Instagram Dünyasının En İyi ve En Yeni 13 Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

Fotoğraflarımız artık hayatlarımızda anı ölümsüzleştirmenin ötesinde bir yer ve önem kazandı. Daha güzel fotoğraflara sahip olmak bizler için çok büyük dert halini aldı. İşte Instagram dünyasının en iyi ve en yeni 13 fotoğraf düzenleme uygulaması…

1. Adobe Photoshop

adobe-photoshop.png
Adobe Photoshop

İlk uygulamamız olan Adobe Photoshop, biraz daha profesyonel Instagram kullanıcıları için geliyor. Photoshop kullanmayı bilen insanlar için bu programın uygulaması bir derya diyebiliriz. Çünkü sınırlarınızı zorlayabileceğiniz Photoshop ile eğer zaman harcarsanız fotoğraflar üzerinde harika işler çıkarabilirsiniz. Fakat bu fotoğraf düzenleme uygulaması diğer uygulamalara göre fazlasıyla teknik gerektirdiğini de bilmelisiniz.

2. VSCO

vsco.png
VSCO

VSCO neredeyse herkesin bildiği fakat eksik kullandığı bir fotoğraf düzenleme uygulaması’dır. Ücretli ve ücretsiz olmak üzere diğer uygulamalara kıyasla çok daha fazla filtre seçeceği sunan bu Instagram uygulaması için, şimdiye kadarki en kaliteli renk seçeneklerine sahip uygulama diyebiliriz. En çirkin ışıkta çekilmiş fotoğrafı bile güzel muhteşem hale getirebilirsiniz. 

3. Afterlight

afterlight.png
Afterlight

Afterlight ise size ihtiyacınız olan tüm özellikleri sunuyor. Filtreleri için VSCO kadar kaliteli diyemeyeceğimiz bu uygulama aslında daha çok doğal ve eskitilmiş görüntü elde etmek için ideal diyebiliriz. Çok fazla ışık, gölge ve eskitilmiş filtre içermesiyle Instagram fotoğraflarınızı geçmiş zamana ait göstermede çok başarılı bir uygulama olacaktır. 

4. Polarr

polarr.png
Polarr

Farklı tarzda fotoğraflara sahip olmak isteyenler için Polarr uygulaması size ilginç renk seçeneklerine sahip filtreler sunuyor. Instagram Fotoğraflarının düzenlenmesinde ayrıntılara önem verenler için bu uygulama en küçük detayları bile değiştirebilmenize imkan sağlıyor. 

5. Darkroom

darkroom.png
Darkroom

Takip ettiğiniz kişilerin Instagram sayfalarında çoğumuzun rastladığı siyah – beyaz temalar için bu uygulama kesinlikle biçilmiş kaftan! Dramatik tonlamaları ve oldukça keskin geçişleri ile fotoğraflarınızı karizmatik hale ve profesyonel kamerayla çekilmiş hale getirebilmeniz mümkün!

6. Filterstorm Neue

filterstorm-neue.png
Filterstorm Neue

Büyük boyutlu fotoğraflarınız üzerinde detaylı işlemler yapabileceğiniz, maskeleme ve boyutlandırma özellikleri konusunda en iyi uygulamalardan birisidir diyebiliriz. Ücretli bir Instagram fotoğraf düzenleme uygulaması olan Filterstorm Neue, kesinlikle kalitesiyle verdiğiniz paraya değecek. 

7. Snapseed

snapseed.png
Snapseed

Instagram’da fotoğraf düzenleme uygulamalarında kolay kullanım arayanlar için Snapseed kesinlikle önerilmesi gereken uygulamalardan biridir. Oldukça açık ve net bir arayüze sahip bu uygulama ile hızlıca denemeler yapıp o işlemleri çabucak geri almak çok işlevsel!

8. Light X

light-x.png
Light X

Instagram fotoğraflarınızı düzenlerken hem hızlı olmak hem de yaratıcı görünmek istiyorsanız bu uygulama tam size göre! Sanatsal fotoğraflar oluşturma imkanı sağlayan Light X ile kolayca arka planı silip kendinizi bambaşka bir mekana ışınlayabilirsiniz.

9. Lightroom

lightroom.png
Lightroom

Çoğu kişinin profesyonel ve kullanışlı bulduğu uygulamalardan biri olan Lightroom aslında bilgisayarlar için tasarlanmış bir program! İlk başlarda karışık ya da zor gelse dahi öğrenmenizi tavsiye ediyoruz. Basit düzeltmeler, renklendirmeler, kesmeler, keskinleştirmeler, uygulamanın içindeki doğal filtreler ile fotoğraflarınızı bir çok düzenleme programından çok daha iyi bir şekilde düzenleyip aynı zamanda da aşırıya kaçmazsanız çok iyi kareler ortaya çıkarabilirsiniz.

10. Over

over.png
Over

Over görsel tasarım adına bir çok seçenek sunan harika bir fotoğraf düzenleme uygulaması. Logo tasarlama, minik görseller ve ikonlar ekleme, fotoğraf üzerinde metin oluşturma gibi özellikleri ile Instagram hesabınızı canlı hale getirebilirsiniz. Bu arada Instagram’ın yeni özelliği hikayeleri sabitleme ile, hikaye kapaklarınızı Over ile tasarlayabilirsiniz. 

11. UNUM

unum.png
UNUM

Bu uygulama Instagram üstüne geliştirilmiş bir görsel düzen uygulamasıdır. Bu uygulamanın asıl amacı yeni paylaşacağınız fotoğrafın profilinizin genel havasına uyup uymayacağını, fotoğrafı yayınlamadan önce görebilmek. Uygulamayı Instagram hesabınıza bağlayarak o güne dek atmış olduğunuz fotoğrafları hafızasına alıyor ve ızgara sistemiyle yeni atacağınız fotoğrafları Instagram’a yüklemeden önce UNUM’dan bakarak nasıl duracağını görebiliyorsunuz.

12. QWIK

qwik.png
QWIK

Fotoğraflarınıza eklemek için tonlarca çerçeve ve onlarca font arıyorsanız bu uygulama derdinize çare olacaktır. Sürekli kendini güncelleyerek yeni temalar sunan bu uygulama ile Instagram profilinizde farklılıklara yer verebilirsiniz.

13. Plotaverse

plotaverse.png
Plotaverse

Fotoğraflar üzerinde herhangi bir nesneyi hareketli hale getirebileceğiniz veya gif haline getirebileceğiniz bir uygulama arıyorsanız, cevabı Plotaverse!