Marvel’in 16 gizli oyuncusu

Marvel çizgi romanlarında bulunan en ünlü kahramanlar ve kötü karakterler öylesine popüler oldu ki Avengers tüm zamanların gişe rekorlarını kırdı ve tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından izlendi. En sevdiğimiz aktörler, tanınmayacak şekilde değişerek fantastik film karakterlerine dönüştü. Makyajlarını uygulamak için saatlerini harcamak zorunda kaldılar.

Sevdiğimiz aktörlerin makyaj ve görsel efektler olmadan nasıl göründüğünü aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

16. Nebula – Karen Gillan

© Guardians of the Galaxy / Marvel Studios © karengillanofficial / instagram  

Karen Gillan tarafından canlandırılan Nebula, İskoçyalı bir aktristir. Thanos’un kızı olmak için uzun saçlarını kestirmek zorunda kalmış ve makyajı en zor yapılan oyunculardan bir tanesi. Ekibin, makyajı yapması yaklaşık 4 saat, tekrardan eski haline döndürmesi 30 dakika sürüyormuş.

15. Thanos – Josh Brolin

© Avengers: Infinity War / Marvel Studios © joshbrolin / instagram  

İlk olarak, 2012 yılındaki Yenilmezler’de Thanos’u, Damion Poitier adındaki dublör canlandırmış. Sonra The Avengers’ın son dört filminde Josh Brolin Marvel’in baş düşmanı rolünü almış. Thanos’u gerçekçi göstermek için aktörlerin dış görünüşünden yola çıkarak kurgusal bir karakter yapan bilgisayar teknolojisi kullanılmış.

14. Ronan the Accuser – Lee Pace

Guardians of Galaxy’de Ronan gibi giyinince Lee Pace tanımak oldukça zor. Mavi surat, mor lensler ve siyah başlık aktörün yüzünü tamamen değiştirmiş.

13. Martinex – Michael Rosenbaum

© Guardians of the Galaxy Vol. 2 / Marvel Studios © EVERETT COLLECTION / EAST NEWS

The Smallville’nin yıldızı olan oyuncu Guardians of the Galaxy Vol. 2. filminde yer alan Ravager’lardan birini canlandırdı. Aktörün surat ifadelerinin kalmasını sağlayan bilgisayar teknolojisi ile Michael’ın karakteri oluşturulmuş.

12. Johann Schmidt, Red Skull – Hugo Weaving, Ross Marquand

© Captain America: The Winter Soldier / Marvel Studios © Hahn Lionel/ABACA/Abaca / East News © Avengers: Infinity War / Marvel Studios © rossmarquand / instagram

The Matrix’in Ajan Smith’i Captan America: The First Avenger filminde Red Skull’ı canlandırmış. Ancak diğer filmlerde – Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame – karakteri  Ross Marquand canlandırmış. Burunsuz bir görünüme sahip olmak için makyajı 3 saatten fazla sürmekte.

11. Gamora – Zoe Saldana

© Guardians of the Galaxy Vol. 2 / Marvel Studios © zoesaldana / instagram

Zoe Saldana’nın Avatar‘daki karakteri için bilgisayar teknolojisinden yararlanılmış. Ancak Guardians of the Galaxy için profesyonel bir makyaj uygulanmış. Makyaj ekibi her gün Thanos’un kızı Gamora’yı yeniden sete hazırlamak için 5 saat çalışmış.

10. Drax the Destroyer – Dave Bautista

© Guardians of the Galaxy / Marvel Studios © davebautista / instagram

Önceden güreş, vücut geliştirme ve karma spor sanatları ile ilgilenen oyuncu, Guardians of the Galaxy‘de galaksiler arası bir suçluyu oynamış. Dave’in vücudu önce hava boya tabancası ile boyandıktan sonra üzerinden kırmızı silikon ile güçlendirilmiş. Hazır hale gelmesi ise birkaç saati almış.

