Güneş yanığına iyi gelen kremler: Güneş Yanığı İçin Krem Önerileri

Yapılan araştırmalara göre, birçok insan güneşin zararlı ışınlarına karşı önlem almakta bir hayli ihmalkar. Olası güneş yanığı durumunda kullanılabilecek bir kaç krem önerisi:

Güneş yanığına iyi gelen kremler: Güneş Yanığı İçin Krem Önerileri…

Silverdin

Hem güneş kaynaklı yanıklarda, hem de diğer yanık ya da yara tedavilerinde rahatlıkla kullanılabilecek onarıcı kremdir.

Stilex Jel

Bölgesel uyuşma ile acıyı hafifleten, kaşıntı, böcek ısırması tedavilerinde kullanılmasının yanı sıra güneş yanıklarında da işe yarayan lokal tedavi jelidir.

Bioderma Sensibio Forte Cream

Tıraş sonrasında, lazerli işlemlerden sonra, güneş yanıklarında, cildi anında rahatlatan formülü ile yatıştırıcı krem olarak kullanılabilir.

Hametan

Çocukların ve kadınların daha yüksek oranda kullandığı Hametan, dermatologların sıklıkla önerdiği kremdir. Pişik, kaşınma gibi şikayetlerin yanı sıra güneş yanıklarında da kullanılabilir.

Bepanthen


Acıyı hafifletirken cildin dokusunu da onarabilecek, oldukça etkili olan bu krem güneş yanığı tedavisinde kullanılabilecek ürünlerden biri.

Anestol Pomad

Yanık tedavilerinde daha çok acıyı dindirmek için kullanılan bu krem Bepanthen ile kullanıldığında daha hızlı bir etkiye ulaşılacaktır.

Bu kremler ile çok ileri derecede olmayan güneş yanıkları kolaylıkla tedavi edilebilir. Daha ileri boyutlardaki yanıklarda, mutlaka bir dermatoloğa başvurulması gerekir. Tabi ki her şeyden önemlisi de herhangi bir şekilde güneşe maruz kalmadan önce, yüksek faktörlü güneş kremleri kullanarak ve gün içinde tazeleyerek bu durumla karşı karşıya gelmemek, güneşten gelebilecek zararlı ışınlardan olabildiğince korunmak önemlidir.