Geçmişten bugüne ünlülerin eski fotoğrafları

Magazin dünyasının ünlü simaları zaman zaman paylaştıkları fotoğraflarla takipçilerine nostaljik bir yolculuk yaşatıyorlar. Bazı kareler ise sosyal medya kullanıcıları tarafından gün yüzüne çıkıyor.

İşte geçmişten bugüne ünlülerin eski fotoğrafları…

1. Zara

Zara, sosyal medya hesabından eski fotoğrafını yayınladı. Halk müziği sanatçısı, paylaşımına şu notu düştü:

Burada yaşım 15 idi… Muhtemelen bu resim ilk Türkiye 1. si olduğum zamandı. Kıyafetten hatırlıyorum. Mini eteklerin tozunu attırırdım. Pek havalıydım, dünya etrafımda dönüyordu… Yaz-kış donsam da, yansam da ne giymek istiyorsam onu giyerdim.

Saçlarımda 1 kilo jöle vardı. Üzerine de saç spreyi… Hem bozulmasın, hem de parlak dursun diye… Unutmuyorum, gece yatarken bile saçlarıma sürdüğüm parfümüm vardı. Kafaya bak… Gençlik işte…

2. Hayal Köseoğlu

FOX ekranlarının reytinglerde bir numaralı dizisi Mucize Doktor’da Açelya karakteriyle gönüllere taht kuran Hayal Köseoğlu, verdiği kilolarla herkesi hayrete düşürmüştü. Köseoğlu’nun değişimi inanılmaz. Eskiden kilolu olan güzel oyuncu şimdilerde fiziğiyle ve verdiği cesur pozlarla gündemden düşmüyor. 

2016 yılında yayınlanan ‘Arkadaşlar İyidir’ dizisindeki fazla kilolarıyla dikkat çeken Hayal Köseoğlu’nun, yıllar içinde nasıl zayıfladığı merak konusu oldu.

3. Çağla Şıkel

Instagram’da geçmişte çekilen fotoğrafların paylaşıldığı #tbt gününe Çağla Şıkel de ilginç bir paylaşımla katılmıştı. Şıkel, çocukluk yıllarında çekilen bir fotoğrafını “Hep böyle parlasın gözlerin…Kötülükten, kıskançlıktan, kinden, nefretten, kavgadan, atışmalardan başkalarının hayatından, tüm hırslardan uzak, yüreğin sevgiyle dolup dolup taşsın hayatın boyunca. Ve de öyle oldu…Şükürler olsun” notuyla paylaşmıştı.

Şıkel’in bu paylaşımına takipçilerinden hem yorum hem beğeni yağmıştı.

Bir takipçisi “En zoru da bu ya öyle bir hayatın içinden bu kadar saf masum ve parlayan çocuksu gözlerle çıkmak” notuyla düşüncesini paylaşmıştı.

Bir başka takipçisi de Şıkel’in çocukluk fotoğrafındaki görüntüsünü ünlü Leon filminde Natalie Portman’ın canlandırdığı Mathilde karakterine benzetmişti.

4. Esra Erol

ATV ekranlarının güzel sunucusu Esra Erol’un yıllar önceki hali ortaya çıktı, Çemberimde Gül Oya dizisinde figüranlık yaptığı haliyle görenler tanımakta zorlandı.

Seneler önce yayımlanan efsane dizi Çemberimde Gül Oya dizisinde figüran olarak yer alan başarılı sunucu Esra Erol’un dizideki hali görenleri şaşkınlığa uğrattı. İlk bölümü 2004 yılında yayımlanan dizinin güçlü oyuncu kadrosu, diziyi unutulmaz kılmıştı. O kadroda figüran olarak ise Esra Erol da yer almış. 

Şimdilerde ATV ekranlarında yaptığı program ile kariyerine sunuculukla devam eden Esra Erol, dizideki haliyle sevenlerini bir hayli şaşırttı. 

Ünlü sunucu Esra Erol, aralarında ünlü oyuncu Melisa Sözen’in de yer aldığı bir muhabir ordusunun arasında yer alıyor.

