundy’nin kurbanlarının çoğunun göğüslerinde, kalçalarında ve vücutlarının hemen hemen her yerinde ısırık izleri bulunmuştu. Kurbanlarından biri öyle kötü ısırılmıştı ki meme uçlarından biri neredeyse kopmuştu.

8. Bundy cinayet işlemeyi bir spor ve sonraki cinayetlerinin bir antrenmanı olarak görüyordu.

Bundy cinayete bir spor olarak yaklaşıyordu, cinayet işlemediği dönmelerde kovala ve yakala tipi antrenmanlar yapıyordu. Becerilerini geliştirmek için seçtiği kadınları kovalıyor ve yakalamasının ardından onları serbest bırakıyordu. Seri cinayetler işleme konusunda uzman olduğunu iddia ediyor ve cinayet işlemenin yemek yapmaktan, bir şeyleri tamir etmekten veya düzenli pratik yapmayı gerektiren herhangi bir işten farkı olmadığını söylüyordu.

Kurbanları onun için sadece bir oyuncaktı, onlara sahip olmayı, oynamayı ve daha sonra bir köşeye atmayı istiyordu.

9. Bundy, kendisini elektrikli sandalyeden kurtarmaları için kurbanlarının ailelerini manipüle etmeye çalıştı.

Sanki kurbanlarına ve onların ailelerine yeteri kadar acı ve ıstırap vermemiş gibi, Bundy kendisini elektrikli sandalyeye gitmekten kurtarmaları için onları manipüle etmeye çalıştı. Ted Bundy, Florida Valisi Bob Martinez’e gönderdiği mektuplarla kurbanlarının ailelerinden merhamet istedi ve cezasının ömür boyu hapse çevrilmesi için ricada bulundu. Kendisini ölüm cezasından kurtarmaları karşılığında ailelere çok sevdikleri çocuklarının cesetlerinden kalan parçaların yerlerini söylemeyi teklif etti. Bu son derece iğrenç bir teklifti!

Onun bu küçük taktiği işe yaramadı ve 24 Ocak 1989’da elektrikli sandalyede 2.000 volt altında cezasını çekti.

10. Bundy kadınların güvenini kazanmak için resmi görevli gibi davranıyordu.

Bundy, polisin robot resimlerini dağıtmasının ve aracının modelini açıklamasının ardından dahi kadınları kendisiyle beraber gelmeye ikna etmek için çeşitli yollar kullanıyordu. Genellikle sakal bırakıyordu veya yüzünün çeşitli yerlerine ben çiziyordu ve resmi yetkili gibi davranıyordu. Özellikle genç kızları kendisiyle gelmeye ikna etmek için polis veya itfaiye görevlisi gibi davranıyordu. Onları insanlardan uzak bir yere çektikten sonra bayıltıyor, kelepçeliyor ve aklındaki vahşeti gerçekleştirmek için daha önceden ayarladığı yerlere götürüyordu.

11. Bundy kadınların sempatisini kazanmak için zayıf, güçsüz ve yaralı biri gibi davranıyordu.

Ted Bundy’nin evinde alçı, kol askıları ve koltuk değnekleri bulunmuştu. Kollarından veya bacaklarından birine bu sahte alçılardan takıyor daha sonra kalabalığa karışıyordu. Bir kadının kendisine yardım etmesini umarak kitaplarıyla, taşıdığı kutularla vs. sıkıntı yaşıyormuş gibi davranıyordu. Hiçbir şeyden şüphelenmeyen yardımsever bir kadın bu sevimli sakarlıklara gülüyor ve eşyalarını aracına taşıması için ona yardım teklifinde bulunuyordu.

Doğru anın geldiğini düşündüğünde Bundy kadınların kafasına levye ile vuruyor, onları aracın içine itiyor ve kelepçeliyordu. Hepsi bu kadar, ardından bu kadınları bir daha gören olmuyordu.