Skyros Adası

Söz konusu Skyros’sa, sadeliğin getirdiği güzellik daha çok gözler önüne seriliyor demektir.

Nasıl gidilir?

Yunanistan’da Attika Bölgesi’ne yakın konumdaki Evia Adası’nın Kymi Limanı’ndan kalkan feribotlarla Skyros’a 1 saat 40 dakikada ulaşım sağlamak mümkün. Kymi’ye ise Atina üzerinden otobüs veya arabayla gidebilirsiniz.

Ne yapılır?

Ada sakinlerinin sakin bir günde yapacağı plan tam olarak şöyle: Hora’da başlayarak adanın en büyük plajı olan Magazia-Molos yönüne devam edilir. Kaleye, oradan ‘Ölümsüz Şair’ heykeliyle bilinen Rupert Brooker Meydanı’na gidilir. Alternatif arayışındaysanız, Agios Petros yolunu takip ederek tavernaları keşfe başlayabilirsiniz.

Ne yenir?

Molos Plajı’ndaki Istories tou Barba’da meze, Stefanos’ta balık için mola verebilirsiniz. Özel lezzetler arıyorsanız adresiniz Milos tou Balabani olmalı. Akşamüstü içeceği için Linaria’da bir kayanın üzerinde yer alan Kavos güzel bir seçenek. Skyros küçük bir ada, haliyle fiyatlar da ona göre şekilleniyor. İki kişilik fiyat ortalama civarında…

Nerede kalınır?

Achilli Rent Rooms’u önerebiliriz. Ermoupoli’deki Diogenis Hotel de lüks arayanlar için iddialı bir seçenek. Otelin yüksek sezon fiyatı ortalamanın üstünde.