Makyajsız Halleri İle Herkesi Şaşkına Çevirecek 76 Ünlü Kadın

Ünlüleri her gün ekranlarda bakımlı görüyoruz ve ihtişamlı güzellikleri bizde müthiş bir hayranlık uyandırıyor.

Kimisi, doğuştan gelen kusursuz bir güzelliğe sahip olsa da; kimisi çağımızın yalnızca kozmetik ve estetik harikası!

İşte, en çok merak edilen ünlülerin makyajsız hallerini sizin için araştırdık!

1. Hadise

Yadırgamamak elde değil! Genellikle çok ağır makyajlarla gördüğümüz ünlülerin, makyajsız ve doğal halleri bize biraz ürkütücü gelebiliyor. “Stir Me Up” şarkısıyla hayatımıza giren ve “O Ses Türkiye” yarışma programındaki jüri üyeliğiyle uzun yıllardır ekranları süsleyen Hadise’yi yaptığı yoğun makyajlarla göz alıcı ve epeyi iddialı görmeye alışkınız.

Sosyal medyada makyajsız halini takipçilerine sunan şarkıcı, makyajla efsanevi bir değişim yaşadığını kanıtlıyor. Bir kesim için şok etkisi yaratan makyajsız hali, bir kesim tarafından da beğeni topluyor. Özel hayatında mercek altında tutulan Hadise, jüri üyeliğindeki mütevazi yönüyle de beğenilen ünlülerden.

2. Gülben Ergen

Abartmıyoruz diliniz tutulabilir! Modellik, şarkıcılık, sunuculuk, oyunculuk derken neredeyse her dalda kendini gösteren Gülben Ergen; kozmetikle akıl almaz değişim yaşayan ünlülerden. Yolda yürürken aniden Gülben Ergen ile karşılaşsanız, muhtemelen kendisini ilk bakışta tanımanız imkansız olacak, hatta bu sıradan görüntüsüyle O’nun Gülben Ergen olduğu aklınıza bile gelmeyecek. Makyajla tamamen değişen Ergen için iki fotoğrafın aynı kişiye ait olduğunu söylemek biraz zor. Özel hayatında yaşadığı çalkantılı olaylarla, girdiği polemiklerle gündemden düşmeyen ve ekranlardaki ağır makyajı, bakımlı saçlarıyla oldukça farklı görünen 46 yaşındaki Ergen, 3 çocuk sahibi olmasına rağmen; düzgün fiziğiyle dikkat çeken ünlülerden.

3. Pınar Altuğ

Gözlerinize inanamayacak kadar şok etkisi yaratan diğer bir ünlü; sunuculuktan oyunculuğa kadar birçok alanda kendini kanıtlayan Pınar Altuğ. Makyajla bambaşka birine dönüşen Altuğ, tescilli güzellerden olsa da bakım ve kozmetik ürünleriyle ağzımızı hala açık bırakmayı başaracak kadar gösterişli olmayı başarıyor. Ekranlarda her zaman oldukça bakımlı görmeye alıştığımız güzel oyuncu, doğal haliyle bir hayli farklı görünüyor. Kendisine buradan bir rimel ve ruj sürme isteği gelmiyor değil.  Attığı her adım ve yaptığı her açıklama gündeme bomba gibi düşen Altuğ, “Çocuklar Duymasın” dizisindeki rolüyle, Yağmur Atacan ile olan mutlu evliliğiyle ve sosyal medya paylaşımlarıyla adından söz ettiriyor.

4. Beren Saat

Tüm Türkiye’nin “Bihter” olarak hafızalara kazıdığı zarif oyuncu Beren Saat, duru güzelliğiyle de beğeni toplayan isimlerden. Özel hayatında makyaj yapmayı tercih etmeyen Beren Saat; estetikten uzak duran, kendiyle barışık, natürel haliyle de hem kadınları hem erkekleri büyüleyen nadir isimlerden. Gülüşü bile makyajın yerini alabilen Saat’ten cilt bakım rutini hakkında detaylı bir bilgi alsak fena olmaz! Ünlü müzisyen Kenan Doğulu ile 5 yıldır evli olan güzel oyuncuyu yeni projelerde görmek için sabırsızlanıyoruz.

5. Hazar Ergüçlü

Gözlerinize inanmakta zorluk çekeceğiniz sıradaki ünlümüz, hiçbir kozmetik ürünü olmadan kameralara yakalanan Hazar Ergüçlü. 46 yaşındaki sevgilisi Onur Ünlü ile arasındaki yaş farkı yüzünden uzun süredir eleştiri konusu olan ve gündemden düşmeyen 27 yaşındaki Ergüçlü, oyunculuk performansıyla beğenilen isimlerden. Makyajsız haliyle objektiflere yansıyan Ergüçlü’nün yüzündeki sivilceler ve kabarıklıklar hayranlarını şaşkına çevirdi. Son olarak “Muhafız” dizisiyle ekranlarda izlediğimiz oyuncu, “Kar” filmiyle “En İyi Kadın Oyuncu” ödülüne layık görülerek emeklerinin karşılığını aldı.

6. Ivana Sert

Genellikle ultra bakımlı ve yoğun makyajlı haliyle objektifler karşısına geçen Ivana Sert, elbette makyajla değişen ünlülerden; ancak makyajsız da doğal bir güzelliğe sahip. Giyim tarzı, konuşma şekli, farklı yüz hatları ile sevilen moda ikonu Ivana Sert, makyajsız haliyle de hayranlarından tam not alıyor. Düzgün fiziğini ise dans etmeye ve düzenli spor yapmaya borçlu olduğunu söyleyen Sert, cildini her gün temizleyip nemlendirmeyi ihmal etmiyor. Güne kahve ve limonlu su içmeden başlamayan sempatik moda ikonu, güzelliğini kahveye ve suya borçlu olduğunu her fırsatta dile getiriyor.

7. Sinem Kobal

Makyajla ağzımızı açık bırakacak kadar büyük değişim yaşamayan, duru güzelliğini hafif makyajla ortaya koyan Sinem Kobal’ı 13 yaşından beri ekranların önünde görmeye alışkınız. Yıllar içinde kendinde radikal değişimler yapmayan güzel oyuncu; fiziğini düzenli spor yapmaya, pürüzsüz ve canlı cildini ise aktardan aldığı doğal ürünleri kullanmaya borçlu olduğunu her fırsatta dile getiriyor. 3 yıldır ünlü aktör Kenan İmirzalıoğlu ile mutlu bir evliliği olan Kobal, kozmetik ürünleriyle şok edici değişim sergileyen ünlülere inat, sosyal medyada da doğal haliyle paylaşım yaparak hayranlarını mest ediyor.

8. Meryem Uzerli

“Muhteşem Yüzyıl” dizisindeki performansıyla hayatımıza giren güzel oyuncu Meryem Uzerli, kocaman mavi gözleri ve bembeyaz teniyle beğenilen ünlülerden. Makyajlı ve bakımlı haliyle epey farklı bir görüntüye sahip olan Uzerli, doğal haliyle de hayranlarını mest ediyor. Hürrem Sultan rolüyle ekranlarda adeta bomba etkisi yarattıktan sonra kendisinde büyük değişiklikler yapan güzel oyuncu, Orta Doğu’nun da ünlü isimlerinden biri haline geldi. Güzelliği kadar oyunculuğuyla da beğeni toplayan Uzerli, oluşturduğu kozmetik markasıyla Arap ülkelerinde ciddi satış rekorları kırdı.