Sarı saçları ve ağır makyajıyla görmeye alışık olduğumuz Esra Erol, kahverengi kısa saçları ve hafif makyajıyla dikkat çekiyor.

5. Azeri kızı Günel

Henüz 13 yaşındayken İbrahim Tatlıses tarafından keşfedilen Azeri kızı Günel’in eski hali görenleri şaşırtmıştı.

 Müzik dünyasında ‘Azeri Kızı Günel’ olarak tanınan Günel Zeynelova henüz 13 yaşındayken Bakü’de, İbrahim Tatlıses tarafından keşfedilmişti.

 34 yaşına gelen Günel’in yıllar içindeki değişimi şaşırtıyor. Kaşlarını aldıran, burnunu yaptıran, dudak ve elmacık kemiklerinin şeklini dolguyla değiştiren Günel son olarak da çenesini uzattırdı.

 Bu arada şarkıcının ‘Hollywood yanağı’ olarak bilinen yöntemle yanak yağlarını aldırdığı da iddia ediliyor.

 Günel bu değişim için “Ufak tefek dokunuşlar var. Radikal bir operasyon geçirmedim” diyor. Günel’in yıllar önceki hali ile şimdiki hali arasındaki büyük fark ise görenleri hayrete düşürüyor.

6. Kadir Doğulu

Kadir Doğulu’da sosyal medya hesabı Instagram’ın ‘tbt’ akımına uyum sağladı, gençlik fotoğrafı herkesi şaşırtmıştı. 

Neslihan Atagül ile mutlu bir beraberlik süren ünlü oyuncu Kadir Doğulu, sosyal medya hesabı Instagram’ın ‘tbt’ akımına uyum sağladı. Her perşembe günü Instagram’da eski fotoğraflar paylaşma akımıyla nostalji yapanlar arasında Doğulu, bu hafta 17 yaşındaki haliyle yer almıştı.

Kadir Doğulu, 17 yaşındaki halinin fotoğrafını Instagram hesabına ”Yaş henüz 17, neredeyse 18 olmak üzereyim. Sevgili dostum @nevraceviksoy kadrajından. Mekan sevgili Nevra’nın Cafe’si. Yanında çalıştığımız dönemler. İnsanlığa dair çok şey kattı bize sevgili Nevra. Patrondan daha çok her zaman abla ve dost oldu! 1999/Beyoğlu. Cafe Frappe” notuyla paylaşmıştı.

Bazı sosyal medya kullanıcıları ise Doğulu’yu, Yeşilçam’ın efsane filmi Neşeli Günler’in Ahmet’ine benzetmişti.

7. Burcu Kara

Ünlü oyuncu Burcu Kara’da, sosyal medya hesabından 5 yaşındaki halini paylaşmıştı.

Ünlü oyuncu Kara çocukluk fotoğrafının altına, “Günaydın. Yedi yaşındaki Burcu’dan herkese sevgiler. (Beş yaşındaymışım, annem düzeltme metni göndermiş)” notunu eklemişti. 

8. Zeyno Gönenç

Ünlü oyuncu Zeyno Gönenç gençlik yıllarından bir kareyi Instagram hesabı üzerinden paylaştı. 

Gönenç paylaşımına, “Londra 1994” notunu düştü. 

9. Mehmet Ali Erbil

Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda öğrenciyken Haluk Bilginer, Cüneyt Çalışkur ve Faik Ertener ile çekilen pozunu yayınladı.

10. Hatice

11. Muazzez Ersoy

12. Perran Kutman

13. Büşra Develi

14. Ümit Karan

15. Ata Demirer

16. Bülent Emrah Parlak

17. Doğa Rutkay

18. Ezgi Mola

19. Ceyda Düvenci

20. Mine Tugay

21. Işın Karaca

22. Meryem Uzerli

23. Rasim Öztekin

24. Beyazıt Öztürk

25. Nebahat Çehre

26. Erol Evgin

27. Seçkin Özdemir

28. Mustafa Avkıran

29. Didem Soydan

30. Oktay Kaynarca

31. Çiçek Dilligil