Akıllı telefonunuz için ücretsiz en iyi 7 not alma uygulaması 2019

Akıllı telefonlar, gerekli bulduğumuz bazı şeyleri taşıma ihtiyacını ortadan kaldırdı.

Ancak, akıllı telefonlarda not tutma uygulamaları yaygınlaşmasıyla birlikte, bir dizüstü bilgisayarın taşınması tarih olmuştur.

Diğer herhangi bir yardımcı uygulama gibi, not alma uygulamaları da oldukça çeşitli özellikler sunar. Bu uygulamalar notlarınızı daha iyi düzenlemek ve birden çok platformla uyumluluk sunmak için birçok harika özelliğe sahiptir. Ayrıntılara bakalım.

Evernote

Bu kategorideki ilk ve en ünlülerden biri olan Evernote, not alma uygulamaları ile neredeyse eşanlamlıdır. Birden fazla platformda bulunur ve notlarınızı bu platformlar arasında senkronize etmenizi sağlar, böylece üzerinde çalıştığınız herhangi bir cihazdan tüm notlarınıza erişebilirsiniz.

Ayrıca resimler formatında notlar ekleyebilir ve bunları e-posta ya da sosyal medya uygulamaları aracılığıyla herhangi biriyle paylaşabilirsiniz.

Evernote indir: Android | iOS | Windows

Microsoft OneNote

Microsoft OneNote, Microsoft Office hayranları için not alma uygulamasıdır. Microsoft OneNote ile, MS Excel dosyalarınızı ve Powerpoint slaytlarınızı ve telefonunuzdaki grafikleri görüntüleyebilirsiniz. Dosyaları düzenlemek için, telefonunuzun tarayıcısından Office Web Apps‘ı açın; buradan metinleri değiştirebilir, tablolar ve slaytlar oluşturabilir aynı zamanda MS Office tarafından sunulan diğer birçok işlevi gerçekleştirebilirsiniz.

OneNote ile, mobil cihazlarınızdaki tüm notlarınıza Skydrive hesabınızla senkronize ederek de erişebilirsiniz. Microsoft OneNote uygulaması hem iOS hem de Android için ücretsizdir, ancak yalnızca 500 notla sınırlıdır, 500 nottan sonra sınırsız sürümünü ücret karşılığında satın almanız gerekir.

Microsoft OneNote indir: Android | iOS | Windows

AudioNote 2

AudioNote, ses kaydı not alarak senkronize çalışan kullanışlı bir not alma uygulamadır. Başka bir deyişle, elle yazdığınız notlar, ses kaydındaki zaman damgaları ile eşleşir. Örneğin, notu saat 02:21’de eklerseniz, notu görüntülemek için oynat tuşuna bastığınızda kayıt o anda oynatılır.

Görüntüleri metin yerine de ekleyebilir ve AudioNote’u Dropbox veya iCloud ile senkronize edebilirsiniz. AudioNote’un ücretsiz sürümü size en fazla 5 dakikalık kayıt imkanı sunar. 5 dakikadan uzun kayıt yapmak için AudioNote’u ücreti karşılığında yükseltmeniz gerekir.

AudioNote 2 indir: Android | iOS

Google Keep

Google Keep, Google’ın çok basit bir arayüze sahip not alma uygulamasıdır. Yeni bir not oluşturmak için yalnızca başlığı ve notu girmeniz gerekir. Ayrıca notunuza bir resim ekleyebilir veya notlarınızı ayırt etmek için bir renk seçebilirsiniz.

iOS için özel bir Google Keep uygulaması yok. Ancak Android için, notlarınızı oluşturmak veya kontrol etmek için daha hızlı erişebileceğiniz kullanışlı bir widget vardır.

Google Keep indir: Android | iOS

SomNote

SomNote, birden fazla not oluşturabileceğiniz, medya dosyaları veya belgeler ekleyebileceğiniz ve bunları çok renkli klasörler halinde sıralayabileceğiniz, kullanıcı dostu bir not alma web uygulamasıdır. Çok fazla not saklayacaksanız, SomNote her hesap için 100 MB ücretsiz bulut depolama alanı sunar. Ayrıca, kayıtlı bir hesapla, uygulamanızı çalıştırdığınız herhangi bir cihazdaki tüm notlarınızı senkronize edebilirsiniz.

Ayrıca, en ilginç olan şey, notlarınızı 4 basamaklı bir şifre ile şifreleyerek güvence altına alabilmenizdir.

SomNote indir: Android | iOS

Any.DO

Any.Do bir hatırlatma ve not alma uygulamasıdır. Sadece bir kez veya tekrar tekrar çalacak şekilde ayarlanabilecek alarm hatırlatıcısı vardır ve yazmak istemiyorsanız konuşma özelliği de vardır.

Notlarınızı tarihe göre düzenleyebilir, klasörlerde saklayabilir veya (Android için) notlarınızı giriş ekranınıza sabitleyebilirsiniz. İlginç ona ise, notlara ihtiyacınız olmadığında veya tüm görevleri tamamladığınızda, telefonunuzu sallayarak bunları silebilirsiniz.

Any.DO indir: Android | iOS

Awesome Note 2

Klasörler oluşturabilir ve her klasör için renk, simge ve gizlilik ayarlarını gerektiği gibi değiştirebilirsiniz. Notlarını kişiselleştirmek isteyenler için, notlarını oluşturmak ve notlara resim veya harita konumları eklemek için 48 farklı font arasından seçim yapabilirler.

Harika Not ayrıca, ayarladığınız görevleri hatırlatmak için notlarınızla birlikte alarm eklemenizi de sağlar. Notlarınızı Google veya Evernote hesabınızla senkronize edebilirsiniz. Bu uygulama yalnızca iOS’ta desteklenir.

Awesome Note 2 indir: iOS