9. Gülşen

Hayrete düşmeye hazır olun! Şarkıları ve sesiyle konserlerin aranan isimlerinden olan Gülşen, yıllardır yaptığı başarılı şarkılarla gündemde kalmayı başarıyor. Makyajlı ve bakımlı haliyle sahnede tam bir star olan Gülşen, makyajsız ve doğal haliyle ise gayet sıradan bir görüntüye sahip. Kozmetik ürünleriyle yaşadığı efsanevi değişim ve yaptırdığı estetiklerle yıldan yıla bambaşka bir insana dönüşen Gülşen, doğal haliyle akıllara durgunluk verecek kadar farklı görünüyor. Zayıflamayı abartarak hayranlarından da tepki alan şarkıcı, uzun süre “pijamalı kız” olarak gündeme geldikten sonra ruh hali değiştikçe tarzını da değiştirdi; hatta yaptırdığı estetik ve botokslarla yetinmeyip Hollywood yanağı bile yaptırarak doğal görüntüsünü tamamen kaybetti.

10. Özge Özpirinçci

Sade güzelliğiyle adından söz ettiren diğer bir ünlü de Özge Özpirinçci. Browni reklamıyla kariyerinde büyük bir çıkış yakalayıp, “Melekler Korusun” dizisinde oynadığı başrolle ülke genelinde geniş bir hayran kitlesine ulaşan güzel oyuncu, onlarca dizi, reklam ve sinema filminde karşımıza çıktı. Kozmetik ürünleriyle efsane bir görüntüye sahip olsa da, makyajsız da tanınmayacak kadar değişen ünlülerden değil. Sosyal medya hesabından doğal haliyle paylaşım yapmaktan çekinmeyen oyuncu, her haliyle hayranlarının beğenisini kazanıyor. Yaşadığı aşklarla da gündeme gelen Özpirinçci, 5 yıldır Burak Yamantürk ile birlikte.

11. Pelin Akil

Gözlerinize inanmakta zorluk çekeceğiniz sıradaki ünlümüz Pelin Akil! Şaşkınlıktan diliniz tutulabilir, çünkü Pelin Akil makyajla öyle bir değişim yaşıyor ki adeta bambaşka birine dönüşüyor. İkiz bebek bekleyen ve bir hayli heyecanlı olan ünlü oyuncu, doğal haliyle paylaştığı fotoğraflarla hayranlarının beğenisini toplamaya devam ediyor. Kendisi gibi oyuncu olan Anıl Altan ile mutlu bir evliliği olan güzel oyuncu, oynadığı tiyatro oyunları, televizyon dizileri, sinema ve reklam filmleriyle de adından söz ettiriyor.

12. Berrak Tüzünataç

Mavi gözleri ve farklı yüz yapısıyla doğal bir güzelliğe sahip olan Berrak Tüzünataç, makyajsız haliyle de beğeni topluyor; ancak makyajlı haliyle efsanevi bir değişim yaşadığı açıkça ortada. Zayıf haline rağmen, daha da zayıflayıp adeta eriyen Tüzünataç, hayranlarını hem korkuttu hem de endişelendirdi; dileriz en kısa zamanda eski haline döner ve sevenlerini daha fazla üzmez. Yaşadığı aşklarla da gündeme gelen güzel oyuncu, son olarak “Çi” ve “Dip” dizilerinde canlandırdığı rollerle karşımıza çıktı.

13. Nur Yerlitaş

Kozmetik ürünleri sayesinde, küçük dilimizi yutturacak kadar büyük değişim yaşayan ünlülerden bir diğeri de elbette efsane modacı Nur Yerlitaş! ‘İşte Benim Stilim’ yarışmasının jüri üyeliğini yaparken kariyerinde zirveye ulaşan ünlü modacı, farklı giyim tarzı ve dikkat çekici yorumlarıyla halkın çoğunluğu tarafından beğeni topluyor. Verdiği kilolarla da gündeme gelen Yerlitaş, dürüst olmak gerekirse kendine has stiliyle makyajlı da olsa makyajsız da olsa hayranlarının kalbinde taht kurmuş durumda.

14. Demet Özdemir

Esmer olmanın avantajı diyelim, zaman zaman makyaja bile gerek kalmayabiliyor. “Erkenci Kuş” dizisiyle oyunculuk kariyerinde ciddi bir çıkış yakalayan Demet Özdemir de bu avantajı kullanan ünlülerden. Makyajsız ve doğal görüntüsüyle de övgü alıp, sevenlerini mest eden oyuncu hayranlarını büyülemeye devam ediyor. Sosyal medyada takipçilerinden, “Makyajsız bile bu kadar güzel olmayı nasıl başarıyorsunuz?” gibi yorumlar alan Özdemir, makyaj ve bakımla çok değişse bile en azından makyajsız haliyle karşımıza çıktığında da tanıyabileceğimiz ünlülerden.

15. Seren Serengil

Kesinlikle akıl almaz değişimlerden bir diğeri de Seren Serengil! Kahveniz hala bitmediyse şaşkınlıktan boğazınızda bile kalabilir. Kirpikleri ve ağır makyajı olmadan tanınmakta güçlük çeken Serengil, doğal haliyle de güzel ve aydınlık bir cilde sahip olmasına rağmen, yaptığı aşırı makyajlarla tüm doğallığını kaybettiği için, kozmetik ürünleri olmadan adeta farklı biri gibi görünüyor. Kendisine makyajsız ya da hafif makyajlı da güzel olduğunu hatırlatıp, fazla makyajını silmesi için temizleme mendilleri gönderebiliriz. Yaşar İpek ile evliliğiyle de gündemden düşmeyen Serengil, kısa sürede verdiği aşırı kilolarla adeta evrim geçirdi.

16. Fahriye Evcen

Yaptırdığı estetikler sayesinde makyajsız da güzel görünen ve rakiplerine meydan okuyan Fahriye Evcen, hem Türkiye’de hem de yurtdışında ciddi bir hayran kitlesine sahip. Pürüzsüz ve bebeksi bir cildin doğuştan geldiğine inanabilirsiniz; ancak doğru bakım sayesinde hiçbir şey imkansız değil! İşte ışıl ışıl bir cilde sahip olan Evcen; bol su içerek, cildini derinlemesine besleyerek, rutin cilt bakımı yaparak, kil maskesi ve çay ağacı yağı kullanarak cildini canlı tuttuğunu vurguluyor. 2 yıldır Burak Özçivit ile evli olan güzel oyuncu, bebeğini dünyaya getirmek için gün sayıyor.

17. Hande Erçel

Kozmetik ürünleriyle ve ağır makyajlarla tanımakta zorluk çektiğimiz ünlülerin aksine Hande Erçel, doğal güzelliği sayesinde makyajla çok büyük değişiklikler yaşamayan simalardan. Makyajsız pozlarıyla, pürüzsüz cildiyle duru ve saf güzelliğini ortaya koymaktan çekinmeyen oyuncu, özellikle yeni jenerasyonda inanılmaz bir hayran kitlesine sahip. Attığı her adım mercek altında tutulan ve son zamanlarda “Halka” dizisiyle ekranları süsleyen Hande Erçel, oyunculuğu kadar özel hayatıyla ilgili de sıkı bir takip halinde.

18. Burcu Biricik

Özel hayatında makyaj yapmayı tercih etmeyen Burcu Biricik için makyajsız haliyle de harikulade göründüğünü söylemek mümkün. Gözlerinin güzelliğiyle nokta atışı yapan ve hayranlarını mest eden Biricik, pürüzsüz cildiyle de göz kamaştırıyor. Henüz 17 yaşındayken Akdeniz’in “Miss Mediterranean” geleneksel güzellik yarışmasında birincilik kazanan Biricik, oyunculuk kariyerindeki asıl çıkışı 2011’de  “Artiz Mektebi” isimli yarışmada 1. olarak yakaladı. Canlandırdığı farklı karakterlerle zorlu rollerin üstesinden başarıyla gelebileceğini kanıtlayan güzel oyuncu, tam bir doğa tutkunu. Sosyal medya hesabından eşi Emre Yetkin ile mutluluk pozları veren çiftin aşkları doludizgin devam ediyor.

