Popüler web sitelerinin 33 farklı yeni tasarımı

Çoğu web tasarımcı Facebook, BBC, Twitter, Youtube ve diğer sitelerin nasıl görünmesi gerektiği konusunda yeteneklerini göstermek ister. Bu siteler için yeniden tasarım konseptleri yaparak kendi fikirlerini pazarlamak isterler. İşte bunlardan birkaç tanesini sizler için listeledik.

Craigslist

İşte ünlü e-ticaret sitesi Craiglist’in konsept tasarımı. Tasarımcı, web sitesini daha sade hale getirerek, belirgin bir arama çubuğu eklemiş ve filtrelerin yerleştirilmesiyle web sitesinde arananın bulunmasını kolay hale getirmiş.

Dribbble

Dribble, en mükemmel tasarımcıların buluştuğu bir yerdir. Tabii en iyi tasarım yapanların böyle bir web sitesini yeniden tasarlaması da en doğal şeydir. Sevdiğim şey, proje sayfası düzeninin yanı sıra, profil sayfası için (Twitter ve Facebook benzeri) kapakların kullanılmasıdır.

Etsy

Etsy’nin bu yeni tasarım konsepti, görsellerin mevcut web tasarımından daha cesur ve özenle kullanmasıdır. Daha büyük ürün resimleri ve fare imlecini üzerine getirdiğinizde ürün hakkında bazı bilgiler veren küçük açılır menü kutusunu görmeniz mümkün.

Vikipedi

Milyonlarca kişi tarafından kullanılmasına rağmen, Wikipedia çok etkileyici bir web tasarımına sahip değildir ve yeniden tasarıma çok fazla ihtiyaç duymaktadır. Bu tasarım konsepti, bilgiyi bloklar halinde iyi bir şekilde düzenlemiş ve ayrıca tıklandığında büyük bir görsel açarak yanında ufak resimler sunuyor. Umarım, Wikipedia bundan biraz ilham alır …

Linkedin

Mevcut olan tasarıma kıyasla daha sade ve modern bir çizgi sunan ilginç bir tasarım konsepti. Özellikle önerilerin sırasıyla yan ve alt kısımlara düzgün bir şekilde yerleştirilmesi hoşuma gitti, ancak LinkedIn’in marka mavisi bu tasarımda biraz eksik gibi.

BBC

Ünlü BBC haber sitesi için tamamen yeni, sade ve modern bir arayüz. Tasarımcı, tam ekran makale sayfası ile sade ve basit bir okuma deneyimi üzerinde durmuş. Ayrıca, üstteki resim kaydırıcısı tasarıma etkileyici bir görünüm kazandırmış.

Youtube

Daha koyu bir arayüze sahip olan harika bir tasarım olmuş. Kaydırıcıyı takip eden bir oynatma düğmesi, ses düzeyi, ayarlar, altyazılar ve göze çarpan video açıklaması. Dahası, kullanıcının diğer videolarını arka plana tıklayarak görmesi.

Amazon Streaming

Amazon’un film akışı sitesinin yeniden tasarımı. Ufak kutucuklar görsel olarak çarpıcı görünmektedir. Tasarımcı Amazon’un kategori kısmında sarı kalın çubuk kullanması siteye ayrı bir hava katmış.

Twitter Profili

Twitter’ın en çok profil sayfasının değişmesinden esinlenen tasarımcı ona yeni bir konsept tasarım yapmış. Çok modern bir görünüme ve harika bir kullanım alanına sahip olmuş. Soldaki kenar çubuğu, sayfaya belirli bir sadelik veren düz mavi bir renkten yapılmış. Sade tasarımın kullanılması ve araç çubuğu simgelerinin yerleştirilmesi ona oldukça farklı hava katmış.

Facebook

Tasarımcının daha sade bir arayüze ve daha az karmaşık içerik sunumuna sahip yeniden tasarladığı bir Facebook versiyonu. Beğen ve paylaş, yorumlar kutusuna taşınmış. Ek olarak, mevcut ruh halinizi avatarınıza rozet olarak ekleyebiliyorsunuz.

Social Network

Tasarımcı beyaz alana site içeriğini mükemmel bir şekilde uygulamış.

Tumblr

Facebook Timeline

Instagram

Apple Store

Dropbox dashboard

Basecamp

Sparrow

Lastfm

McDonald’s

Yahoo

CNN

NYTimes

Paypal

Unsplash

Droplr

Google

H&M Homepage

IMDb

Reddit

Mtv.com

Bing Search Engine

deviantART