Evinizde Yatak Böceği Olduğunu Gösteren 5 Belirti

Onları çıplak gözle görmek mümkündür. Ancak odanızda bir el feneri ve büyüteçle kontrol edilmesi kesinlikle daha iyi olacaktır, çünkü bu yumurtalar genellikle yatak ve mobilyalarınızın aralarına yerleşirler.

1. Kaşıntılı kırmızı lekeler.

Cilt tahrişine sahipseniz veya yüzünüzde, kollarınızda, bacaklarınızda, göğsünüzde veya sırtınızda küçük kırmızı kaşıntılı yaralar olduğunu fark ederseniz, bu sizin yatak böcekleriniz olduğuna dair bir işarettir.

2. Kan veya paslı renkli lekeler

Yatağınızda veya giysilerinizin üzerinde kırmızı lekeler olup olmadığını kontrol edin. Beslendiği sırada veya sonrasında bir böcek ezerseniz, kan lekesi kalır. Paslı renkli lekeler de bulabilirsiniz. Bunlar yatak böceklerinin dışkı maddesi.

3. Küflü koku

Yatak böceklerinin feromonları serbest bırakan koku bezleri vardır ve eğer bir sürü varsa, koku oldukça güçlü ve nahoş olabilir.

4. Mobilyanızın üzerinde beyaz lekeler

Mobilyanızın üzerinde beyaz lekeler görürseniz, bunlar yatak böcek yumurtaları veya yumurta kabuğu olabilir. Pirinç taneleri şeklindedirler ve bazen parlak olan yarı saydam veya beyaz renktedirler.

5. Yatak böcek kabukları

Yatak böcekleri büyüdüklerinde derilerini dökerler, bu yüzden böcek şeklinde açık renkli kabukları arayın. Yastıklarınızı, yatağınızın aralarını, sandalyeleri, kanepeleri ve minderlerin arasını inceleyin. Çekmecelerin içini ve kıyafetlerinizi de kontrol ettiğinizden emin olun.