Ölmek Üzere Olan Çocuğun Annesine Vedası Herkesi Ağlattı

Really sad story A heartbroken mother in the US has opened up about her young son's battle with cancer, and the miraculous moment he said goodbye as he died beside her. Ruth Scully wrote on Facebook about the agony and the beauty of her son Nolan's last two months. The post has been shared more than half a million times since she shared it on April 5. Image shows Nolan Scully lying on the bathroom floor of the hospice shortly before his death - and afterward his death showing that his mother Ruth Scully is now scared of the shower. Photo credit: Ruth Scully/ Facebook

4 yaşındaki çocuğun tedavisi yaklaşık bir yıl sürdü, ancak sinsi hastalık ilerlemişti ve artık yapılacak pek bir şey kalmamıştı. Tüm bu süreçte anne Ruth oğlunun her saniyesini aklına kazıdı.

4 Şubat 2017 tarihinde Nolan hayata gözlerini yumdu. Acılı anne bu tarihten 2 ay sonra, acısını bu fotoğrafla paylaştı ve altına ufak bir hikaye yazdı.

Hikayenin en vurucu tarafı ise şu cümleler oldu: “Kimse çocuğunun taşta yatmasını istemez ama o son zamanlarında ben duş alırken bile yanımda olmak için paspasta yatıyordu, engel olamıyordum. Artık o paspas boş…”

Ruth Scully’nin bu paylaşımı facebookta 1 milyona yakın paylaşım aldı. Bunun üzerine yaşadığı acıyı paylaşmaya devam eden anne, oğlunun son günlerini yazmaya başladı. Ve küçük Nolan’ın hayata veda ederken yaşattığı bir an herkesi gözyaşlarına boğdu. İşte küçük çocuğun annesinin o hatıraları: “Nolan’ın anılarına yaptığınız yorumları eminim o da okuyor.

Her zaman sevgi dolu bir çocuk oldu. Çektiği onca acıya rağmen gülümsemesi hiç solmadı. Bu dünyadan göçeceğini biliyordu, cenazesinin yapılacağını da. Bana cenaze konusunu açtığında önce ne diyeceğimi bilemedim. Bana “Anne, cenazemde kimse üzgün olmasın tamam mı?” dedi. Ve bize miras olarak bıraktığı oyuncak ayılarını, en sevdiği peynirli cipsi ve hatta buzluğa sakladığı karidesleri mutlaka almamızı söyledi.

Son 36 saatine girdiğimizde ise ne yapacağımı bilmiyordum. Güne her zamanki gibi başladık, en sevdiği oyuncaklarla oynadık, en sevdiği çizgi filmleri izledik. En çok da güldük. Güldük ve sarıldık. Sonra ben ona hemen döneceğimi söyleyerek duşa girdim. Duştan çıktığımda evdeki sağlık ekibinin oğlumun başında aceleyle müdahale ettiklerini gördüm. Hemen yanlarına koştum, bana Nolan’ın artık dönüşü olmayan yola girdiğini ve derim koma haline geçtiğini söylediler.

Tam o an bir mucize oldu, benim minik bebeğim gözlerini açtı ve bana “Seni çok seviyorum anneciğim” dedi. Son sözleri bu oldu, o güzel gözlerini sonsuza dek kapattı.