Para Kazandıran İşler: 10 Hazır İş Konsepti

Para Kazandıran işler bölümünde siz girişimcilere farklı iş alanları ve iş konseptleri hakkında güncel bilgiler vermeye devam ediyoruz.

İş dünyasında yeni girişimler ile sıklıkla karşılaşıyoruz. Bu işlerin bazıları çok başarılı olurken bazı iş modelleri de çok kısa sürede piyasadan kayboluyor. Girişimciliğin riskleri olduğu gibi çok kazanan yönleri de olduğunu unutmamak gerekiyor.

Hali hazırda çalışan, başka girişimciler tarafından denenmiş, sorunları çözülmüş bir iş modeline yatırım yakmak istiyorsanız aşağıdaki fikirlerden dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

1. Para Kazandıran İşler Arasında En Meşhuru: Kahve Kiosk İşletmeciliği

Konu para kazandıran işler alanına gelince hemen bir kahve markasından konu açılır. Özellik bir kahve dükkanı bayiliği ya da cafe markaları para kazandıran işler arasında popüler durumda. Arabaya kahve satışı üzerinde ciddi bir pazar oluşmuş durumda. Bardakta kahvenin bu şekilde servis edilmesi ise kahve sevenleri memnun ediyor.

2. Tekstil Sektöründe Para Kazandıran İşler: Tesettür Giyim Dükkanı

Tesettür giyim son yılların en hızlı yükselen iş fikirlerinden birisi durumunda. Dünya çapında, Müslüman nüfusu en hızlı büyüyen demografik gruplardan biridir. Bu yüzden bu sektörde mağazalaşmak veya internet üzerinden satışlar yapmak isteyenler tesettür sektöründe iş kurmaktan korkmamalıdır.

3. Bebek Giyim Mağazası Açmak

Bebek ve çocuk giyim sektöründe 3 şubeye ulaşan Carvel Kids markası girişimcilere 140 bin liraya iş kurma imkanı sağlıyor. Carvel Kids Çocuk Giyim Bayiliğinde ürünlerin kar marjı tekstilde %75 ve %100, diğer ürünlerde ise %30 ve %60 olarak değişiyor. Carvel Kids açılacak olan bayiliğin işlek caddeler üzerinde, doğum hastanelerinde, okul bölgelerinde veya avm’lerde olmasını istiyor. İlgili habere buradan ulaşabilirsiniz.

4. Yürüyen Oyuncak Atlar

Yürüyen atlara bir çok avm’de rastlamışsınızdır. Avm’nin belirli bir alanını kiralayan girişimciler bu iş için bayilik almak zorunda değiller. Atları kendileri alıp, işletmesinin dekorasyonunu kendileri yapabilirler.

Fazla bir gideri olmayan bu işe talep de genelde çok oluyor. Özellikle çocuklar her fırsatta bu atlarla gezmek istiyor. Gözlemlerimize göre de bu tür bir işi kuran kolay kapatmıyor çünkü kira ve eleman gideri haricinde pek masrafı yok.

5. Aquapark işletmeciliği

Aquapark işletmeciliği son yıllarda hızla artıyor. Yatırım miktarları her ne kadar yüksek gibi gözükse de işin geri dönüşü oldukça güzel. Aquapark işletmeciliğinde firmalar sizlere çeşitli seçenekler sunuyor. Bu büyük ve eğlenceli havuzlarda iç sistemler kadar dış görünüşte oldukça önemli.

Aquapark kurulumu yapan firmalar için internette biraz araştırma yapmak yeterli. Bu iş için yurt dışında ki tasarımları da incelemenizi öneririz.

6. Mobil 5D Sinema

Mobil 5D sinemanın en güzel özelliği istediğiniz alana işinizi taşıyabilmeniz. Önemli nokta ise Mobil 5D sinemanın filmlerinin kaliteli ve ilgi çekici olması. Mobil 5D sinema özellikle Lunaparklarda büyük ilgi görüyor.

7. Şarjmatik Otomatları

Hastanelerden tutunda kantinlere, çay bahçelerine ve duraklara kadar bir çok alanda bu makineyi işletebilirsiniz. Garantili ve para yutmayan makineleri tercih etmelisiniz.

8. Para Kazandıran İşler Arasında En Lezzetlisi: Soft Dondurma

Soft dondurma işinde yapmanız gereken iyi bir makine ve ardından kısa bir süre işletmecilik eğitimi almaktır. Soft dondurmada kar oranı güzel ve yazın iyi satılan bir ürün.

Taylor markası fiyat açısından en pahalı olanı ve Mc Donalds, Burger King gibi markaların kullandığı makine. Diğer makinelerde iş görüyor ama bu işte servis ve yedek parça olayına dikkat etmelisiniz.

9. Elektrikli Bisiklet

Elektrikli Bisiklet kiralama işi yaz aylarında özellikle tatil beldelerinde çok tutuyor. Fiyatlar genelde tatil beldesine göre değişiyor. 6 Elektrikli Bisikleti günde 4 saat kiralayabilirseniz aylık ciddi anlamda para kazanabilirsiniz.

10. Oyun Makineleri Üzerinden Para Kazanmak

Son olarak ta jetonlu oyun makinelerinden video oyun makineleri, basket makinesi, air hockey makinesi, langırt makinesi, çarpışan arabalar ve simülatör oyun makineleri ile ilgili de otomatları ister tekli isterseniz çoklu olarak işletmeye başlayabilirsiniz.

Farklı sektörlerden derlediğimiz bu konuda sizlere hızlı para kazandıran 10 hazır iş fırsatını derlemeye çalıştık.