iPhone 11’in Özellikleri

Teknoloji dünyasının merakla beklediği yeni iPhone modelleri, daha güçlü kamera ve daha güçlü donamım özellikleri ile meraklılarını kendine çekmeyi başarıyor.

İşte uzun süredir konuşulan iPhone 11’in özellikleri…

1. Üçlü Kamera Kurulumu

Önceki iPhone modellerde ikili kamera sistemine yer veren Apple, iPhone 11 modellerinde üçlü kamera kullanılıyor. Eklenen üçüncü kamera ultra geniş açılı lense ve 12 MP çözünürlüğe sahip.

2. A13 Bionic İşlemci

Bir önceki iPhone’larda bulunan A12 Bionic işlemcinin daha güçlü modeli olan A13 işlemci, iPhone 11’lerde de kullanılıyor. Yeni A13 yonga seti, iPhone 11’leri oldukça güçlü yapıyor.

3. Daha Hızlı Face ID

Apple’ın iPhone X ile kullanıma sunduğu güvenlik sistemi Face ID, yavaş çalışıyor olması nedeniyle birçok kullanıcı tarafından eleştiriye maruz kalmıştı. Apple bu konudaki eksikliği görmüş olmalı ki yeni iPhone modellerine Face ID yüzde 30 daha hızlı duruma getirdi.

4. Çift Cihaz Bağlantısı

Yeni iPhone modellerinde Bluetooth 5.0 teknolojisi sayesinde aynı anda iki farklı cihaza ses gönderimi yapabiliyor. Yani iPhone 11 sahipleri aynı anda hem Airpods hem de Apple Watch’larına farklı ses gönderimi yapabiliyor.

5. Daha Güçlü Batarya

Yeni iPhone modelleri daha güçlü bir batarya ile geldi. iPhone 11’lerin bataryası önceki modellerine göre yüzde 25 daha fazla kapasiteye sahip.

6. Daha Hızlı Wi-Fi Teknolojisi

iPhone 11’lerde kullanılacak olan Wi-Fi 6, süper hızlı özelliğe sahip. Yani yeni iPhone modellerinin Wi-Fi özelliği önceki modellere göre yüzde 40 daha hızlı.

7. NFC Teknolojisine Sahip iOS 13

iPhone 11’ler NFC teknolojisini destekleyen iOS 13 sürümlü ilk akıllı telefon modeli. Yakın alan iletişimi anlamına gelen NFC (Near Field Communication) teknolojisi ile mobil ödeme, check-in ve kilit açma gibi işlemleri temassız bir şekilde yapmak mümkün.