19. Seda Sayan

Sabah programı denilince akla gelen ilk isim hiç şüphesiz Seda Sayan! Makyajla oldukça genç ve ihtişamlı bir görüntüye kavuşan Sayan, makyajsız haliyle gerçek yaşını ortaya koyuyor; ancak tanınmayacak kadar değiştiğini söylemek çok da mümkün değil. Yıllardır sunduğu programlarla ekranlarda sürekli ağır makyajlarla görmeye alışkın olduğumuz sanatçı, 56 yaşında olmasına rağmen makyajsız haliyle de güzelliğini gözler önüne seriyor. Genç kızlara meydan okuyan fiziği, giyim tarzı ve cesurca paylaştığı makyajsız fotoğraflarla hayranlarının gönlünde bir kez daha taht kuran Sayan, doğal haliyle de sevenlerinden tam puan aldı.

20. Aslı Enver

Genellikle çok sade makyajlar tercih eden Aslı Enver, makyajsız görüntülenmekten de hiç çekinmiyor. Karakteristik yüzü, doğal güzelliği ve muhteşem gülüşüyle yadsınamayacak kadar çok hayran kitlesine sahip oyuncunun makyajsız haliyle makyajlı hali arasında çok da büyük farklılıklar yok. Derin bir “oh” çekebilirsiniz çünkü O, en azından yolda rastlaştığımız zaman makyajsız da olsa tanıyabileceğimiz ünlülerden. Cildini korumak için badem içerikli ürünler kullanarak her gün nemlendiren Enver, yaz aylarında ortaya çıkan çilleriyle de hayranlarının beğenisini topluyor. Murat Boz ile yaşadığı aşkla gündeme gelen güzel oyuncu, çocuk ruhunu hiç kaybetmeyerek gönüllerde taht kurmaya devam ediyor.

21. Serenay Aktaş

Survivor yarışmasıyla adını duyuran Serenay Aktaş da duru güzelliğiyle göz dolduran ünlülerden. Futbolculuk kariyerinin yanı sıra dizilerde de boy gösteren 25 yaşındaki Serenay, maçlarında bile kırmızı ruj ve eyeliner sürdüğünü söyleyerek makyajı ne kadar sevdiğini vurgulamıştı. Dizi ve sinema filmlerinde canlandırdığı rollerle, hayat verdiği farklı karakterlerle, oyunculuktaki başarısını da ortaya koyan Serenay Aktaş, sosyal medya paylaşımlarıyla da kendinden söz ettiriyor. Farklı yüz yapısıyla ve doğal güzelliğiyle sevenlerinden tam puan alan oyuncu, kırmızı ruj ve eyeliner olmadan bile duru güzelliğiyle hayranlarını mest ediyor.

22. Seda Bakan

Makyajsız haliyle de beğenilen güzel oyuncu Seda Bakan, makyajla oldukça farklı görünse de doğal haliyle de hayranlarının beğenisini topluyor. Pürüzsüz ve aydınlık bir cilde sahip olan Bakan, gül suyu kullanarak cildini canlı tutuyor, ağır makyajları tercih etmemeye çalışıyor ve kozmetik ürünlerle efsanevi değişimler yaşamıyor. Oyunculuğu kadar güler yüzü, sempatik ve doğal tavırlarıyla da sevilen oyuncu, son olarak Murat Boz ile “Öldür Beni Sevgilim” sinema filminde rol aldı.

23. Zeynep Farah Abdullah

“Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisinde canlandırdığı karakterle kariyerindeki ilk adımı atan Zeynep Farah Abdullah, sempatik tavırlarıyla Türk halkının gönlünde taht kurdu. Hafif makyajla bile bambaşka bir simaya kavuştuğunu söylemeden geçmek olmaz; ama makyajsız haliyle makyajlı hali arasında tanınmayacak kadar büyük farklılıklar olmadığını kabul edelim. Son zamanlarda verdiği fazla kilolarla hayranlarını şok ederek üzen Zeynep Farah, oyunculuğu kadar güzelliğiyle de beğenilen isimlerden.

24. Yeliz Yeşilmen

Kozmetik ürünleriyle kan dondurucu değişim yaşayan bir başka ünlü de Yeliz Yeşilmen! Adını “Çarkıfelek” programıyla duyuran Yeşilmen, rol aldığı dizilerdeki aptal sarışın tiplemeleriyle ünlenmişti. Özel hayatı ve girdiği polemiklerle gündemde kalmayı başaran oyuncu, makyasız haliyle objektiflere yansıyınca görenleri şaşkına çevirdi. Epeyi solgun görünen Yeşilmen, en azından bir ruj sürseydin dedirtecek kadar farklı görünüyor.

25. Gizem Karaca

Katıldığı güzellik yarışmasıyla ve oynadığı dizilerle adını duyuran Gizem Karaca, makyajsız haliyle tanınmayacak kadar sıradan görünen ünlülerden. Bakımla oldukça farklılaşan Karaca, görenlerin ağzını açık bırakan bir değişim yaşıyor. Özel hayatıyla ve hakkında çıkan iddialarla da senelerdir adından söz ettiren oyuncu, güzelliğini korumak için sabahları kereviz, maydonoz, kivi, yeşil elma, portakal, misket limonu ve zencefilden oluşan bir kür tüketerek hem bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor hem de cildinin nem dengesini koruyor. Karaca 2017 yılında Kemal Ekmekçi ile dünya evine girdi.

26. Ece Uslu

44 yaşındaki tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Ece Uslu, oyunculuğu kadar güzelliğiyle de adından söz ettiren ünlülerden. Kusursuz fiziği ve doğal güzelliğiyle beğenilen Uslu, makyajla evrim geçirmesine rağmen makyajsız haliyle de hayranlarının gönlünde taht kurdu. Her haliyle beğenilen güzel oyuncu, İzmirli olmanın avantajını yaşamaya devam ediyor. Neredeyse her dizisi reyting rekorları kıran Ece Uslu, “Kara Melek” dizisiyle ciddi bir çıkış yakaladıktan sonra oyunculuktaki başarılarından her daim söz ettirdi.

27. Didem Soydan

Makyajsız haliyle sosyal medyayı sallayan Didem Soydan, hiç kuşkusuz ki sarı saçları, mavi gözleri ve kusursuz fiziğiyle hayranlarını mest etmeye devam ediyor. Türkiye’nin başarılı mankenleri arasında gösterilen Didem Soydan, kariyerinde birçok ünlü modacıyla çalıştı ve adını ülke genelinde duyurdu. Oynadığı dizilerle de beğeni toplayan Soydan, Amerika’ya yerleşip kariyerine New York’ta devam etme gibi radikal bir karar alarak gündeme bomba gibi düştü. Saçlarının ve cildinin bakımını aktarlardan aldığı tamamen bitkisel ve doğal ürünlerle yapan manken; yüzünü maden suyu ile nemlendirip,  krem yerine zeytinyağı ve kayısı çekirdeği kullanarak günlük bakımını hiç ihmal etmiyor.

