En iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları

Bilgisayarlarımızda kullanılan Adobe Photoshop, Adobe Lightroom gibi programlar profesyonel bir kullanım gerektirdiğinden mobil uygulamalar ile fotoğraf düzenleme işlemi kullanıcılara daha basit bir kullanım sunmaktadır.

Şimdi sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları listemize hep birlikte göz atalım.

1. Adobe Photoshop Lightroom CC

Adobe Photoshop Lightroom ile fotoğraflarınızda düzenlemek istediğiniz bir çok noktayı tek tıklama ile kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Basit ve kolay bir kullanım arayüzü sağlayan Adobe Photoshop Lightroom, ton ayarları, detaylı renk ayarları, daha önce tanımlanmış hazır ön ayarlar ve kendiniz için tanımladığınız özel ayarları tek dokunuş ile saniyeler içerisinde hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Gezginlerin en çok kullandığını fotoğraf düzenleme uygulamalarındandır. Bunun en büyük nedeni daha önce tanımladığınız renk, ton ve ışık ayarlamalarının tek dokunuş ile yeni fotoğrafınıza da saniyeler içerisinde uygulanıyor olmasıdır. Bu sayede Instagram profillerinde tek renk düzeni ile daha hoş bir görüntü elde etmektedirler.

Sosyal medya platformlarında daha kaliteli bir sayfa görüntüsüne ulaşmak istiyorsanız Adobe Photoshop Lightroom ile mutlaka tanışmalısınız.

İndirme Linki: iOS | Android

Fiyat: Ücretsiz (Bazı özel bölümleri açmanız için uygulama içerisinde satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.)

2. VSCO

VSCO, sosyal medya kullanıcıları tarafından kullanılan en yaygın mobil fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Uygulama içerisinde tanımlanmış onlarca hazır ön ayarları hızlı bir şekilde fotoğrafınıza uygulayarak harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

Mobil fotoğraf düzenleme uygulaması olan VSCO, ilk olarak düzenleme arayüzü ve geniş filtreleri ile Instagram’a alternatif olarak ortaya çıkmıştı. Ancak zaman içerisinde kullanıcılar tarafından sadece fotoğraf düzenleme aracı olarak kullanılmaya başlanmıştır.

İndirme Linki: iOS Android

Fiyat: Ücretsiz (Bazı özel bölümleri açmanız için uygulama içerisinde satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.)

3. Snapseed

Snapseed, Google tarafından geliştirilmiş kusursuz bir mobil fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Fotoğraflarınızda en ince detaylara kadar müdahale edebilir, hayal gücünüze bağlı olarak harika kolajlar oluşturabilirsiniz. Adobe Photoshop mantığını neredeyse uygulamaya dökülmüş hali olan Snapseed, fırça kontrolleri, yüzü ön plana çıkarma, ton ayarlamaları, renk ayarlamaları, özel tanımlanmış ön ayarlar gibi bir çok özellik bulunmaktadır.

Gezginlerin en çok kullandığı fotoğraf düzenleme uygulamalarından olan Snapseed sizlere harika içerikler yaratma olanağı sunacaktır.

İndirme Linki: iOS | Android

Fiyat: Ücretsiz

4. AutoDesk Pixlr

AutoDesk Pixlr, fotoğraflarınız üzerinde kolay ve hızlı düzenlemeler yapabilmeniz için özel geliştirilmiş iyi bir mobil fotoğraf düzenleme editörüdür. Bir çok özel efekti içerisinde barındıran Autodesk Pixlr, sizlere oldukça kullanışlı kolay bir arayüz sunmaktadır.

İndirme Linki: iOS | Android

Fiyat: Ücretsiz

5. Enlight Photofox

fotoğraf düzenleme uygulamaları

Enlight Photofox, ne yazik ki sadece iOS cihazlar için geliştirilmiş ücretsiz mobil fotoğraf düzenleme editörüdür. Mobil fotoğraf düzenleme işinde oldukça başarılı olan Enlight Photofox, ücretli olarak android cihazlarda da kullanılabilir.

