Bakışlarıyla Çok Şey Anlatan Dünyanın En Harika 17 Gözü

Bizlere sanki “Ne olur insanlar üzerinde renk, dil ve din ayrımı yapmayın” dercesine bakan bu muhteşem gözlere birlikte bakalım.

1. Gerçek Olamaz

Bu Hintli kızın olağanüstü güzel gözleri görenleri gerçekten hayrete düşürmekte ve acaba doğal mı diye de düşündürmektedir. Bahar mevsimindeki gökyüzü gibi ışıl ışıl parlamakta ve insanın içini güzel hislerle doldurmaktadır. Böyle bir bakışa ve gözlere sahip olmak için insan nelerini vermez ki! Allah nazardan korusun ve bahtını açık etsin güzel gözlü kız.

2. Göz Kamaştırıcı Gözler

Bir başka göz kamaştırıcı gözlere sahip olan Hintli bir kız. Ne kadar olağanüstü bir renk ve ışıltı var gözlerinde. Gözlerinin şekli ve büyüklüğü de tam olması gerektiği gibi ideal ölçülerde. Çok derin anlamlar ve gizem var bu bakışlarda. Gözlerinin rengini ise tarif etmeye kelimeler yetmez gibi.

3. Korku Dolu Gözler

Rengi tanımlanamayacak kadar güzel olan bu gözler aslında ardında bir korku gizlemektedir. Bakışlarıyla insanın adeta kalbini delmekte ve her yerde barışın olması gerektiğini gözleriyle haykırmaktadır. Ne olurdu şu güzel dünyada herkes barış içinde yaşasa, korkularını geride bıraksa ve geleceğe umutla baksaydı.

4. Bilge Gözler

Bu bilge gözler sanki tüm dünyanın bir özetidir ve bakış olarak orada durmaktadır. “Ben geleceğim”, “Ben umudum” ve “Ben bu dünyanın kaderiyim” der gibi bakmaktadır adeta. Nerede çekildiği tam olarak bilinmeyen bu fotoğraf ruhunuza işlemekte ve umutlarınızı arttırmaktadır.

5. Okyanus Mavisi Gözler

Açık okyanus mavisi bu güzel gözlü çocuk, yaşadıkları her neyse sanki ardında bırakmış ve geleceğe umutla bakmaktadır. Belki hayatını devam ettirebilmek için satması gereken şeyler var, belki de tüm ailesinin sorumluluğu bu küçük omuzlarına yüklendi ve onu taşımak için çabalıyor.

6. Bradley Cooper

Amerikalı tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Bradley Cooper’ın gerçek doğal gözleri sanki lens takmış gibi durmaktadır. Çok derin bakışları olan bu gözlere bakmaktan insanlar kendini alamamaktadır. Kendine güvenen ve başarılı bir oyuncu durmaktadır karşımızda. Bakışlarıyla tüm kızların gönlünü fethedecek kadar da yakışıklıdır üstelik. Gözlerin insan çehresine kattığı en güzel örneklerden biridir.

7. Angelina Jolie

Angelina Jolie çok güzel bir tonda mavi gözlere sahiptir. Tamamen doğal olan bu renklerle oldukça derin ve güzel bir bakışa sahiptir. İlk anda insana imkansız olabilecek gibi gelen bu gözlerle onun yüzü gerçekten çok güzeldir. İnsanın bakmaya doyamayacağı bir yüzü ve güzelliği vardır. İnsanı adeta büyüleyen ve içine işleyen bakışlarıyla kusursuz bir kadındır.

8. Savaş Çilesi

Adeta ruhun aynası olan bu gözlerle bu çileli insanlar etraflarındaki savaşın ve zor şartların altından kalkabileceklerini ve gelecekte mutlu ve huzurlu yaşayacaklarını bizlere anlatmaktadırlar. Her şeye rağmen hayatın devam ettiğini ve doğacak çocuğunun çok daha güzel bir dünyaya gözlerini açacağını bize haykırmaktadır: “Neden benim bitip tükenmeyen geleceğe dair umutlarım varken savaşlar olmaktadır?” “Neden hepimiz huzurlu ve barış içinde yaşamıyoruz?”

9. Mavi Kardeşler

Bu iki kız kardeş inanılmaz güzel gözleriyle oldukça meşhurdurlar ve gözleri tamamen doğaldır. Ne kadar temiz, ne kadar saf ve ne kadar umutla bakmaktadırlar dünyaya. Küçük olanın bakışlarındaki doğallık ve büyük olanın bakışlarındaki olgunluk bizlere gelecek adına umut vermektedir. Yine mavinin inanılmaz güzelliği ve doğallığı karşımızda durmaktadır.

