Az sermayeli girişimciler için iş fikirleri: 7 farklı iş fikri

“Girişimcilik damarlarımda dolaşıyor, ah bir de sermayem olsa” diyenlerin imdadına koşan az sermayeli iş fikirleri sanıldığı kadar az değil! Evden yapılabilecek işler ve internetten para kazanma yolları arasında da az sermayeli fikirler büyük bir çoğunluğu oluşturuyor.

İşte az sermayeli girişimciler için iş fikirleri: 7 farklı iş fikri…

1. Çiğ Köfte Bayiliği Almak

Az sermayeli girişimciler için çiğ köfte bayiliği ilk akla gelenler arasında; çünkü bu iş fikri hem düşük bütçeli hem de çok kazandıran işlerin başında bulunuyor.

Kalabalık yerlere açılan çiğ köfte bayilikleri, paket servisi de yapıldığında yatırımcısına ciddi paralar kazandırıyor. Çiğ köfte sektöründe rekabetin yoğun olması da girişimcilerin işini kolaylaştırıyor; bayilik veren firmalar bayilik bedellerini isteseler de çok yükseltemiyor.

Siz de az sermaye ile ticaret yapılabilecek işler arasında karar veremiyorsanız çiğ köfte bayiliği almayı bir kere daha düşünebilirsiniz. Sermayenize en uygun bayilik bedeli isteyen firmalarla iletişime geçerek ticarete adım atabilirsiniz.

2. Meyve Suyu Barı Açmak

Kalabalık ve prestijli noktalarda mevsim meyvelerinden hazırlanan taze meyve sularını satarak yüksek karlar elde edebilirsiniz. Hedef kitleniz için kullandığınız meyveleri değiştirebilir, meyve suyu barı olarak verdiğiniz hizmetleri çeşitlendirebilir ve konumunuz da uygunsa kısa sürede hedef kitlenizin vazgeçilmezi olabilirsiniz.

3. Butik Hamburgerci Açmak

Butik hamburgerci açılması son yılların en popüler fikirleri arasındaki yerini çoktan aldı. Özellikle büyükşehirlerde yüksek talep gören özel hamburger yapan işletmeciler küçücük mekanları çok karlı hale getirmeyi başardı.

4. Kırtasiye Açmak

Kırtasiye açmak için çok yüksek sermayeler gerekmez. Okullara ve işyerlerine yakın noktalarda açılan kırtasiye işletmeleri yatırımcısının kısa sürede yatırımlarını amorti etmesini sağlayabiliyor. Geniş bir müşteri kitlesine hitap edilmesini mümkün kılan kırtasiye açma iş fikrinde çapraz satış yapma ihtimali de oldukça yüksektir.

5. Butik Açmak

Butik açmak genellikle kadınlar arasında oldukça tercih edilen bir iş fikri olma özelliği gösterir. İnternetin artan etkisi ve sosyal medya platformlarından satış yapılabilmesi ile de birlikte butik açma fikri cazibesini çoğaltmayı sürdürüyor. Farklı ürünleri, doğru konumda, güler yüzlü hizmetle müşterilerine sunan butik sahipleri az sermaye ile yüksek kazanç elde edebiliyor.

6. Reklam Ajansı Açmak

Sermayesi az külfeti çok bir iş fikri arıyorsanız reklam ajansı açmayı düşünebilirsiniz. Alanında profesyonel ve güvenebileceğiniz kişilerden gerektiğinde hizmet satın alarak müşterilerinizden aldığınız işleri başarıyla yerine getirmeye başlayabilirsiniz.

Reklam ajansı açmak için öncelikle sizin bir alanda uzmanlığınızın bulunmasının en büyük avantajınız olacağını hatırlatmak istiyoruz. Sosyal medya danışmanlığı, video çekimi, haber servisi, web tasarım ve içerik hizmetleri vererek ajansınızı kısa sürede kara geçirebilirsiniz.

7. Solucan Gübresi Üretimi Yapmak

Solucan gübresi üretimini ve solucan satışını aynı anda yapabileceğiniz karlı bir iş fikri arıyorsanız doğru yerdesiniz. Zaman içerisinde üretim hacminizi arttırmak isterseniz sermaye gereksiniminiz artsa da hali hazırda yaptığınız üretimler neticesinde bu konuda zorlanma ihtimalinizin çok düşük olduğunu bilmelisiniz.