Gezmek değil kalmak isteyeceğiniz 16 muhteşem otel

Oteller genellikle fazla zaman harcamak istemediğimiz yerlerdir. Odalarda uyuruz ve ağır valizlerimizi bırakırız. Böylece hepimizin yapmayı sevdiği turistik gezilerin tadını çıkarırız. Ancak, bazı oteller sadece onları görmek uğruna gidip gezilebilecek güzellikte.

Ayrılmak istemeyeceğiniz ve tüm tatilinizi içinde geçirmeyi tercih edeceğiniz bazı otelleri sizin için seçtik. Makalenin sonunda, su üzerinde yüzen bir otel olacak!

1. ABD – Amangiri, Kanyon Noktası, Utah

Bu otel doğanın bir parçası gibi görünüyor. Bu yüzden burada kalmaya karar verirseniz, kesinlikle umduğunuz rahatlık ve konforu bulacaksınız.

2. Çin – Sheraton Huzhou Kaplıca Merkezi, Huzhou

Bu lüks otel şekli nedeniyle “Horseshoe Hotel” ve “Donut Hotel” gibi birçok takma isim ile anılıyor. 2013 yılında, tasarımı ve işlevselliği için Emporis Skyscraper Ödülleri’nden üçüncülük bile kazandı.

3. Almanya – Propeller Island City Lodge, Berlin

Bu otel aynı zamanda bir sanat eseridir. Bir sürü oda var ve her biri eşsiz bir tasarıma sahip! Ancak, şu anda otel “onarım ve yeni bir konsept için” kapalıdır.

4. Kanada – Free Spirit Spheres, Vancouver Adası, British Columbia

Bu küresel ağaç evler, çocukluk döneminizi bir ağaç evinde yaşama hayallerinizi gerçekleştirebilir! Doğa ile yeniden bağlantı kurmanın harika bir yolu!

5. İtalya – Bivacco Gervasutti, Frebouze Glacier, Mont Blanc

Dağcı Giusto Gervasutti’nin adını alan bu kapsül oteli, bir uçurumun kenarında yer almaktadır. Yürüyüş, kayak ve snowboard için çok popüler bir mekandır. Aynı zamanda manzara muhteşemdir!

6. Hindistan – Neemrana Fort Sarayı, Neemrana

Rajasthan’daki bu 15. yüzyıldan kalma otel, Delhi’deki en eski tatil yerlerinden sadece biri değil, aynı zamanda asma bahçeleri, havuzlarıyla da muhteşem bir yer!

7. Fransa – Seven Hotel, Paris

Bu butik otel hayatınıza biraz sihir katabilir, sadece şu yatak odasına bakın! Eşsiz iç tasarım sizi bir rüyada veya filmde gibi hissetmenize neden olabilir!

8. İtalya – Sextantio Le Grotte della Civita, Matera

Bu otel, UNESCO listesindeki mağaraların bir labirentinde yer almaktadır. Yenilenmiştir ve orada kalabilirsiniz. İtalya’yı biraz daha iyi tanıyabilirsiniz.

9. Avustralya – Thorngrove Manor Hotel, Adelaide

Bu otelde kalmak, bir masaldaki gibi hissetmenize neden olabilir. Gidecek bir yer arıyorsanız, burası mükemmel bir seçim olabilir!

10. Hollanda – Lloyd Hotel, Amsterdam

Odadan ayrılmak zorunda kalmadan eğlenmek ister misiniz? Bu otelde bir salıncak ve bir hamak bulunuyor, kesinlikle sıkılmayacaksınız!

11. Hollanda – Crane Hotel Faralda, Amsterdam

Bir otel oldukça sıradışı bir yer olmasına rağmen, diğer geleneksel oteller kadar uygun! Daha ilginç olan şey ise, vincin üst kısmından sıçrayarak bungee jumping yapabilmeniz!

12. İsviçre – Treehotel, Tällberg

Bilim kurgu hayranları, burası sizin için bir unutulmaz olacak!

13. Kanada – Fantasyland Hotel, Edmonton

Uzayda seyahat etmek mi yoksa bir yatakta uyumak mı istiyorsun? Bu otelde kalırsanız dileğiniz gerçekleşebilir.

14. İspanya – Cava & Hotel Mastinell, Vilafranca

Otel üzüm bağları ile çevrili. Şaraphanede bir tur atabilir, şarap banyosu alabilir, ayaklarınızla üzümleri ezebilir ve birçok eğlenceli aktivite yapabilirsiniz!

15. Belçika – La Balade des Gnomes, Durbuy

Kendinizi bir masal ülkesinde hayal edebileceğiniz başka bir otel. Odalar dünyanın her yerinden gelen objelere göre dekore edilmiştir!

16. Ark Otel – Yüzen Otel

Ark adı verilen bu otel henüz inşa edilmedi, ancak küresel ısınmadan sonra yaşam için tasarlandı. Yarısı su altındadır ve ayrıca sellere ve depremlere de dayanabilir.