10. Jared Leto

Jared Leto imkansız gözleriyle meşhurdur. Gözlerinin sadece derin rengiyle değil aynı zamanda boyutu ve benzersiz şekliyle de oldukça farklıdır. Bu resme bakan herkes bunu rahatlıkla görebilmekte ve yüz hatlarındaki kusursuz ölçüye hayran olmaktadır. Kendinden emin ve ne yapmak istediğini bilen birinin bakışlarıdır onlar.

11. En Mavi Bakış

İşte bir başka en mavi bakışlı küçük afacan. Ne kadar bilmiş ve kocaman bir bakış o öyle. Mavi göz renginin koyusundan açığına kadar her tonu insana çok yakışmakta ve bakışları mükemmel bir hale dönüştürmektedir. Sanki küçücük dünyasına tüm dünyayı sığdırmış gibi bakmakta ve etrafına tatlı gülücükler sunmaktadır. Allah nazardan ve kem gözlerden korusun.

12. Farklı Gözler

Bu gözler ve bakışlar şimdiye kadar gördüklerimizin hepsinden daha farklılar. Size de sanki taş bebek gibi gelmedi mi? Farklı açılardan bakılınca gerçekten değişen bir bakıştır onun bakışları. Aynı zamanda oldukça saf ve masum bir bakışı vardır. Yine mavinin en güzel tonu ve yine insanın bakmaya doyamadığı bir çehre. Allah nazardan ve kem gözlerden tüm masum çocukları korusun.

13. Kardeş Gözler

Muhtemelen en güzel gözlü ve bakışlı kardeşler bunlardır. Gözlerinin boyutlarına, şekillerine, renklerine ve derinliklerine hayran olmamak mümkün değildir. Kusursuz bakışlara ve gözlere en güzel örneklerden birisidir bu fotoğraf karesi. Mavi açık renklerin büyüsünden sonra gelen bu koyu renkli gözlerin büyüsü bizi alıp başka diyarlara götürdü. Bahtları da çehreleri gibi güzel ve mutluluk dolu olsun.

14. Nadir Renkli Gözler

İşte bir başka nadir renge ve şekle sahip gözler karşımızda. Bunlar da tamamen doğal ve sizi bir adım geri durup düşünmeye sevk ediyor. “Acaba bu kadar güzel gözleri olan birisi ne düşünür?” demekten de kendinizi alamıyorsunuz. Bir gözün insana bu kadar farklı bir çehre katabileceğini arkada görülen çocuğun gözlerine bakarak hemen anlıyorsunuz. Yeşil gözlerdeki asalet bir başka!

15. Mila Kunis

Mila Kunis muhtemelen Hollywood’un en güzel gözlü yıldızıdır. Onun gözlerini bu kadar enteresan yapan şey ise farklı koşullar altında tamamen farklı görünmesidir. Gözlerinin şekli ve büyüklüğü o kadar idealdir ki bir bakan dönüp bir kez daha bakmaktadır. Boşuna kendisine Hollywood’un en güzel gözlerine sahip yıldızı denilmiyor. Sizce de bu unvanı sonuna kadar hak etmiyor mu?

16. Büyük Gözler

Bir çift büyük ve iri mavi göz. Oldukça derin anlamlara ve sırlara sahip bu gözler insanı “Acaba gerçek mi?” diye düşündürmüyor da değil. Tamamen doğal olan bu gözler tam olarak karşımızda duruyor. Masumiyetin ve saflığın fotoğrafı olarak sunulabilecek harika bir kare. Kırmızı renkli giysi de şaheseri tamamlayan bir ayrıntı olmuş ve ortaya da tam seyirlik bir poz çıkmış.

17. Farklı Gezegenlerin Gözleri

Bu iki kız kardeş sanki farklı farklı gezegenlerden gelmiş gibi değil mi? Biri açık mavi rengin hakim olduğu gezegen, diğeri de koyu rengin. Sizde de ilk anda mavi gözlü olan kızın daha dostça bir bakışa sahip olduğu izlenimi oluştu mu? Gözler yalan söylemez derken belki de bunu kastetmişlerdir. Gerçekten gözler yalan söylemez, hele ki böyle masum çocukların gözleri ise.