En iyi 5 balayı tatili önerisi

Balayınızı farklı ve daha egzotik bir yerde geçirmeye ne dersiniz? İşte sizler için alışılmışın dışında ve romantik 5 balayı rotası.

1. Botswana

Afrika’nın safariye en uygun bölgelerinden biri Botswana. Tsodilo Tepeleri’nde kayaların rengarenk büyüsüne kapılabilir, kamp yaparken su aygırından fillere leoparlara birçok hayvan ile karşılaşabilirsiniz. Mayıs – Eylül ayları arası ziyaret etmek için en uygun aylar.

Ayrıca burayı Prens Harry ve Meghan Markle’ın ilişkilerinin başladığı yer olarak da hatırlıyor olabilirsiniz. Prens Harry’ye göre çift burada yıldızların altında aynı çadırı paylaşarak çok romantik bir zaman geçirdi.

2. Seyşeller

Doğa istiyoruz ama aynı zamanda düğün sonrasında teknolojiden ayrılıp dinlenmek de istiyoruz mu diyorsunuz. Tamam, doğru yer Seyşeller. İster birbirinden değişik adaları gezebilir, dalışa gidebilirsiniz ister otelinizden hareket etmeden Hindistan cevizinden içkinizi yudumlarken deniz ya da havuzun tadını çıkarabilirsiniz. Seyahat etmek için en uygun aylar; Nisan, Mayıs, Ekim ve Kasım.

3. Namibia

Afrika’nın diğer bir güzel bölgesi de Namibia. Botswana’da olduğu gibi burada da çeşitli safariler gerçekleştiriliyor.

Sesriem’de bir gece mutlaka yıldızları izlemelisiniz, bunu yapan turlar mevcut. Seyahat etmek için en uygun dönem Haziran – Ekim ayları arası olarak öne çıkıyor.

4. Yeni Zelanda

Yüzüklerin Efendisi hayranı değilseniz bile Hobbit Köyü’nü gezmelisiniz çünkü gerçek hayatta masal dünyasını deneyimleyebileceğiniz sayılı yerlerden biri. Auckland’a giderseniz 360 derece etrafı görebileceğiniz Orbit’te yemek yiyebilir, Sky Tower’dan sky jump yapabilirsiniz.

Auckland’dan feribot ile 50 dakika uzaklıkta bulunan Waiheke Adası’na gidebilirsiniz. Burada balayınızın keyfini çıkarabilirsiniz. Seyahat etmek için en uygun dönem; Mart, Nisan, Mayıs ayları. Bu dönemde yaz kalabalığı ülkeden ayrılıyor ve ülkede sonbahar olmasına rağmen hava hala sıcak oluyor.

5. Tulum & Cancun

Tulum ve Cancun birbirine arabayla 2 saat uzaklıkta olan iki şehir. İkisi de birbirinden güzel otellere ve doğal güzelliklere sahip. Meksika’nın bu bölgesinde hem Maya tapınaklarını gezerken kültürel gezi yapabilir hem birbirinden lüks ve doğa içinde otellerde kalırken balayınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

Unutamayacağınız bir deneyim yaşamak istiyorsanız da Tulum ve Cancun skydiving en sık yapıldığı bölgelerden birisi. Ekim – Aralık ayları aralığında hava yağmurlu olabilir ama daha az turist olacaktır, Ocak – Mart ayları arasında en yüksek turist akımına uğradığı dönem.