Blogunuzdan pasif gelir elde etmek için 7 etkili yöntem

Uyurken bile para kazanmayı bilen yazarlar hakkında bir şeyler duymayanımız kalmadı. Tatil yapanlar, zamanlarının çoğunu ailesi ile geçirenler… İşin en güzel yanı her ayın sonunda hala para geliyor olması.

Bu sadece bir şehir efsanesi değil. Blogunuza düzenli bir trafik akışı çekerek, onu pasif bir gelir makinesine dönüştürebilirsiniz. Otomatik pilottan para kazanabilirsiniz… Bunun için kötü yollara başvurmanız gerekmez.

“Blogunuzdan pasif gelir elde etmek için 7 etkili yol”dan yararlanın.

1. Kişisel kullanım için oluşturduğunuz kaynakları ve şablonları satabilirsiniz

Kanadalı bir öğrenci, üniversiteyi bitirdikten sonra 60.000 USD değerinde bir borç ile karşılaştı.

Bugün bu durum birçok üniversite öğrencisinin başına gelen bir çıkmaz olmuştur. Ancak borçların asgari tutarlarını ödeyerek yavaşça bitirmek yerine, Excel programında 18 ay sonra tüm borç yükünü bitirecek bir bütçeleme şablonu oluşturdu.

Kanadalı öğrenci kişisel finans bloğuna başladıktan sonra birşeyler farketti. Bu Excel şablonu 18 ay içinde tüm borcunu temizleyecek kadar yetenekli ise, okuyucularına da yardımcı olabilirdi.

İsmine “The Budgeting Tool” dedi. Bloğunda 50 USD karşılığında satışa çıkardı.

Daha sonra sayfasının üst menüsüne ve kenar çubuğuna bir bağlantı ekleyerek Excel şablonunun bulunmasını kolaylaştırdı.

Kişisel kullanımınız için oluşturduğunuz, aslında okuyucularınız içinde yararlı olacak bazı kaynaklar üretmiş olabilirsiniz. Belki de ödemesini yapınca mutlu olacakları bir kaynak.

2. Fiziksel ürün satabilirsiniz

Bloğunuzda fiziksel ürünler satmayı düşündüğünüzde bu bir kabus gibi görünebilir. Bir hayal edin… Evinizin oturma odasındasınız, elinizde sipariş fişleri var ve etrafınız boş kutular ile çevrilmiş. Bu arada gelen siparişlerin doğruluğunu kontrol etmeye çalışıyorsunuz…

Artık günümüzde, ürünleri kendiniz depolamak, paketlemek ve göndermek zorunda kalmadan satabilirsiniz. Bunu sizin için yapan DropShipping şirketlerini kullanabilirsiniz. Dropshipping, siparişleri doğrudan tedarikçiye göndermenizi sağlayan bir e-ticaret yöntemidir.

Parmağınızı kaldırmak zorunda değilsiniz, boş yatak odanızın bir depoya dönüşmesi gerekmez ve kargo elemanları her gün kapınızı çalmaya gelmez.

3. Kendi kitabınızın yayıncısı olun

Bir blog yazarı olduğuna göre, yazmayı sevdiğini varsayıyorum. Dolayısıyla, bir e-kitabı yayınlamak pasif gelir elde etmek için mükemmel bir yoldur. Yazdığınız kelimeler karşılığında ödeme almanızı sağlar.

Bir yazarın kendi bloğunda yaptığı şeyden bahsetmek istiyorum. Aslında oldukça basit ve mantıklı bir yol izleyerek ödeme karşılığında kitabını satışa çıkarmasıdır. Bunun için bloğunda bir satış sayfası hazırladı. Otomatik fir

E-kitap yayınlamanın güzelliği budur. Onları okuyucularınız dijital olarak indirebilir. Fiziksel bir kitabı ele almak ve göndermek zorunda kalmazsınız. Bir kez yazmanız yeterlidir. Artık bu sizin için pasif bir gelir kaynağı olmaya başlamıştır.

4. Diğer insanlara ürün tanıtarak sabit gelir elde edin

Muhtemelen bloğunuzda konuyla ilgili birkaç ürün tanıtımı yapıyor olabilirsiniz. Belki de bu ürünlerden birkaçını seviyorsunuz. Başınızı sallıyor gibisiniz, evet… O zaman pasif blog geliri olan, satış ortaklığından faydalanabilirsiniz.

Muhtemelen bloğunuzda konuyla ilgili birkaç ürün tanıtımı yapıyor olabilirsiniz. Belki de bu ürünlerden birkaçını seviyorsunuz. Başınızı sallıyor gibisiniz, evet… O zaman pasif blog geliri olan, satış ortaklığından faydalanabilirsiniz.

