90’lı Yılların Hafızalardan Silinmeyen En İkonik 8 Türk Çifti

Şimdilerde kimlerle birlikte olursa olsunlar bazı çiftleri hiç ayrılmamış gibi düşünüyoruz, 90’lı yılların en ikonik çiftleri buna güzel bir örnek.

1. Sertab Erener – Levent Yüksel

Levent Yüksel, Sertab Erener ile ilişkisini bir röportajında şöyle anlatmıştı: “1982’nin sonunda tanıştık. Uzun süre arkadaş olarak takıldık. Sonra birden evlenelim dedik. Biraz üçkağıda geldim galiba. Sertab ailesinin evlilik beklediğini söyledi. Biz de bastık imzayı. Onun hastalıklarıyla benimki üst üste geldi. Birbirimize çok yardımcı olduk. Sonrasında da kanlı bıçaklı olamadık. Sarıldık ve ayrıldık.”

2. Ebru Şallı – Ozan Orhon

1996 senesinde klip çekimi sırasında tanışan çift iki ay sonra evlendi. Ancak işler pek yolunda gitmedi ve bir yıl sonra boşandılar. Sonrasında arkadaş kaldıklarını söylemek çok zor, Ozan Orhon evliliğiyle ilgili şunları söylemişti: “Ebru ile evliliğim bir hiçlik! Hatırlayamıyorum bile. Evcilik gibiydi. Ebru’yu hayatımdan çıkardım, yaşanmamış saydım. O ayrılırken bana karşı ne kadar şov yapsa da ondan kötü ayrılmadım.”

3. Meltem Cumbul – Burak Kut

Burak Kut ile oyuncu Meltem Cumbul 1993 yılında aşk yaşamaya başladı. Çift birlikte geçen 4 yılın ardından 1997 yılında ilişkilerini noktaladı.

4. Esin Moralıoğlu – Özcan Deniz

Şöhret kapılarını “Meleğim” şarkısı ile aralayan Özcan Deniz, başarısının yanı sıra 1997 yılında Esin Moralıoğlu ile yaşadığı aşk ile adından söz ettirmişti. Evleneceklerine kesin gözüyle bakılan çift sürpriz bir şekilde yollarını ayırmıştı.

5. Aysun Kayacı – Emre Aşık

Tam 7 yılı birlikte geçiren ve evleneceklerine kesin gözüyle bakılan çift, aniden ayrıldı. İkili daha sonra ayrı yollardan yürümeye ve birbirlerini gördükleri yerde selam dahi vermemeye başlamışlardı.

6. Duygu Dikmenoğlu – Tan Sağtürk

Balet Tan Sağtürk ile model Duygu Dikmenoğlu, ilk kez bir dergi çekiminde karşı karşıya geldiler. Birbirlerine ilk görüşte aşık olan çift kısa süre sonra ilişkilerini, medyayla paylaştı.

Tan Sağtürk aşklarını “Onun en çok çekimlerdeki bakışlarından etkilendim. Çok genç, ama çok olgun. Ona danışıyorum ve fikir alıyorum” diyerek açıkladı, Duygu Dikmenoğlu ise “Tan’dan daha iyi bir insan bulamazdım” demekle yetindi. 4 yıl boyunca dolu dizgin bir ilişki yaşayan çift, Duygu Dikmenoğlu’ndan gelen ayrılık isteği ile yollarını ayırdı.Sponsorlu Bağlantı

7. Arzu Yanardağ – Mustafa Altıoklar

Bir reklam görüşmesinde tanışan manken Arzu Yanardağ ile Mustafa Altıoklar, yaklaşık iki yıl fırtınalı bir ilişki yaşadı. Yanardağ, Altıoklar’la aşk yaşadığı dönemde, onun yönettiği ‘Asansör’ filminin başrolünü oynadı.

8. Demet Akalın – İbrahim Kutluay

İbrahim Kutluay ile Demet Akalın‘nın ani ayrılığı magazin dünyasında şok etkisi yaratmıştı. Akalın İstanbul’da Kutluay’la birlikte oturduğu evi sessiz sedasız terk etmişti. 2001’in 5 Temmuz tarihinde evlilik kararı alan ikili, Demet Akalın’ın anlattığına göre İbrahim Kutluay’ın evlilik stresine girmesi sebebiyle arkadaşça ayrılmışlardı.

İbrahim Kutluay’ın kısa bir süre sonra Demet Akalın’ın podyumlardan arkadaşı ve adaşı olan Demet Şener‘le birlikteliğinin ortaya çıkması yıllarca sürecek tartışmaları da beraberinde getirdi. Ne Demet Akalın’ın öfkesi ne de İbrahim Kutluay’ın soğukkanlılığı unutulmadı. Podyumlardan müzik piyasasına transfer olan Demet Akalın’ın yıllarca İbrahim Kutluay’a şarkılarında sitem dolu sözlerle yüklendiği iddia edildi.