28. Tuba Büyüküstün

Türkiye’nin güzel kadınları arasında gösterilen Tuba Büyüküstün, canlandırdığı roller ve özel hayatındaki sade yaşantısıyla beğeni toplayan isimlerden. Günlük hayatında makyajsız görmeye alışık olduğumuz Büyüküstün, her haliyle hayranlarını büyülemeyi başarıyor. Cildine vitamin kapsülleri ve pembe maskeyle bakım yapan güzel oyuncu, yalnızca Türkiye’de değil yurt dışında da geniş bir hayran kitlesine sahip. Kendini kanıtlamak için boya küpüne batmaya gerek duymayan güzel oyuncu, son zamanlarda kısalttığı saçları ve aldığı fazla kilolarla dikkat çekip hayranlarını üzse de umarız yakın zamanda kendini toparlayarak ekranlara döner.

29. Hatice Şendil

Akıllara durgunluk veren değişimi yaşayan bir diğer ünlü de Hatice Şendil. Canlandırdığı rollerde her zaman bakımlı görmeye alışık olduğumuz güzel oyuncu, makyajsız haliyle objektiflere yansıyınca hayranları tarafından tanınmakta güçlük çekti. Kozmetik ürünleriyle bambaşka bir insana dönüşse bile, makyajsız haliyle de sade bir güzelliğe sahip olduğunu sosyal medya paylaşımlarıyla kanıtlayan 35 yaşındaki oyuncu, hamilelikten sonra aldığı kiloları kısa sürede vererek gündeme geldi. Şendil, özel hayatında çizdiği mutlu aile tablosuyla da örnek gösterilen ünlülerden.

30. Ebru Şallı

Şaşkınlıktan diliniz tutulabilir! Sağlıklı beslenme ve spor denilince hiç şüphesiz ki akla gelen ilk isim Ebru Şallı oluyor. Fiziğiyle yıllara meydan okuyan eski manken, makyaj ve bakımla hayrete düşürecek şekilde değişim gösteriyor. Makyajsız haliyle tanınmayacak kadar farklı olan Ebru Şallı, her haliyle hayranlarının gönlünde taht kurmuş durumda. Senelerdir yaşadığı aşklarla ve yaptığı evliliklerle de adından söz ettiren Şallı, geçtiğimiz günlerde sevgilisi Uğur Akkuş ile nişanlanarak gündeme bomba gibi düşmüştü.

31. Neslihan Atagül

Küçük dilinizi hala yutmadıysanız şu an yutabilirsiniz çünkü makyajla bambaşka birine dönüşen ünlülerden bir diğeri de Neslihan Atagül. Gür saçlarıyla herkesin beğenisini kazanan ve hatta ünlü bir markanın reklam yüzü olan Neslihan Atagül, takma saçlarını çıkarıp makyajsız haliyle objektiflere yansıyınca herkesi şaşkına çevirdi. Ekranlarda her zaman bakımlı görmeye alışık olduğumuz Atagül, gözaltı torbalarını aldırınca gözlerinin güzelliğini daha iyi görme şansımız olsa da, kendisine şiddetle en azından bir ruj sürmesini öneriyoruz.

32. Yasemin Özilhan

Sıradaki ünlümüz; İzzet Özilhan ile evlendikten sonra ekranlara kısmen veda ederek oyunculuğu bırakan ve cemiyet hayatına adım atan, sade, zarif ve şık tarzıyla ise her zaman göz dolduran Yasemin Özilhan. Güzellik anlayışında ‘var olanı ne kadar güzel gösterebildiğin’ ya da ‘azı karar, çoğu zarar’ felsefesi yatan Özilhan; bol su, düzenli spor, sağlıklı ve dengeli beslenmeyle güzelliğini koruduğunu vurguluyor. Özel hayatında da mutlu bir aile profili çizen Yasemin Özilhan, 2 çocuk annesi olmasına rağmen mankenlere taş çıkaracak fiziğiyle de herkesi büyülüyor.

33. Bergüzar Korel

Saçlarını kestirerek köklü bir değişiklik yapan güzel oyuncu, makyajsız ve doğal görüntüsüyle de hayranlarını büyülemeyi başarıyor. Yeni saç kesimiyle daha genç gösterdiğini söyleyen Korel, elbette makyajla ekranlar önünde ihtişamlı bir imaj çizse de makyajsız haliyle de tanınmayacak kadar efsanevi değişim gösteren ünlüler arasında değil. Fit fiziğini ise düzenli spora borçlu olduğunu söyleyen oyuncu, bol su tüketip doğal besinler kullanmaya gayret ediyor. 10 yıldır ünlü aktör Halit Ergenç ile evli olan Korel; ailesi, mutlu evliliği ve başarılı kariyeriyle örnek gösterilen ünlülerden.

34. Ezgi Mola

Verdiği kilolarla gündeme bomba gibi düşen Ezgi Mola, oyunculuğu kadar neşeli karakteri ve sosyal medya paylaşımlarıyla da beğeniliyor. Her zaman güler yüzlü olmayı başaran sempatik oyuncu, sosyal medyada makyajsız halini paylaşıp; “makyaj güzeliyim” diyerek kendisiyle ilgili enteresan bir itirafta bulundu. Samimi paylaşımlarıyla ve doğal haliyle hayranlarından tam puan alan yetenekli oyuncu, komikliğiyle de takipçilerini güldürmeye devam ediyor. Son zamanlarda yaşadığı aşkla da gündeme gelen Mola, adeta mutluluk saçıyor.

35. Şebnem Bozoklu

Altın Portakal En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nün sahibi Şebnem Bozoklu’nun makyajla nasıl efsanevi bir evrim geçirdiğine “Canım Ailem” dizisinde canlandırdığı rolle şahit olmuştuk. Günlük hayatında yoğun makyajları tercih etmeyen Bozoklu, sade haliyle de hayranlarını mest ediyor. Başarılı oyuncu, yer aldığı tiyatro oyunlarında, sinema filmlerinde ve televizyon dizilerinde oldukça beğeni topluyor. Bozoklu, geçtiğimiz günlerde ünlü gazeteci Kanat Atkaya ile evlendiğini sosyal medya hesabından duyurarak gündeme bomba gibi düştü.

36. Yeşim Salkım

Girdiği polemiklerle son zamanlarda tekrar gündeme oturan Yeşim Salkım, oyunculuktan şarkıcılığa kadar pek çok alanda seyirciyle buluştu. Güzelliğiyle ve yaptığı evliliklerle de adından söz ettiren Salkım, makyajsız haliyle de oldukça beğeni toplayan isimlerden. Kozmetik ürünleriyle epeyi gösterişli görünmesine rağmen, makyajsız da geniş bir hayran kitlesine sahip olan sanatçı, yaptığı evlilikler ve yaşadığı aşklarla da adından söz ettiriyor.

37. Dilan Çiçek Deniz

2014’te “Elidor Miss Turkey” yarışmasına katılıp ikinci olduktan sonra Miami’de düzenlenen kâinat güzellik yarışmasında ülkemizi temsil eden Dilan Çiçek Deniz, kariyerine mankenlikle başlayıp oyunculukla devam etti. Rol aldığı dizilerde beğeni toplayan Deniz, güzelliğiyle adından söz ettiriyor. Makyajla inanılmaz bir değişim yaşayan genç oyuncu, doğal haliyle tanınmayacak kadar farklı. Makyajsız haliyle de hayranlarını büyüleyen güzel oyuncu, aşk hayatıyla da gündemden düşmüyor ve kariyer basamaklarını hızlı adımlarla tırmanmaya devam ediyor.

