Romantik Tatil Dediğin Kışın Olur Diyenler İçin Türkiye’den 12 Tatil Noktası

Yıldızların altında bembeyaz sokaklarda yürürken muhteşem şehir ışıklarını görmek, şöminenin başında samimi sohbetler etmek, doğanın kışla gelen estetik yapısını izlerken huzur dolmak hele bir de sevdiklerimizle paylaştığımızda mutluluk veren anılara dönüşüyor.

Ben aşkı kışın yaşarım; romantik tatil dediğin kışın olur diyenler için Türkiye’den 12 tatil noktası…

1. Yedigöller

Büyükgöl, Seringöl ver Deringöl’ü ziyaret edebilirsiniz ve göl çerçevesinde kamp yapıp çadırda konaklayabilirsiniz. Eğer biraz daha konforlu bir tatil isterseniz de, parkın içinde bulunan bungalovlarda konaklayabilirsiniz. Sınırlı sayıda konaklama alanına sahip olduğundan gitmeden önce mutlaka aramanızı tavsiye ederiz. Yedigöller’e şahsi aracınızla gitmenizi tavsiye ederiz.

2. Uludağ

Bursa’da yer alan Uludağ, Türkiye’nin en popüler kayak merkezlerinden biri olarak özellikle kış aylarında oldukça ziyaretçi toplayan bir yer. Eğer romantizm sizin için daha sosyal ve eğlence odaklı ise, kış tatiliniz için Uludağ en uygun seçim olacaktır. Her sene bolca kış festivali düzenlendiği bölgede sabahları kayak ya da snowboard yapıp akşamları dans pistini ele geçirebilirsiniz.

3. Kazdağları

Tatil denince aklınıza huzur ve dinlenme geliyorsa, romantik tatil denince bunu sevdiğinizle beraber yapmak geliyorsa mutlaka uğramanız gereken bir durak Kazdağları. Çanakkale ve Balıkesir ile bağlantısı olan Kazdağları, oldukça geniş coğrafyaya yayılan muhteşem bir doğaya sahip. Narin akan şelaleleri, kendine has köyleri ve muhteşem lezzetleriyle Kazdağları, eminiz ki kalbinizde bir yer edinecek.

4. Ayder Yaylası

Karadeniz’de Rize’ye bağlı olan Ayder Yaylası ise, kuzeyin eşsiz doğasını temsilen listemizde yer alıyor. Bünyesinde birçok aktivite içeren Ayder Yaylası, yöresel üretimleriyle de organik bir yiyecek deneyimi de sunuyor.

5. Abant Gölü

Bolu’da bulunan Abant Gölü ise, sevimli evleriyle ve doğal yapısıyla sizi adeta bir peri masalının içine çağırıyor. Özellikle çiftlerin Sevgililer Günü zamanı sıklıkla tercih ettiği gölde, ev kiralamak en mantıklı seçeneklerden biri olacaktır.

6. Akdamar

Van ve Bitlis arasında bulunan Akdamar Adası ise etkileyici hikayesiyle gidenlerin ilgisini çekerken Van’ın meşhur kahvaltısıyla da bir lezzet şöleni yaşayacaksınız. Kış aylarında karlı dağlar tarafından çevrelenen adada büyüleyici vakit geçireceksiniz.

7. Sapanca

Sakarya’da bulunan Sapanca ise, özellikle içinde bulundurduğu Sapanca Gölü’yle oldukça popüler olmuş bir tatil noktası. Huzurlu ve sakin yapısıyla her mevsim farklı bir tat sunan Sapanca, kış aylarında ise bambaşka bir ruha bürünerek oldukça romantik bir seçenek haline geliyor. İster ev kiralayabilirsiniz ister otelde kalabilirsiniz ancak her iki seçenekten de memnun kalacağınızı söyleyebiliriz.

8. Uzungöl

Trabzon’da bulunan Uzungöl ise bir turizm merkezi olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle Osmanlı ve Rumların döneminden kalma tarihi yapısıyla oldukça estetik ve güzel bir görüntü sunan Uzungöl, kışları karla kaplandığında bambaşka bir atmosfere bürünüyor.

9. Ağva

İstanbul’da bulunan Ağva ise, şehirden kısa bir kaçamak yapmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilen noktalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Romantik tatil denince akla ilk gelen biri yerlerden olan Ağva’da şömine önünde şarabınızı yudumlayabilirsiniz, karlı sokaklarında el ele romantik bir yürüyüşe çıkabilirsiniz.

10. Saklıkent

Antalya’da bulunan Saklıkent her ne kadar güneyde bulunsa da kışın bambaşka manzaralara ev sahipliği yapan bir yer. Kayak turizmine sahip olan bölge, kış sporlarını sevenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

11. Kartepe

Kocaeli sınırları içinde bulunan Kartepe de yine kış turizminin oldukça tercih edilen noktalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Kartepe özellikle kayak sporunu sevenler için İstanbul yakınındaki bir kaçamak olarak sıklıkla tercih ediliyor.

12. Maşukiye

İzmit’te bulunan Maşukiye ise ismini “aşık olunan” anlamına gelen “maşuk” kelimesinden alıyor. E durum böyle olunca da, listemizin son romantik tatil noktası olarak karşımıza çıkıyor. İddia ediyoruz ki, Maşukiye’ye gittiğinizde hem aşkınızı doya doya yaşayacaksınız hem de oraya aşık olacaksınız.