Birbirine zıt iki yaşamı tek kareye sığdıran 7 fotoğraf

Bu karelerden etkilenmemek mümkün değil. Dünya’da neler oluyor bir de sanatçı ugurgallen‘in gözünden bakalım.

İşte birbirine zıt iki yaşamı tek kareye sığdıran 7 fotoğraf…

1#

Fotoğraf: Abdulmonam Eassa @abdulmonam_eassa @afpphoto

Yaralı Suriyeli çocuklar, 25 Mart 2017’de başkent Şam’ın eteklerinde doğu Guta bölgesinde, isyancıların kontrolündeki Hammuriyeh kasabasına düzenlenen hava saldırısının ardından tedavi görmeyi beklerken ağlıyor. En az 16 sivil öldürüldü ve Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Şam dışındaki isyancıların kontrolündeki bir bölgeye yapılan hava saldırısında onlarca yaralandı.

2#

Fotoğraf: Anas Baba @afpphoto

5 Mayıs 2019’da Gazze’nin kuzeyindeki Beyt Lahia’daki bir hastanede sedye üzerinde yatan Filistinli bebek Maria el-Gazali’nin elini tutan bir adam.

3#

Fotoğraf: Giuseppe Carotenuto @giuseppe_carotenuto

24 Kasım 2016’da MOAS (Göçmen Açık Deniz Yardım İstasyonu) tarafından Akdeniz’de 146 kişi kurtarıldı. 27 Kasım’da Pozzallo’da karaya çıkarıldılar.

Homo sapiens olarak tarihimiz boyunca ekonomik, doğal afetler, savaşlar ve siyasi olaylar nedeniyle mülteci olduk. Bir gün hepimiz mülteci olabiliriz ya da kalacağız.

4#

Fotoğraf: Wissam Nassar @wissamgaza

5 yaşındaki Noha Abu Mesleh, Gazze Şeridi’nin merkezindeki Nuseirat mülteci kampındaki evinin içinde görülüyor. Gazze Şeridi’nde 8 mülteci kampı var. Gazze Şeridi’nde 8 mülteci kampı var. Gazze Şeridi, 1,4 milyonu Filistinli mülteci olmak üzere yaklaşık 1,9 milyonluk bir nüfusa ev sahipliği yapıyor.

5#

Fotoğraf: GMB Akash @gmbakash

İki çocuk işçi çalıştıkları fabrikada bir mola sırasında öğle yemeğini yiyor. Dhaka, Bangladeş.

6#

Fotoğraf: Allison Joyce @allisonsarahjoyce @gettyimages

18 Eylül 2017’de Cox’s Bazar, Bangladeş’teki Balukhali kampında bağış için mücadele eden mültecilerin elleri uzanıyor.

7#

Fotoğraf: Abdullah Hammam @ abdullah_hm88 @afpphoto

Suriye hükümet güçlerinin bildirdiği hava saldırılarının ardından, 26 Eylül 2017’de Şam’ın doğu eteklerinde, isyancıların kontrolündeki Douma kasabasındaki derme çatma bir klinikte bir adam yaralı bir Suriyeli bebeği tutuyor.