38. Ebru Gündeş

Müzik kariyerine adım attığı günden beri sesi ve şarkıları kadar yaşadığı aşklarla da gündemden düşmeyen Ebru Gündeş, makyajla büyüleyici bir görüntüye kavuşuyor. Sahnedeki ve ekrandaki gösterişli haline alışık olduğumuz sanatçının, bakım ve kozmetik ürünleri olmadan tanınmayacak kadar farklı olmasa da çok değiştiği aşikar. 2010 yılından beri Rıza Sarraf ile yaptığı evlilikle sık sık adından söz ettiren Gündeş, bir çocuk annesi olmasına rağmen fit fiziğiyle hayranlarının beğenisini toplamaya devam ediyor.

39. Helin Avşar

Türk halkının gözünde hiç yaşlanmayan Helin Avşar’ı Hülya Avşar’ın kardeşi olarak tanıdık. Bir dönem yaşadığı aşklarla gündemden hiç düşmeyen Helin Avşar, değiştirdiği tarzıyla da sıkça adından söz ettirdi. Makyajsız haliyle şaşkına uğratan ve görenlerin tanımakta zorlandığı Avşar, yaptırdığı estetiklerden sonra adeta kendini baştan yarattı. Değiştirdiği saç rengi ve simasıya eski halinden eser kalmayan Avşar’ı görüp de nutkunuzun tutulmaması mümkün değil.

40. Deniz Çakır

Oynadığı televizyon dizileri kadar özel hayatıyla da gündemden hiçbir zaman düşmeyen Deniz Çakır, kariyerine adım attığı ilk günden beri adından söz ettirmeyi başarıyor. “Yaprak Dökümü” dizisiyle yıldızı parlayan oyuncu, makyajla ve kozmetik ürünleriyle öyle bir değişim yaşıyor ki, makyajsız haliyle kendisini görenler adeta tanıyamıyor. Oynadığı cesur sahnelerle de gündeme gelen Çakır, girdiği polemiklerle ve yaşadığı aşklarla da kendini hiçbir zaman unutturmuyor. 2015’ten beri “Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisiyle hayranlarını ekrana kilitlemeye devam ediyor.

41. Songül Öden

Makyajla bambaşka birine dönüşen ünlülerden bir diğeri de Songül Öden. “Gümüş” dizisiyle yıldızı parlayan ve yayınlandığı dönemde izleyici ekrana kilitlemeyi başaran oyuncu, yalnızca ülke genelinde değil, Ortadoğu’da da büyük bir popülarite kazandırdı. Makyajsız haliyle oldukça sıradan ve solgun görünen oyuncuyu bu halde görünce buradan bir ruj atma isteği gelmiyor değil. Özel hayatıyla da adından söz ettiren Öden, tiyatrocu Canberk Uçucu ile yaşadığı evlilik ve boşanma süreciyle tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Kerem Alışık ile 5 yıllık ilişkisiyle de gündemde uzun süre yer alan güzel oyuncu; onlarca tiyatro oyunu, televizyon dizisi ve sinema filminde yer aldı.

42. Büşra Pekin

Kan donduran değişim desek yeridir! Makyajsız haliyle tanınma ihtimali oldukça düşük olan BKM güzeli Büşra Pekin, oyunculuk kariyerine sayısız tiyatro oyunu, televizyon dizisi ve sinema filmi sığdırdı. Genç yaşında ödülleri toplamayı başaran Pekin, kozmetik ürünleriyle adeta bambaşka birine dönüşüyor. Hayranlarını mest eden samimi tavırları ve oyunculuk yeteneğiyle ülke genelinde adını duyuran güzel oyuncu, sosyal medya paylaşımlarıyla da beğeni topluyor. Pekin, uzun yıllardır ünlü müzisyen Ersay Üner ile birlikte.

43. Özge Gürel

“Kiraz Mevsimi” dizisinde canlandırdığı Öykü karakteriyle çok sevilen ve başarılı bir çıkış yakalayan Özge Gürel, doğal güzelliğiyle beğenilen oyunculardan. Makyajsız haliyle tanınmayacak kadar farklı olan ve hayranlarını hayrete düşüren güzel oyuncu, özel hayatıyla da mercek altında tutulan ünlülerden. Bir yandan gastronomiyle de ilgilenen Gürel, çok iyi yemek yaptığını da vurgulamadan geçmiyor. 32 yaşındaki oyuncu sosyal sorumluluk projelerinde de sıklıkla yer alarak büyük takdir topluyor. Özge Gürel, izlenme rekorları kıran “Kiraz Mevsimi” dizisinde başrolleri paylaştığı Serkan Çayoğlu ile uzun süredir birlikte.

44. Hazal Kaya

Yalnızca Türkiye’nin değil, bir dönem dünyanın güzel kadınları listesinde de yerini alan Hazal Kaya, oyunculuğuyla beğeni toplayan ünlülerden. “Aşk-ı Memnu” dizisiyle kariyerinde adeta sıçrama yaşayan ve doğal güzelliğiyle hayranlarını büyüleyen Kaya, makyajsız haliyle de ekranlarda oldukça beğenilen oyunculardan. Makyaj yapmayı seven ve canlı renkleri tercih eden Hazal Kaya, cildini gül suyuyla temizliyor ve düzenli peeling yaparak duru güzelliğini koruyor. Geçtiğimiz günlerde evlenen güzel oyuncu, beğenerek izlenen ‘Shameless’ dizisinin Türk versiyonunda başrolde oynamak için kolları sıvadı.

45. Alina Boz

Annesi Rus, babası Bulgaristan göçmeni olan Alina Boz, küçük yaşlardan beri ekranlar önünde. Hafif makyajlarla karşımıza çıkan 20 yaşındaki oyuncu, doğal güzelliğiyle hayranlarını mest ediyor. Kozmetik ürünleriyle evrim geçiren ünlülerin aksine makyajsız da beğenilen Boz, oyunculuktaki başarısıyla adından söz ettiriyor. 9 yaşından beri tiyatro eğitimi alan, oynadığı reklam filmleri ve dizilerle gündeme gelen Alina Boz’un sanıldığının aksine Murat Boz ile hiçbir akrabalığı yok. Ünlü oyuncu, kendinden 17 yaş büyük sevgilisi, Sezen Aksu’nun oğlu Mithat Can Özer ile uzun süredir aşk yaşıyor.

46. Serel Yereli

“Bodrum Masalı” dizisiyle adını duyuran ve sosyal medya paylaşımlarıyla magazin gündemini sallayan Serel Yereli, “Mamma Mia” ile “Grease” gibi müzikallerde yer aldı. İngilizce, İtalyanca, İspanyolca ve Fransızca bilen Yereli cesur pozlar vererek dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Londra’da müzik üzerine eğitim alan Yereli, makyajsız ve doğal haliyle tanınmayacak kadar farklı. Kozmetik ürünleri olmadan objektifler karşısına geçmeyi tercih etmeyen ünlü isim, ilerleyen zamanlarda da adından söz ettirmeye devam edecek gibi görünüyor.

47. Bengü

Şarkıları ve sesi kadar sempatik tavırlarıyla da Türk halkının gönlünde taht kuran Bengü, sahnelerin aranılan isimlerinden. Güzelliğiyle her daim adından söz ettiren sanatçıyı ekranlar önünde her zaman bakımlı görmeye alışkınız. Makyajsız ve doğal haliyle tanınmayacak kadar farklı olan Bengü, her haliyle hayranlarını mest etmeye devam ediyor. Geçtimiz yaz sevgilisi Selim Selimoğlu ile evlenen sanatçı, son günlerde bebek beklediğini duyurarak gündeme tekrar gelmişti.

