Anestol Pomad Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Anestol krem, cildinizde meydana gelen yıpranmaların, yaraların, tahrişlerin ve yanıkların neden olduğu ağrı ve acıları, dudak çatlakları, hemoroid ve böcek ısırıkları gibi ciltte tahrişe sebep olan etkenlerin meydana getirdiği ağrı, acı ve kaşınma hissinin giderilmesi için kullanılır.

Anestol Pomad Krem nedir? Ne işe yarar? Anestol Pomad Krem ne için kullanılır?

Lokal anestezik bir krem olan Anestol Pomad Krem, etkisini yaklaşık 3–5 dakika içerisinde gösterir. Tahriş, yara, yıpranma, yanık ve kaşınma gibi durumların bulunmadığı sağlam deride ilacın herhangi bir etkisi yoktur.

Anestol Pomad Krem, yara, yıpranma, tahriş, yanık, böcek ısırığı, güneş yanığı, hemoroid, ciltte oluşan kaşıntı, zehirli sarmaşık ile cildin temas etmesi ve dudakta meydana gelen çatlaklar gibi sorunlar için kullanılabilir.

Nasıl Kullanılır?

İlacı doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanmalısınız. Doktorunuzun verdiği tavsiyeler dışına çıkmamaya özen gösterin.

Günde 2 veya 3 defa sürmeniz yeterli olacaktır. Ne kadar fazla sürerseniz uyguladığınız bölgede fazla his kaybı yaşarsınız. Tek kullanımlık doz nohut tanesi kadar olmalıdır. Doz aşımında istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

 • İlacın uygulanacağı bölge temiz olmalıdır.
 • İlacı yara, tahriş, yıpranma ve bu tip bir sorunun olduğu bölgeye mümkün olan en az miktarda sürünüz ve hafifçe ovalayın.
 • Uygulanan yeri kesinlikle bandajlamayın veya üzerini kapatmayın.
 • Uygulanan bölge kapatıldığı takdirde, ilaç cilt tarafından emilmesi gerektiğinden çok daha fazla emilebilir ve kana karışması sonucu ölümcül durumlar ortaya çıkabilir.

Yan Etkileri Nelerdir?

Karın ağrısı, zor nefes alma, dudaklarda, dilde, boğazda ve yüzde şişlik, kurdeşen gibi durumlar ortaya çıkarsa doktorunuzu bilgilendirmeyi ihmal etmeyin. Olması gerekenden fazla miktarlarda kullanıldığında baş dönmesi, aşırı duyarlılık, idiosenkrazi, tolerans azalması, sinirlilik ve görme bozukluğu görülebilir.

Anestol Pomad Krem Kullanım Alanları Nelerdir?

 • Anestol Pomad Krem ağda yapmadan önce ağda acısını önlemek için kullanılabilir.
 • Lazer apilasyon öncesi acıyı azaltmak için kullanılabilir
 • İlk gece korkusu yaşayanlar tercih edebilir.
 • Dövme yaparken acıyı azaltmak için kullanılabilir.
 • Genital bölgeye ağda yaparken kullanılabilir.
 • Bıyık ve kaş alma işleminde acıyı azaltmak için kullanılabilir.
 • Anestol Pomad Krem geciktirici olarak da kullanılabilir.
 • Meme ucu çatlaklarından dolayı acı çekiyorsanız bu kremi kullanabilirsiniz.
 • Basur ve hemoroid sorunlarında acıyı belli bir süre azaltmak için kullanılabilir.
 • Dayanılmaz acı olan makat çatlağı acısını belli bir süre azaltabilir.
 • Sürtünmeden dolayı oluşan ağrıyı ve acıyı önleyebilir.

Anestol Pomad Krem Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gebe hanımlar, gebe kalmayı planlayan hanımlar ve emziren anneler Anestol Pomad Krem kullanmadan önce kesinlikle doktoruna başvurmalıdır. Çünkü, ilacın etken maddesi olan lidokain hidroklorür anne sütüne geçebilir ve bebeğe zarar verebilir.

İlacı açık yaralara ve su toplayan deriye uygulamayın. Karaciğer yetmezliği olanlar ve herhangi bir ilaca karşı alerjik reaksiyonu olanlar ilacı kullanmadan önce mutlaka doktoruna danışmalıdır. İlacı gözlerinizle temas ettirmemeye özen gösterin, temas etmesi halinde ise gözlerinizi bol su ile yıkayın.

Anestol Pomad Krem Vajinaya Sürülür mü?

Kesinlikle Anestol Pomad Krem vajina çevresine sürülmesi gerekmektedir. Ortalama olarak nohut büyüklüğünde sürülmesi yeterli olacaktır. Anestol Pomad Krem vajina içerisinde kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Ayrıntılı bilgi almak için bu yazıyı okuyabilirsiniz. Anestol Krem Vajinaya Sürülür Mü?

Geciktirici Krem Olarak Kullanılır mı?

Geciktirici olarak kullanacak erkeklerin dikkat etmesi gereken en önemli konu, kesinlikle penisin uç kısmına sürülmemelidir. Alt kısma çok az miktarda sürülmesi yeterlidir.

Cinsel ilişkiden 10-15 dakika kadar önce sürülmelidir. Ancak bazı durumlarda ciltte tahrişe yol açabilir ve erkeklerde idrar kaçırmaya sebep olabilir.

Anestol Pomad Krem Cinsel İlişkide Nasıl Kullanılır?

Vajina çevresine çok az bir miktarda sürülmelidir. 15 dakika öncesinden uygulayabilirsiniz.

Makat Bölgesinde Nasıl Kullanılır?

Bu bir tedavi yöntemi değil geçici bir acı azaltma yöntemidir.

Makat bölgesinde küçük yırtık veya çatlaklar oturup kalkmada ve yürümede size çok acı verebilir. Doktorunuz size geçici olarak bu kremi önerebilir. Makatın çevresine çok az miktarda iç kısmına olmamak şartıyla sürülebilir.

Ağda Öncesi Nasıl Kullanılır?

Ağda yapılacak bölge ilk önce temizlenir ve az miktarda Anestol Pomad Krem sürüldükten sonra ortalama 10 dakika beklenir. Sonra ağda yapılır. Acısız ve zahmetsiz ağda için bu yöntemi deneyebilirsiniz. Aynı şekilde bıyık, kaş ve genital bölgeye Anestol Krem ile ağda yapmanız mümkün.

Merak ettiğiniz diğer konulara cevap bulmak için aşağıdaki yorum bölümüne siz de yazabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz