Dünyanın dört bir yanından 25 muhteşem kuş bakışı manzarası

Bir şehri kuş perspektifinden görmenin nasıl bir şey olduğunu merak ettiyseniz, bir helikopterle uçabilir veya bir uçak penceresinden bakabilirsiniz. Ancak, bu seçenekler pahalıdır ve bulutlardan şehrin gerçek güzelliğini görmeniz pek mümkün olmayabilir.

Aşağıda, dünyanın dört bir yanından şehirlerin en etkileyici hava manzaralarından bazılarını göreceksiniz.

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki en yoğun nüfuslu şehir. Basra Körfezi’nin güneydoğu kıyısında yer alır ve dünyanın en pahalı 22. kentidir. Şehir gökdelenleriyle ünlü ve dünyanın en yüksek binasına ev sahipliği yapıyor.

Mexico City, Meksika

Mexico City, ülkenin en büyük şehri ve dünyanın en çok İspanyolca konuşan şehri. Pek çok insan, kentin aslen 1325’te Aztekler tarafından bir Texcoco Gölü adasında inşa edildiğini bilmiyor.

Gize, Mısır

Nil Nehri’nin hemen kıyısında yer alan Gize, Mısır’daki üçüncü büyük şehirdir. Gize’deki en ünlü yer, Büyük Sfenks ve Büyük Gize Piramidi dahil olmak üzere en güzel anıtlardan bazılarının bulunduğu Gize Platosu’dur.

Sun City, ABD

1960 yılında açılmış ve kar kuşları ile popüler olmuştur.

Barselona, ​​İspanya

Barselona, ​​İspanya’nın en büyük ikinci şehridir ve Avrupa Birliği’ndeki en kalabalık altıncı kenttir. Barselona’nın Casa Batllo ve La Predrera gibi en ünlü cazibe merkezlerinin çoğu ünlü mimar Antoni Gaudi tarafından tasarlanmıştır.

Paris, Fransa

Seine Nehri üzerinde yer alan Paris, Fransa’nın başkentidir. Şehir, haute mutfağı ve moda dünyasının yanı sıra Louvre, Eyfel Kulesi ve Arc de Triomphe gibi ikonik binaları ile ünlüdür.

New York Şehri, ABD

Central Park ve Times Square gibi dünyanın en ikonik yerlerinden bazılarına ev sahipliği yapan New York, ABD’nin en yoğun nüfuslu şehridir.

Venedik, İtalya

Şehir, bataklık Venedik Lagünü’nde, Po ve Piave Nehirlerinin arasında yer almaktadır. Venedik, güzel ortamı, sanat eserleri ve mimarisiyle ünlüdür. Bütün şehir bir dünya mirası alanı olarak listelenmiştir.

Cape Town, Güney Afrika

Güney Afrika’daki en kalabalık ikinci şehirdir. Cape Town limanı ve simge yapılarıyla ünlü Masa Dağı ve Cape Noktası ile ünlüdür. Uluslararası Endüstriyel Tasarım Toplulukları Konseyi, Cape Town’u 2014 yılı Dünya Tasarım Başkenti olarak adlandırdı.

Amsterdam, Hollanda

Hollanda’nın başkentidir ve Anne Frank Evi, Van Gogh Müzesi ve kırmızı ışık bölgesi gibi çok sayıda ünlü cazibe merkezine ev sahipliği yapmaktadır.

Şangay, Çin

Şangay popüler bir turizm merkezidir ve nüfusa göre en büyük Çin şehridir. The Bund, Şehir Tanrısı Tapınağı ve Yu Bahçesi gibi tarihi yerleri ile tanınır.

Dubrovnik, Hırvatistan

Bu Croation şehri Adriyatik Denizi’nde ve UNESCO Dünya Mirası Alanları listesinde. Akdeniz’deki en seçkin turistik yerlerden biridir.

Atina, Yunanistan

Atina, tarihinin büyük bir kısmı 3400 yıl öncesine kadar uzanan, dünyanın en eski şehirlerinden biridir. Şehir iki UNESCO Dünya Mirası listesine, Atina Akropolü ve Daphni Manastırı’na ev sahipliği yapar.

Vancouver, Kanada

Bu kıyı liman kenti, Kanada’daki en etnik ve dilsel olarak farklı şehirlerden biridir. Şehir dünyanın en yaşanabilir beş yerinden biri olarak seçildi.

Malé, Maldivler

Maldivler’in başkentidir. Dünyanın en kalabalık beşinci adasıdır.

Rio de Janeiro, Brezilya

Rio de Janeiro, Brezilya’nın en büyük ikinci şehridir. Güney yarımkürede en çok ziyaret edilen şehirlerden biri ve ünlü devasa İsa heykeline ev sahipliği yapıyor.

Bern, İsviçre

Bern, İsviçre’deki en kalabalık dördüncü şehir ve resmi dili Almanca’dır. Bern çevresindeki kırsal bölgeler, en son Buzul Çağında buzullar tarafından şekillendirildi.

Miami, ABD

Şehir Florida’da Atlantik kıyısında yer almaktadır. Miami, ülkenin ikinci en büyük İspanyolca konuşan çoğunluğudur ve ‘Latin Amerika’nın Başkenti’ olarak adlandırılmaktadır.

Monako

Bu şehir devleti, dünyadaki en küçük ve en yoğun nüfuslu ülkesidir. Monako’nun tek doğal kaynağı, neredeyse bütün ülkenin bir kentsel alan olması nedeniyle balıkçılıktır.

Chicago, ABD

Chicago, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en kalabalık üçüncü şehirdir ve Michigan Gölü’nün güneybatı kıyısında yer almaktadır. Şikago için en iyi bilinen takma isimler ‘Windy City’ ve ‘Second City’dir.

Passau, Almanya

Passau, ‘Üç Nehir Şehri’ olarak da bilinir.

Mekke, Suudi Arabistan

Mekke, İslam’ın en kutsal yeri olarak biliniyor ve Kabe’ye de ev sahipliği yapıyor.

Vatikan Şehri

Bölgeye ve nüfusa göre dünyadaki uluslararası tanınmış en küçük bağımsız devlettir. Vatikan, Roma Piskoposu – Papa tarafından yönetiliyor.

Moskova, Rusya

Moskova, Rusya’nın başkenti ve Avrupa’nın en kalabalık ikinci şehridir. Kent, dünyadaki en büyük milyarder nüfusun sahibidir.

Tokyo, Japonya

Japonya’nın başkenti ve dünyanın en kalabalık metropol bölgesidir. Tokyo, 2013 yılında en pahalı üçüncü şehri seçildi.