48. Hilal Altınbilek

“Bir Zamanlar Çukurova” dizisinde canlandırdığı Züleyha karakteriyle yıldızı parlayan ve Angelina Jolie’ye benzerliğiyle tüm dikkatleri üzerinde toplayan başarılı oyuncu Hilal Altınbilek, kariyerinde emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Makyajla inanılmaz bir değişim yaşayan Altınbilek, güzelliğiyle hayranlarını büyülüyor. Karakteristik bir güzelliğe sahip olan oyuncu, düzenli spor sayesinde formunu koruyor. Geçtiğimiz yıllarda İdo Tatlıses ile yaşadığı aşkla da gündeme gelen Altınbilek, numerolojiye inandığını; 3, 6, 9 rakamlarının onun için çok önemli olduğunu vurguluyor.

49. Ceyda Ateş

Bir döneme damgasını vuran, güzelliğiyle, oyunculuğuyla ve özel hayatıyla gündemden düşmeyen Ceyda Ateş, makyajsız haliyle görenleri şaşkına çeviren ünlülerden. Sarışın ve renkli gözlü olmanın avantajını yaşayan güzel oyuncu, kozmetik ürünleri olmadan adeta tanınmayacak kadar farklı. Henüz 5 yaşındayken katıldığı güzellik yarışmasından sonra televizyon camiasına adım atan Ateş, oyunculuk kariyerinde onlarca dizide rol aldı. 5.5 yıllık sevgilisi Buğra Toplusoy ile geçtiğimiz aylarda evlenen güzel oyuncu, eşiyle birlikte Miami’de yaşamaya devam ediyor.

50. Petek Dinçöz

Hayretten donakalmaya hazır olun! Kozmetik ürünleriyle aklınızı başınızdan alacak kadar efsanevi değişimleri yaşayan diğer bir ünlümüz de Petek Dinçöz! Yaptırdığı estetiklerle de adından söz ettiren Dinçöz, yıllardır özel hayatıyla da gündemde kalmayı başaran simalardan. Bir döneme damgasını vuran şarkıları ve cesur pozlarıyla halk genelinde büyük bir üne kavuşan Dinçöz, makyajsız haliyle görenlerin aklını başından alıyor. Tanınmakta güçlük çeken şarkıcı, “en azından bir rimel sürseydin” dedirtiyor. Can Tanrıyar ile evliliğini olaylı bir şekilde sonlandırdıktan sonra 2014’te Serkan Kodaloğlu ile evlenen Dinçöz’ün bir oğlu var.

51. Işıl Reçber

Hayretten donakaldığınızı görür gibiyiz! Efsane kaleci Rüştü’nün eşi Işıl Reçber’in güzelliği ve zarafeti yıllardır Türk halkının dilinde. Modayla yakından ilgilenen Işıl Reçber her zaman bakımlı haliyle karşımıza çıkıyor. Sosyal medya paylaşımlarıyla da beğeni toplayan Reçber, doğal ve makyajsız haliyle ise görenleri şaşkına çeviriyor. Yaptırdığı estetiklerle de eleştiri oklarının hedefi olan modacı, farklı tarzıyla seneler içinde kendi hayran kitlesini oluşturdu. Beğeniyle takip edilen Reçber, “çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır” sözünü bir kez daha doğruluyor.

52. Aslıhan Gürbüz

“Ufak Tefek Cinayetler” dizisinde canlandırdığı rolle, her zaman bakımlı ve makyajlı olarak karşımıza çıkan Aslıhan Gürbüz de kozmetik ürünleriyle evrim geçiren ünlülerden. Oyunculuğuyla büyük beğeni toplayan Gürbüz, sosyal medya hesabından yaptığı sade haliyle olan paylaşımlarla da adından söz ettiriyor. Kendisi gibi oyuncu olan Kerem Kupacı ile 3 yıl evli kalıp ayrılan 36 yaşındaki güzel oyuncu, Yahşi Cazibe televizyon dizisi ile “Altın Kelebek Ödülleri-En İyi Kadın Komedi Oyuncusu” gibi ödüllerin de sahibi oldu.

53. Özge Ulusoy

Uzun yıllardır kendine has tarzıyla moda ikonu haline gelen Özge Ulusoy, Türkiye’nin güzel mankenleri arasında. Sunduğu programlarla da adından söz ettiren Ulusoy, makyajsız haliyle hayranlarını şoke ediyor. Kozmetik ürünleriyle akıllara durgunluk veren bir değişim yaşayan Ulusoy, makyajsız haliyle de beğeni toplamasına rağmen, bakımla epeyi göz kamaştırıyor. Hacı Sabancı ile yaşadığı uzun süreli ilişkisiyle ve olaylı ayrılığıyla gündeme bomba gibi düşen manken, kariyerinde emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

54. Ece Seçkin

Son yıllara damgasını vuran şarkıcılardan Ece Seçkin, 2011 yılında Ozan Doğulu ile tanışarak müzik kariyerine ilk adımı atmış oldu. Sevilen şarkılarıyla hayranlarını mest eden Seçkin, kısa sürede ciddi bir hayran kitlesine ulaştı. Sahnede ve ekranlar önünde epeyi gösterişli olan şarkıcı, makyajsız haliyle oldukça sıradan bir izlenim vererek görenleri şoke ediyor. Uzun yıllardır beraber yaşadığı pilot sevgilisi Çağrı Terlemez ile nişanlanarak evlilik yönünde ilk adımı atan şarkıcı, müzik kariyerinde hızla ilerlemeye devam ediyor.

55. Nur Fettahoğlu

Pek çoğumuzun “Aşk-ı Memnu” dizisiyle tanıdığı ve son zamanlarda “Kardeş Çocukları” dizisindeki rolüyle seyirciyi ekrana kilitleyen ünlü oyuncu Nur Fettahoğlu, makyajsız haliyle görenleri hayrete düşürüyor. Ekranlardaki makyajlı ve bakımlı haliyle oldukça farklı görünen güzel oyuncu, makyajsız ve doğal görüntüsüyle epeyi sıradan bir izlenim veriyor. Rolü için kumral saçlarını kızıla boyatarak radikal bir karar alan oyuncu, Necati Şaşmaz ile yaşadığı ilişkiyle de gündeme bomba gibi düşmüştü. Fettahoğlu, 2015 senesinde boşandığı Levent Veziroğlu ile tekrar evlendi.

56. Ziynet Sali

Gözlerimizi fal taşı gibi açan, şok edici diğer bir değişim! Her zaman güzelliği, sesi ve düzgün fiziğiyle adından söz ettiren Kıbrıslı şarkıcı Ziynet Sali, yıllar önceki kilolu fotoğraflarının ortaya çıkmasıyla magazin gündemine bomba gibi düşmüştü. Kendisinden 10 yaş küçük yeni sevgilisi Erkan Erzurumlu ile yaşadığı aşkla da tüm dikkatleri üzerine çeken Sali, makyajsız haliyle adeta hayrete düşürüyor. Kozmetik ürünleri olmadan görenlerin tanımakta zorlandığı ünlü şarkıcı, sahnelerin aranılan isimlerinden. Sosyal medya paylaşımlarıyla da hayranlarının beğenisini toplayan sanatçı, her zaman pozitif enerjisi ve güler yüzüyle sevenlerini büyülemeye devam ediyor.

57. Aslı Tandoğan

Beğenilen sinema ve dizi oyuncusu Aslı Tandoğan, oyunculuk kariyerine adım attığı günden bugüne 20’ye yakın televizyon dizisiyle karşımıza çıktı. Canlandırdığı rollerde doğal haliyle görmeye alışık olduğumuz Tandoğan, makyajsız da takipçilerinin beğenisini toplamayı başarıyor. 39 yaşındaki 2 çocuk annesi güzel oyuncu, masmavi gözleriyle makyaja ihtiyaç duymayan nadir ünlülerden. Çıkarması uğraştırdığı için rimel bile kullanmayan Tandoğan, formunu korumak için ise bol bol balık tüketmeye, hareketli olmaya ve spor yapmaya özen gösteriyor. Aslı Tandoğan 2013 yılından beri Cahit Tan ile evli.

