Dünya Liderlerinin Makyaj ve Bakım Masrafları Ne Kadar?

Sürekli dünya gündeminde yer alan liderleri hemen hepimiz biliyoruz. Peki, şık ve gösterişli olmak için kişisel bakımlarına ne kadar para harcadıklarını biliyor musunuz?

Onlar sadece takım elbise giyip tüm dünyaya seslenmiyorlar. Yoğun tempo içinde gecesini gündüzüne katan dünya liderleri daha dinç görünmek için kendilerine bakım yaptırıyorlar. Saç, makyaj derken kişisel bakımlarına özen gösteriyor.

Evet, şimdi gelin hep birlikte dünya liderlerinin saç ve makyaj masraflarını inceleyelim.

1. ABD başkanı Donald Trump

ABD başkanı Donald Trump’ın sarı saçlarını hepimiz biliyoruz. Çoğu kişi peruk kullanıyor dese de Trump’ın saçları tamamen doğal sadece kabartıttırıyor. Bazen saçı cansız ve rengi de çok soluk görünüyor.

2. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron

1977 doğumlu olan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un kişisel bakımına harcadığı aylık tutar 26 bin Euro.

3. Eski ABD başkanı Barack Obama

Eski ABD başkanı Barack Obama çok fazla makyaj malzemesi kullanmamaktadır. Özel toplantılarında sadece fondöten, allık ve pudra gibi ürünleri kullanıyor.

4. Rusya devlet başkanı Vladimir Putin

Rusya devlet başkanı Vladimir Putin sadece makyaj yaptırmakla yetinmiyor yüzüne birçok estetik operasyonda yaptırıyor. Gözaltı torbaları ve kırışıklıkları için de birçok cilt bakımı yaptırıyor.

5. Eski Fransa Cumhurbaşkanı olan Nicolas Sarkozy

Eski Fransa Cumhurbaşkanı olan Nicolas Sarkozy sadece yüz bakımı için yaptırdığı masrafı 8 bin Euro. 2007 yılı seçim kampanyasında harcadığı tutar ise 34 bin Euro.

6. Kanada’nın 23. başkanı Justin Trudeau

Kanada’nın 23. başkanı Justin Trudeau, saç ve yüz bakımı çok fazla para harcamıyor. Saç kesimi için sadece 32 dolar harcıyor.

7. İngiltere’nin eski başkanı David Cameron

İngiltere’nin eski başkanı David Cameron’un kuaförü saç yıkama, kesme ve kurutma işleminden sadece 9 Pound alıyordu.

8. Eski ABD başkanı Bill Clinton

Eski ABD başkanı Bill Clinton, dış görüşüne özen gösterdiği gibi cilt bakımına da çok düşkün. Saç kesimi için sadece 200 dolar harcıyor.

9. Eski İngiltere başbakanı Tony Blair

Eski İngiltere başbakanı Tony Blair, basın toplantıları için makyajına çok fazla para harcadığı biliniyor. Blair, ortalama bir İngiliz kadınına göre kozmetiğe 2 katı kadar para harcıyor.

10. Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı François Hollande

Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı François Hollande, şampuanına yaptığı harcama uzun süre gündem de kalmıştı. Hollande’nin aylık kuaför masrafı 10 bin Euro. Makyajına harcadığı aylık tutar ise 6 bin Euro.