20 Ailenin Reddettiği Down Sendromlu Kız Çocuğunu Evlat Edinen Bekar Baba

Önce annesi, ardından evlat edinme sırasındaki 20 aile onu istemedi, Down sendromlu küçük kızın kaderi bekar baba Luca Trapanese ile değişti.

Alba’nın hayatı o daha 13 günlükken değişti. Down sendromlu olarak dünyaya gelen küçük kız annesi tarafından istenmediği için İtalya’da bir bakım evine yerleştirildi. Evlat edinmek için sırada bekleyen 20 ailenin Alba’yı evlat edinmek istemedi. Ancak yasaların izin vermemesine rağmen Alba, 41 yaşındaki bekar baba Luca Trapnese’ye evlatlık olarak verildi. Yapılan bu istisna hem Luca’nın hem de Alba’nın hayatını değiştirdi.

Alba, 2017 yılında bakım evine bırakıldığında henüz 13 günlüktü.

Down sendromlu bir bebek olarak dünyaya gelen Alba sorumluluğunu almak istemeyen annesi tarafından tabiri caiz ise daha el kadar bir bebekken terk edildi.

Bakım evi, özel ihtiyaçları olan ve bakıma muhtaç bu bebek için derhal uygun bir aile aramaya başladı.

Ancak Down sendromlu olduğu için kimse Alba’yı evlatlık olarak almak istemedi. Sırada bekleyen 20 aile de Alba’nın ailesi olmayı reddetti.

41 yaşındaki Luca Trapanese Alba’nın babası olmak için girişimde bulundu.

Luca özel bakım gereksinimleri olan insanlara hizmet veren bir merkezde çalışıyor ve uzun zamandır baba olmak istiyor. Alba’yı görünce onun babası olmak istediğini hemen anlıyor.

Ancak önlerinde bir engel var, İtalyan yasaları bekar insanların evlatlık edinmesine izin vermiyor.

Bu kural halihazırda 20 aile tarafından reddedilmiş olan ve özel ihtiyaçları olan Alba için esnetiliyor ve Alba ile Luca’nın yolculuğu başlıyor.

Luca, “Alba ile benim durumum çok özel çünkü biz, aile olmak, babalık, evlat edinme gibi konularda birçok kalıbı yıktık”

İtalyan yasalarına göre evlat edinme için uygun olmamasına rağmen Alba’yı evlat edinme konusunda ısrarcı olması sayesinde şimdi baba ve kızın harika ve mutlu bir hayatı var.

Alba, yeri geldiğinde oldukça inatçı olabilen kararlı bir çocuk.

Bütün çocuklar gibi oyun oynamayı ve dans etmeyi çok seviyor, diğer insanlarla vakit geçirmeye de bayılıyor.

Kocaman yürekli Luca ile Alba’ya mutlu bir hayat diliyoruz.

Ayrıca Luca’ya, Alba’nın geleceğini aydınlattığı için teşekkür ediyoruz.