58. Zuhal Olcay

Makyajsız haliyle “hayret” dedirten ve görenleri şoke eden Zuhal Olcay, yaptığı işler kadar zarafetiyle de geniş bir hayran kitlesine sahip. Ünlü şarkıcı, tiyatrocu, sinema ve dizi oyuncusu Olcay, 61 yaşında olmasına rağmen pırıl pırıl bir cilde ve fit bir fiziğe sahip; ancak makyajla ve bakımla adeta evrim geçiriyor. Beğenilen sanatçı, estetik ameliyatlar yerine doğal yöntemleri tercih ediyor ve güzelliğini havyarla koruyor. Doğallığıyla her yaşta güzel olunabileceğinin en canlı kanıtı olan Olcay, düzenli olarak yaptırdığı cilt bakımıyla ve sağlıklı beslenmeyle duru güzelliğini koruyor.

59. Begüm Kütük

Mankenlik kariyerinden oyunculuğa geçerek, onlarca televizyon dizisi, reklam ve sinema filmiyle karşımıza çıkan Begüm Kütük, güzelliğiyle yıllardır adından söz ettiren ünlülerden. 2001’de katıldığı güzellik yarışmasında 3. seçilerek adını ülke genelinde duyuran Kütük, sosyal medya paylaşımlarıyla da takipçilerinin beğenisini topluyor. Makyajlı ve bakımlı haliyle göz kamaştıran oyuncu, doğal haliyle sevenlerini şaşırtsa da güzelliğinden ödün vermiyor. Begüm Kütük, 2010 yılında ünlü karikatürist Erdil Yaşaroğlu ile evlendi.

60. Meltem Cumbul

“Yılan Hikayesi” dizisiyle kariyerinde efsanevi bir çıkış yakalayan güzel oyuncu Meltem Cumbul, oyunculuk performansıyla beğenilen aktrislerden. Yıllardır güzelliğiyle de adından söz ettiren Cumbul, kendine has tarzı ve duruşuyla geniş bir hayran kitlesine sahip. Her zaman pozitif görmeye alışık olduğumuz oyuncu, makyajla evrim geçiren ünlülerden. Kozmetik ürünleri olmadan neredeyse tanınmayacak halde olan Cumbul’a en azından bir ruj ve rimel sürmesini şiddetle tavsiye ediyoruz. Yıllara meydan okuyan cazibesiyle hayranlarını büyülemeye devam eden güzel oyuncuyu yeni projelerde tekrar görmek için sabırsızlanıyoruz.

61. Burçin Terzioğlu

“Poyraz Karayel” dizisiyle kariyerinde zirveye çıkan ünlü oyuncu Burçin Terzioğlu da makyajla adeta evrim geçiren meşhur simalardan. “Kadın İsterse” dizisinde canlandırdığı “Demet” rolüyle adını duyuran, ardından oynadığı başrollerle ülke genelinde fevkalade bir hayran kitlesine ulaşan Terzioğlu, güzelliğiyle de sevenlerini mest ediyor. Güzelliğini korumak için cildini sürekli temizleyip nemli tutuyor, şeker tüketmiyor ve düzenli spor yapıyor. Murat Yıldırım ile 6 yıllık evliliğiyle ve İlker Kaleli ile yaşadığı aşkla da uzun süre magazin gündeminde yer alan oyuncu, özel hayatıyla da adından söz ettiriyor.

62. Saadet Işıl Aksoy

Oyunculuk kariyerine, başrolünde oynadığı “Yumurta” filmiyle adım atan ve ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü kazanan Saadet Işıl Aksoy, daha sonra “Twice Born” adlı drama filminde, Penelope Cruz’la birlikte rol aldı. Onlarca televizyon dizisinde ve sinema filminde yer alan güzel oyuncu, güzelliği ve farklı yüz hatlarıyla da beğenilen ünlülerden. Makyajla ve kozmetik ürünleriyle ciddi bir değişim yaşayan oyuncu, yine de tanınmayacak kadar farklılık göstermiyor. Doğal haliyle sosyal medya hesabından sık sık paylaşım yapan Aksoy, her haliyle hayranlarının gönlünde taht kurmuş durumda. Birçok ödülün sahibi olan başarılı oyuncu, 2014 yılında Pamir Kıraner ile dünya evine girerek Amerika’ya yerleşmişti.

63. Nurgül Yeşilçay

Ve gözler tekrar fal taşı gibi açılır… ‘Asmalı Konak’ dizisiyle kariyerinde büyük bir çıkış yakalayan Nurgül Yeşilçay’ın makyajla tanınmayacak kadar değiştiğini söylemek mümkün. Yolda karşılaştığımız zaman ilk bakışta tanımakta zorluk çekeceğimiz oyuncu, makyajla ve bakımla adeta evrim geçiriyor. Doğal görüntüsüyle yüzündeki şişlikler ve gözaltı morlukları dikkat çeken Yeşilçay’ın elbette bu hali bile efsanevi oyunculuğuna gölge düşüremez; ancak makyajsız haliyle film afişleri için poz vermemesini şiddetle öneririz.

64. Çağla Şikel

Zihniniz adamakıllı bulanmadıysa şimdi bulanabilir! Çağla Şikel hiç şüphesiz ki Türkiye’nin güzel mankenlerinden biriydi, hala da güzelliğini korumayı başaran ünlüler arasında. Makyajsız halini takipçileriyle paylaşıp; “Fotoyu görüp ‘makyajsız çirkinmiş zaten’ diyerek rahatlayan lütfen takibi bıraksın ya da lütfen insanları güzellikleriyle yargılamayın”  sözleriyle uzun sure gündemde kalan Şikel, makyajla efsanevi bir değişim gösterdiğinin farkında olsa gerek. Youtube kanalında güzellik sırlarını ve cilt bakım rutinlerini takipçileriyle paylaşan sunucu, 2 çocuk annesi olmasına rağmen mükemmel fiziğiyle beğeni topluyor.

65. Hülya Avşar

Türkiye’nin en güzel kadını kim diye sorulduğunda, hiç tartışmasız akla ilk gelen isim Hülya Avşar olur çünkü yıllardır her fırsatta Türkiye’nin en güzel kadınının kendisi olduğunu iddia ediyor. Yaşına rağmen makyajlı ve makyajsız hali arasında tanınmayacak kadar büyük farklılıklar yok. Birçoğumuz için de güzel kadınlar listesinde olan Avşar, zamanında katıldığı güzellik yarışmasını kazanmış; ancak tacı elinden geri alınmıştı. Hülya Avşar mavi gözleri, yüz hatları ve fiziğiyle ilerleyen yaşına rağmen hala güzel kadınlar arasında olup, doğal haliyle de büyük beğeni toplayan ünlülerden.

66. Ece Erken

Makyajsız hali şoke eden diğer bir ünlü de ekranların güzel sunucularından Ece Erken! Yıllardır neredeyse her gün sunduğu programlarda bakımlı ve makyajlı haliyle görmeye alışık olduğumuz Erken, makyajsız görüntüsüyle elbette tanınmayacak gibi değil; ancak makyajla ciddi bir değişim yaşadığı aşikar. Girdiği polemiklerle ve özel hayatıyla da gündemden düşmeyen sunucu, güzelliğini salatalık dilimli suya ve ‘dermapen’ uygulamasına borçlu olduğunu dile getiriyor. Pürüzsüz bir cilde ve masmavi gözlere sahip olan Erken, makyajsız haliyle de hayranlarının övgülerini alıyor.