İndirme Linki: iOS

Fiyat: Ücretsiz

6. Adobe Photoshop Express

fotoğraf düzenleme uygulamaları

Adobe Photoshop Express, mobil fotoğraf düzenleme araçları içerisinde en iyi kolaj oluşturma uygulamalarından biridir. İleri bir bilgi seviyesi gerektirmeden fotoğraflarınızı özgün bir biçimde düzenlemenizi sağlar. Kırmızı göz hataları gibi bir çok hatayı düzenlemeye yardımcı olan Adobe Photoshop Express, beyaz dengesi, ton ayarları, renk ayarları, kırpma gibi bir çok özelliği de içerisinde barındırmaktadır.

En hızlı mobil fotoğraf düzenleme uygulaması denildiğinde akla ilk gelen Adobe Photoshop Express, sizlere tek dokunuşla harikalar yaratma olanağı sunmaktadır.

İndirme Linki: iOS | Android

Fiyat: Ücretsiz

7. Prisma

Prisma, fotoğraflarınızı düzenlemekten ziyade sanatsal stillere dönüştürmektedir. Ünlü sanatçıların eserlerinden esinlenerek oluşturulmuş bu uygulama içerisinde fotoğraflarınızı çok farklı görsellere dönüştürebilirsiniz.

İndirme Linki: iOS | Android

Fiyat: Ücretsiz

8. Photo Mate R3

en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları

Photo Mate R3, android cihazlar için özel geliştirilmiş ücretli mobil fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. İçerisinde barındırdığı sayısız özellik ile birlikte en dikkat çekeni ise RAW düzenleyicisi olmasıdır. Böylelikle profesyonel bir kamera ile çekilmiş ham fotoğrafınızı telefon aracılığıyla ile düzenleyebiliyorsunuz.

İndirme LinkiAndroid

Fiyat: Ücretli

9. Afterlight

En iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları

Afterlight, VSCO’dan sonra en çok kullanılan mobil fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. İçerisinde barındırdığı sayısız filtre ile fotoğraflarınızı en üst seviyede kolaylıkla düzenleyebilirsiniz. Hayal gücünüzü dilediğiniz gibi yansıtabileceğiniz Afterlight mobil fotoğraf düzenleme uygulaması telefonunuzda oldukça az yer kaplamaktadır.

İndirme Linki: iOS Android

Fiyat: Ücretsiz

10. LightX

en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları

LightX, fotoğraflarınızı hızlı ve kolay bir şekilde düzenleyebileceğiniz oldukça popüler bir mobil uygulamadır. LightX en dikkat çekici özelliği fotoğraflarınızı arka planını silip yerine yeni görseller ekleyebilme olanağı sunmasıdır. Bu sayede fotoğraflarınız bambaşka eserlere dönüştüğü gibi bu işlemi oldukça kolay bir şekilde yapma imkanı sunmaktadır.

İndirme Linki: iOS Android

Fiyat: Ücretsiz

11. PhotoSuite

en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları

PhotoSuite, fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında belki de en dikkat çekici olanıdır. Masaüstü bilgisayarlarımızda kullanılan Adobe Photoshop ile aynı mantıkta çalışan bu uygulamada fotoğraflarınızı katmanlara ayırarak çalışabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanmak diğer uygulamaları baz aldığınızda sizleri biraz daha zorlayabilir. Ancak kullanmayı tam anlamıyla öğrendiğinizde fotoğraflarınızı harika bir biçimde düzenleyebilirsiniz.

PhotoSuite sadece android cihazlarda indirilebilmektedir. İlerleyen zamanlarda iOS cihazlarda da kullanılacağı konuşulmaktadır.

İndirme Linki: Android

Fiyat: Ücretsiz