Oktay Kaynarca Hakkında Daha Önce Duymadığınız 12 İlginç Bilgi!

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin sevilen oyuncusu Oktay Kaynarca kimdir? Bu yazımızda Oktay Kaynarca hakkında bilinmeyen şaşırtıcı bilgileri listeledik.

İşte Oktay Kaynarca hakkında bilinmeyenler…

1. Sinema sektörüne İlk olarak 1990 yılında giren Oktay Kaynarca’nın ilk filmi “Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni” adlı filmdir. Sonrasında Can Dostum, Kalbin Zamanı, Alia, Hoşçakal, Çanakkale Ruhu, Yarın Geç Olmayacak filmlerinde başrol oynamıştır.

2. Filmler kadar kabarık bir dizi kariyeri yaşayan Oktay Kaynarca başlıca Adanalı, Kurtlar Vadisi, Geniz Zamanlar, İnadına Yaşamadık, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi dizilerde oynamıştır.

3. Oktay Kaynarca oyunculuk kariyerine yüzlerce ödül sığdırmıştır. Başarılı oyuncu Oktay Kaynarca 1994 Yılı Antalya Altın Portakal Film Festivali, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, MGD 22.Altın Objektif Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu, Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Medya Oscarları Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu ödüllerine layık görülmüştür.

4. Her kesimden insanla muhabbeti olduğunu dile getiren Oktay Kaynarca farklı kesimden insanlarla sohbet etmeyi seviyormuş.

5. Kendisini ünlü gibi görmeyen Oktay Kaynarca hayatında genel olarak halktan birisi gibi davranıyormuş. Dizilerdeki gibi sert bir karaktere sahip olmayan Oktay Kaynarca’nın karşısında ceketini iliklemeye çalışanlar bile olmuş.

6. Dans etmeyi pek fazla sevmeyen Oktay Kaynarca kafasını dağıtmak istediğinde türkü dinliyormuş. Türküyü hem dinlemeyi hem de söylemeyi  seven Oktay Kaynarca’nın sosyal medyada şarkıları bulunmaktadır.

7. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisindeki Hızır karakteri gibi sevda adamı olduğunu düşünen Oktay Kaynarca çocuğunun olmasını her şeyden daha çok istiyormuş. Özellikle de küçük kız çocuklarını sevince mutlu oluyormuş.

8. Başarılı bir insanın kendisine çok çekici geldiğini düşünen Oktay Kaynarca “Kendinizi çekici buluyor musunuz?” sorusuna “Başarı çok çekici bir şeydir. Bana göre başarılı insan çekicidir.” demiştir.

9. 1992 yılında Sertap Erener’in yayınlamış olduğu “Ateşle Barut” şarkısının klibinde Oktay Kaynarca’da yer almıştır.

10. Oktay Kaynarca gençlik yıllarında harçlığını çıkartmak için Fiat Fabrikasında elektrik işçisi olarak çalışmıştır.

11. Oktay Kaynarca, 2008 yılında 6.5 yıl ilişki yaşadığı sevgilisi Özgü Namal’dan ayrılmıştır.

12. Başarılı ve karizmatik oyuncu Oktay Kaynarca 27 Ocak 1965 yılında Malatya’da dünyaya gelmiştir. Burcu Kova’dır.