67. Sertab Erener

Makyajsız haliyle tanınmakta zorlanan diğer bir ünlü de eşsiz sesi ve yorumuyla Sertab Erener. Şarkılarıyla her daim zirvede kalan sanatçı, kozmetik ürünleriyle fevkalade bir değişim yaşıyor. Ekranlarda hep bakımlı görmeye alışık olduğumuz sanatçıyı, doğal haliyle görünce akılınızın başınızdan gitmemesi imkansız. İnanılmaz geniş bir hayran kitlesine sahip olan Erener, konserlerin de aranılan isimlerinden.

68. Sezen Aksu

Türk pop müziğine yön vererek yazdığı şarkılarla adeta ikon haline gelen ‘minik serçe’ lakaplı Sezen Aksu, müzik kariyerinde yüzlerce şarkıya imza attı. 64 yaşındaki efsane sanatçı, yaptığı her şarkının zirvede kalması ve dillere dolanmasıyla Türk halkının gönlünde eşsiz bir yer edindi. Makyajlı ve bakımlı haliyle bambaşka birine dönüşen ‘minik serçe’, sahnedeki ihtişamıyla seyirciyi adeta büyülüyor. Objektiflere makyajsız yansıyınca görenleri şaşkına çeviren Aksu, sade haliyle de hayranlarını mest etti. Görenlerin tanımakta zorlandığı sanatçı, yaşına rağmen oldukça güzel ve fit görünüyor.

69. Elçin Sangu

Ağzınızın bir karış açık kalmasına hazırsanız; sıradaki ünlü, rol aldığı dizilerde ve oynadığı reklam filmlerinde hep çok bakımlı olarak karşımıza çıkan Elçin Sangu. ‘Kiralık Aşk’ dizisiyle ciddi bir hayran kitlesine ulaşan ve şu sıralar ‘Çarpışma’ dizisiyle ekranları süsleyen güzel oyuncuyu makyajlı görmeye alışık olunca, makyajsız hali karşısında şaşakalmamak insanın elinde olmuyor. Neredeyse tanınmayacak halde olan Sangu, makyajsız haliyle objektiflere yakalanınca çıldırmakta sonuna kadar haklı. İçinizden kendisine zor zamanlar için rimel ve allık hediye etmek geldiyse, buyurun!

70. Esra Erol

Senelerdir yaptığı evlilik programlarıyla müthiş bir üne kavuşan Esra Erol, neredeyse her gün süper bakımlı ve ağır makyajlı haliyle ekranları süslüyor. Yoğun çalışma temposundan sonra, günlük hayatında kozmetik ürünlerini tercih etmeyen Erol’u makyajsız haliyle tanımak epeyi zor. Görenleri şoke eden doğal haliyle oldukça farkı görünen ünlü sunucu, yıllardır koruduğu fit fiziğiyle ve sempatik tavırlarıyla hayranlarının gönlünde taht kurmuş durumda.

71. Burcu Esmersoy

Neye uğradığınızı şaşırdınız değil mi? Genellikle hafif makyaj yapmayı tercih etmesine rağmen kozmetiklerle akıl almaz bir değişim yaşayan Burcu Esmersoy; tarzı, duruşu ve sadeliğiyle yıllardır milyonların gönlünde taht kurmuş durumda. Güzel model ve sunucu Esmersoy, genellikle gözlerini ön plana çıkaran makyajları tercih ediyor. Kim Kardashian’ın aksine; makyajını çıkarmadan, cildini tamamen temizlemeden ve nemlendirmeden kesinlikle uyumuyor. Fit ve sportif fiziğiyle de beğeni toplayan Burcu Esmersoy, kırmızı rujdan asla vazgeçemeyen ünlülerden.

72. Ajda Pekkan

Ekranlarda kusursuz gördüğümüz ünlüleri makyajsız halleriyle görünce yadırgamamak elde değil; ancak 73 yaşındaki ‘süperstar’ Ajda Pekkan makyajsız haliyle bile genç kızlara taş çıkaracak bir havaya sahip. Yaptırdığı estetiklerle yıllar içinde büyük değişim yaşayan Pekkan, adeta Benjamin Button gibi her sene biraz daha gençleşiyor. Güzelliğini spora ve bol su içmeye borçlu olduğunu her fırsatta dile getiren süperstar, hala konserlerin vazgeçilmez isimlerinden.

73. Sibel Can

Sıradaki ünlümüz makyajsız haliyle hayranlarını hüsrana uğratan Sibel Can. Sahnedeki ihtişamlı ve kusursuz halinin aksine, doğal görüntüsüyle sevenlerini şaşkına çevirdiği tartışmasız bir gerçek! Yine de beyaz teni, masmavi gözleri ve doğal haliyle sıradan sayılmayacak bir güzelliğe sahip olan Sibel Can’ın kızı Melisa için, güzelliğini annesinden aldığını söylemek mümkün. 48 yaşındaki sanatçı, uzun yıllardır alıp verdiği kilolarıyla da halk arasında ‘diyet’ denilince akla ilk gelen isimlerden. Güzelliğini havyara borçlu olduğunu söyleyen şarkıcı, geçtiğimiz dönemlerde yaş küçültmek için mahkemeye başvurduğu iddiasıyla uzun süre gündemde kaldı.

74. Yıldız Tilbe

Hayretten donakalmaya hazır olun! Kozmetik ürünleriyle aklınızı başınızdan alacak kadar efsanevi değişimleri yaşayan bir diğer ünlümüz ise Yıldız Tilbe! Yıllardır efsane şarkıları, gündeme bomba gibi düşen açıklamaları, şahsına münhasır tarzı, dansları ve sesinin gücüyle neredeyse herkesin çok sevdiği Tilbe, senelerdir çizgisini bozmayarak doğallığını korumayı başardı. Kendini makyajsız daha güzel bulduğunu itiraf eden sanatçı, her haliyle çok sevilse bile, bakımla adeta ağzımızı açık bırakacak kadar evrim geçirdiği kesin!

75. Demet Akalın

Nutkunuz hala tutulmadıysa şu anda tutulabilir! Atarlı giderli şarkıların kraliçesi Demet Akalın da makyaj ve bakımla ağzımızı açık bırakacak kadar farklılaşan ünlülerden. Makyajsız fotoğrafında; ‘Kompleks yapmam, özgüvenim tam’ bakışı atsa da bizce elbirliğiyle kendisinden makyajsız dolaşmamasını rica etmeliyiz. Okan Kurt ile yaşadığı çalkantılı ilişki, girdiği polemikler, dobra açıklamaları ve özel hayatıyla gündemden hiçbir zaman düşmeyen Akalın, özellikle şehit ailelerine yaptığı yardımlarla ve Engelsiz Yaşam Vakfı’na desteğiyle takdir toplayan ünlüler arasında.

76. Müge Anlı

Makyajsız haliyle görenlerin şaşkınlıktan gözlerinin fal taşı gibi açıldığı akıl almaz değişim! Senelerdir her sabah ekranlarda çok bakımlı ve makyajlı görmeye alıştığımız Müge Anlı, televizyon ekranlarında adeta fenomen haline geldi. Güzelliğiyle ve sunuculuğuyla gönüllerde taht kuran sunucu, kozmetik ürünleri olmadan müthiş farklı görünüyor. Özel hayatıyla gündeme çok fazla gelmeyi tercih etmeyen, makyajsız haliyle sosyal medyayı sallayan Anlı, içten içe “en azından bir rimel bir allık sürseydin” dedirtiyor.