Bağlantı adresini doğal olarak bir makalenin içine ekleyebilir ve sadece okuyucular için indirim sağlayabilirsiniz. Böylece yönlendirme yaparak satışlardan komisyon alır ve okuyucuların bu ürün hakkında bilgi sahibi olmasına katkı sağlamış olursunuz.

5. Çok merak edilen becerileri öğreten kurslar satmak

Takipçilerinize, yeteneklerini geliştirmeleri için fırsatlar sunabilirsiniz. Onlara bu becerileri anlatarak ödeme alabilirsiniz. Böylece takipçileriniz hedeflerine rahatlıkla ulaşmış olacaklar.

Bir blogger yazarı, anneler için bir fotoğrafçılık bloğu yazıyor ve sadece online olarak kurslar hazırlayarak satmaya başlıyor. Yani onlara sevdiği şeyleri yapmalarını öğretiyor.

İlk önce e-posta listesni büyütmek için ücretsiz çalışmalara başlıyor. Daha sonra izleycilerine, kamera ile çocuklarının harika resimlerini çekmek çin nasıl kullanacaklarını öğreten bir kurs hazırlayıp satıyor.

İhtiyacınız olan tek şey kurs içeriği ve bir kurs oluşturma platformudur.

Web sitenizdeki kursları, bu blog yazarı gibi, e-posta listeniz aracılığıyla ve uygun gördüğünüz makalelerde yazarak satabilirsiniz.

Bu, kurslar yüksek miktarda gelir getireceği için size çok para kazandırabilir.

Online eğitim, çaba gösterirseniz getirisi yüksek bir alandır. Karın büyük kısmı, konuları ile alakalı kurs satan blog yazarlarından geliyor.

Peki siz okuyucularınız için hayatlarına değer katacak ne satabilirsiniz?

6. Faydalı bir yazılım geliştirin (Yazılımcı olmanız gerekmez)

İlk yayına başlattığında, mükemmel olanı bulamadı. Kendi sitesinde iyi görünen bir PodCast Player olmasını istedi, fakat aynı zamanda diğeri ile aynı özelliklere sahip olması gerekiyordu.

Bunun yerine başka birinin daha iyisini yapmasını beklemek yerine, istediği PodCast’i yapmaları için, insanları işe aldı.

Şuanda, kendi yapmış olduğu bloglarda kurslar satmakta.

2017 Eylül ayında 14.000 USD kazandığı biliniyor:

Elbette bu yazılımcı olmanızı gerektirmeyen bir durum ve işe alarak bu durumu rahatlıkla çözebilirsin.

7. Okuyucuların hayatlarını değiştirecek bir blog yazın

Uzun zaman önce hayatımda onlarca küçük değişiklik yapmaya başladım (daha erken uyanmak, hergün formda kalmak için spor yapmak ve günlük yazmak gibi). Bu değişikliklerin çoğunu gnlüğüme yazdım, çünkü hayatımı olumlu yönde etkilediklerini gördüm.

Bu kçük değişiklikler alışkanlara dönüşürken birşey farkettim:

Hayatımızda yaptığımız pozitif her küçük değişiklik, daha sonra pozitif olarak katma değer olarak bize geri dönüyor.

Örneğin, 30 gün boyunca günde bir e-posta gönderen, her birinin okuyucunun hayatını olumlu bir şekilde değiştirmesine neden olan, boşa harcanan zamanı ortadan kaldırmak veya her gün taze sıkılmış bir bardak portakal suyu içmeye zorlayan ücretli bir e-posta sitesi kurabilirsiniz.

Bloğunuzu pasif bir gelir makinesine dönüştürerek bu rüyayı yaşamaya başla

Blogunuzu başlattınız, çünkü konunuzu seviyorsunuz.

Tutkunuzu dünya ile paylaşmak, okuyucunuzun hayatına değer katmak ve sevdiğiniz şeyi yapmak istiyorsunuz.

Ancak, Blogunuzdan da biraz para kazanmak istiyorsunuz. Ve pasif gelir elde etmekten daha iyi bir yol yok. Böylece profesyonel Blogger’ların bildiği şeyleri yapabilirsiniz: dünyayı dolaşın, pijamalarınızla evde para kazanın ve ailenizle daha fazla zaman geçirin.

İyi haber: Satış ortaklığından, kendi fiziksel ürünlerinizi oluşturmaya kadar blogunuz üzerinden pasif gelir elde etmek için birçok fırsat vardır. Hangi yöntemin size en uygun olduğunu kendiniz bulmak zorundasınız.