Ağva Gezilecek Yerler | En Güzel 7 Yer

Ağva’nın yemyeşil bitki örtüsü ve tertemiz bir havası vardır. Göksu deresi üzerinde iki taraflı kurulmuş otelleri de oldukça güzel hizmet vermektedir. Huzur dolu bir yerde hafta sonu gezileriniz için ya da tatil seçeneklerine uygun fiyatlara sahip olmak mümkün.

Müstakil odalar şeklinde tek katlı pansiyonlar da otantik bir hava katmış ve yılın her mevsiminde başka bir güzelliğe bürünen bir yerdir Ağva.

1. Saklı Göl

Hem İstanbul’un içinde hem de şehir karmaşasından uzak bir yer olan Saklı Göl, Şile ile Ağva’nın arasında gizlenmiş büyüleyici bir etkiye sahip.

2. Hacılı Köyü

Yılın her mevsimi tatil imkanı sunan Ağva, İstanbul’un Şile ilçesine bağlıdır. Bu aralar Ağva otellerinin birinde konaklayıp şehir karmaşasından uzak bir tatil geçirmeyi planlıyorsanız Hacılı Köyü’nü mutlaka görmelisin.

3. Akçakese Köyü

Şile’ye bağlı olan Akçakese Köyü, harika bir kumsala ve cam gibi berrak bir denize sahip.

4. Gürlek Mağarası

Gürlek Mağarası muhteşem sarkıtları ve girişinde görülen manzara, gerçekten de insanı hayrete düşürecek cinsten.

5. Yeşilçay Deresi

Yeşilçay Deresi’nin kenarında restoranlar ve küçük çay bahçeleri yer alıyor. Şöyle bol köpüklü bir sabah kahvesi için buradaki çay bahçelerine mutlaka uğramalısınız.

6. Kilimli Koyu

Çevresinde yapacağınız gezilerinizde bu iki koyuda gezebilirsiniz.Kilimli koyu doğal oluşumu ile bölgede yer alan Gelin Kayasını da görebilirsiniz.

7. Kurudere Şelalesi

Hacılı köyünde yer alan Kurudere Şelalesi, doğa severler için harika bir yer. Bahar aylarında daha da güzel olan bu yerde doğanın ve manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.