9. Mantis – Pom Klementieff

© Guardians of the Galaxy Vol. 2 / Marvel Studios © pom.klementieff / instagram

İlk kez Guardians of the Galaxy Vol. 2′de görünen Fransız sanatçı, böceğe benzer bir uzaylı olan Mantis’i oynamış. Siyah lensler ve bilgisayar yardımı ile antene dönüştürülen küçük protezler oyuncuya farklı bir hava katmış.

8. Ayesha – Elizabeth Debicki

© Guardians of the Galaxy Vol. 2 / Marvel Studios © elizabethdebickinators / instagram

Avustralyalı aktris Elizabeth Debicki,  Guardians of the Galaxy Vol. 2.’de Ayasha karakterini canlandırmaktadır. Makyaj ekibinin bütün vücudunu altına boyaması için 4 saat oturmak zorunda kalmış. Lensleri de altın renginde kullanılmış.

7. Taserface – Chris Sullivan

© Guardians of the Galaxy Vol. 2 / Marvel Studios © sullivangrams / instagram

Amerikalı aktör ve müzisyen Chris Sullivan, Guardians of the Galaxy Vol. 2.’de Taserface karakterini canlandırmış. Karakteri için Chris’e mor bir makyaj yapılmış, gümüş takma dişler ve parlak lensler kulanılmış.

6. Yondu Udonta – Michael Rooker

© Guardians of the Galaxy Vol. 2 / Marvel Studios © michael_rooker / instagram

Micheal, The Walking Dead dizisinde Merle Dixon, Guardians of the Galaxy filminde ise Yondu karakterini oynamıştır. Centauri-IV gezegeninde Zatoan kabilesinin bir üyesi olabilmesi için Micheal’a 6 katmanlı bir makyaj yapılmış ve kırmızı lens takılmış.

5. Korg – Taika Waititi

© Thor: Ragnarok / Marvel Studios © Piovanotto Marco/ABACA/Abaca / East News

Oyun yazarı ve komedyen olan Yeni Zelandalı aktör, Taika, Thor: Ragnarok filminin hem yönetmeni hem de gladyatör Korg’u canlandıran oyuncusu. Ayrıca üç kafalı uzaylı Surtur’un sağdaki üçüncü kafasını canlandırmış ve birçok sahnede Hulk’ın yerini almış.

4. Ultron – James Spader

© Avengers: Age Of Ultron, 2015 / Marvel Studios © spaderjamesofficial / instagram

Avengers: Age of Ultron’daki baş düşman Ultron, James Spader tarafından oynanmış. Bilgisayar bazlı görsel efektlere dayansa da James Spader da birçok Marvel oyuncusu gibi Ultron’un hareketleri ve yüz ifadelerinin oluşumunda filme çok şey katmış.

3. Vision – Paul Bettany

© Avengers: Age Of Ultron / Marvel Studios © paulbettany / instagram

Robot Vision’ı oynamadan önce Paul, The Avengers’da daha önce rol almış. Iron Man’in ilk filmlerinde Tony Stark’ın malikanesindeki yapay zeka JARVIS’i seslendirmiş. Kırmızı bir maskesini ve birkaç silikon protezi içeren makyajı 3 saatten fazla sürmekte. Video efekt uzmanları Vision’ın rolünü canlandırmış.

2. Corvus Glaive – Michael James Shaw

© Avengers: Infinity War / Marvel Studios © mjshawnuff / instagram

The Avengers’ın iki filminde Black Order üyesi ve Thanos’un destekçisi olan Corvus Glaive’i canlandıran Micheal, oyuncu ve yazarlık yapıyor. Bu karakterde bilgisayar teknolojileri uzmanları Corvus karakterini tamamen efektle yapmış.

1. Talos – Ben Mendelsohn

© Captain Marvel / Marvel Studios © benmencom / instagram

Captain Marvel’daki uzaylıların kumandanı olan Talos‘u Avustralyalı aktör Paul Benjamin Mendelsohn canlandırmış. Uzaylı olması için protez kulak ve gözlerine lens takmak zorunda kalmış.