Evlilik teklifi için en ideal 10 yer

Sevgilinize evlilik teklifi yapmayı düşünüyorsanız ve bunu farklı bir yerde çok özel bir şekilde yapmak istiyorsanız bu yerlere göz atmakta yarar var.

1. Büyük Kanal, Venedik

Venedik kuşkusuz aşıkların en çok görmek istediği kentler arasında. Tarihi yapıları, kanalları ve gondol turlarıyla ünlü Venedik’teki Büyük Kanal ve Rialto Köprüsü, evlilik teklifi yapmak için dünyadaki en ideal yerlerden biri.

2. Kapadokya, Türkiye

Kapadokya, sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da en özel yerlerinden biri. Ihlara ve Göreme vadileri üzerinde bulunan bu doğal oluşum turistlerin ilgisini çekmekte. Özellikle gündoğumu balon turlarının ünlü olduğu Kapadokya’da bu anlar evlilik tekliflerine tanıklık etmekte.

3. Montmartre, Paris

Paris’te aşıklar tepesi olarak da bilinen Montmartre, 19. yüzyıldan itibaren sanatçıların, bohemlerin ve aşıkların uğrak rotası. Montmartre sokaklarından gezerken sık sık sevgilisine evlilik teklifi yapan birini görmeniz mümkün.

4. Prag, Çekya

Prag, Avrupa’nın en çok turist çeken kentlerinden bir. Tarihi yapıları, doğası ve yaşam tarzıyla dikkat çeken Prag, balayı çiftlerinin yanı sıra evlilik teklifini sürpriz bir şekilde gerçekleştirmek isteyenlerin de favori mekanlarından biri.

5. İstanbul, Türkiye

Boğaziçi, Adalar ve erguvanlı parklarıyla İstanbul, hem romantik gezilerin hem de evlilik teklif etmek için en ideal kentlerden biri. Kız Kulesi, Galata Kulesi, Boğaziçi kıyıları veya bir tekne gezisi sırasında evlilik teklif etmek bu önemli anı unutulmaz kılmak için en ideal rotalar arasında yer alıyor.

6. Trevi Çeşmesi, Roma

Aşıklar Çeşmesi olarak da bilinen Trevi, Roma’nın en önemli turistik noktalarından biridir. Ziyaretçilerinin dilek tutup bozuk para attığı Trevi Çeşmesi, aynı zamanda sevgililerin birbirlerine evlilik teklifi yaptıkları bir yer olarak biliniyor.

7. Niagara Şelalesi, Kanada

Aslında Niagara Şelelesi hem Kanada hem Amerika Birleşik Devletleri sınırları içinde yer alır. Ancak Niagara’nın en görkemli kısmı Kanada tarafından yer almakta.

8. Empire State Binası, New York

Gökdelenler şehri New York’un en özel noktalarından biri de Empire State Binası. 1930’lardan itibaren uzun bir süre dünyanın en yüksek yapısı olma ünvanı taşıyan Empire State, artık bu özelliğini kaybetmiş olsa da New York’un en özel manzaralarından birine sahip. Dolayısıyla kente gelen turistlerin gözdesi olan Empire State bilhassa evlilik teklifi konusunda ön plana çıkıyor.

9. London Eye, Londra

Londralıların Londra’nın Gözü olarak isimlendirdiği London Eye, kenti panoramik olarak görmek isteyenlerin uzun kuyruklara aldırış etmeden saatlerce bekledikleri bir yapı. Kente gelen çiftlerin de romantik dakikalar geçirmek için tercih ettikleri London Eye, bugüne kadar sayısız evlilik teklifine ev sahipliği yaptı.

10. Monaco

Fransa ile İtalya arasında bir prenslik olan Monaco, Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biridir. Dışişlerinde Fransa ile ortak hareket eden Monaco Prensliği, lüks otellerin ve gazinoların bulunduğu bir yer.